Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 13:48:49


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 82  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2023 8:39:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 06. Nov 2017 23:32:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Vinosady
tak to je dobra uvaha, zvlast ak je chatka niekde pod lesom. doteraz ste mali na chatke aku krytinu?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2023 12:58:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
V podstate by to asi malo byť jedno si myslím, či sa použije tá krytina na strechu alebo na fasádu. Ale zase takí tí lepší výrobcovia, čo sú takí globálnejší, tak možnože to majú aj tak podelené, že podľa účelu tie krytiny. Asi sa na to pozriem, že až hej, či je aj nejaký rozdiel v tých krytinách teda.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2023 18:01:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
My sme premyslali, ze by sme tak spravili garaz. Este sice nie je postavena, no hlaska vsetko uz je tak sa len caka na vhodne pocasie. Bude situovana na rohu ulice, tak si myslim, ze sa bude vela prasit okolo nej a tak som premyslal, ze by to bolo vhodne ale aj prakticke riesenie. Nemam s takouto strechou moc skusenosti, tak by som sa chcel opytat na montaz, ci je nejak zlozita alebo teda na co si dat hlavne pozor


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 10:43:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
tú garáž budeš z čoho stavať?... akože normálne napríklad, že murovanú robiť?... lebo dajú sa však aj také plechové garáže rovno kúpiť... neviem síce na koľko je to stabilné a odolné, ale tak je aj takáto možnosť... keby si chcel teda na tú murovanú dajme tomu dávať potom tie plechy, tak tam potrebuješ mať takú kvázi podkonštrukciu, nemôžeš to priamo na steny montovať...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 13:05:24 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
no podla mna na vsetko treba dat pozor, to si treba pozriet urcite nejake navody, poradit sa s niekym, ked si to chces sam montovat, ako to treba spravit. budes to aj zateplovat alebo nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 8:11:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 14. Sep 2017 8:18:49
Príspevky: 66
Bydlisko: Senica
@romanb myslim, ze ak by si kupoval plechovu garaz, neriesil by ani strechu ani vonkajsie oplastenie, kedze tie plechove garaze kupis tak povediac nahotovo a to ci len cisto plechove, alebo napriklad uz s hotovoru fasadou..
@filipo strechu planujes rovnu alebo sikmu?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 13:44:51 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Sikovnejsia mi v tomto pripade pride ta rovna, samozrejme zalezi aj asi od toho, ze ako je spravena strecha na dome, aby sa to aj nejak hodilo k sebe. Aspon ja by som to aj z tohto hladiska riesil. Na dome mas co teda vlastne, ked uz som to nacrtol?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 10:20:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Vyriesil by som to obycajnym klasickym falcovanym plechom, tam su prekladane spoje, cize aj taka istota, ze to ani nezatecie ani nepodfukne ani nic podobne.
Druhy dovod napriklad taky, ze je tak krytina lahka, co je vyhoda, ze sa moze dat v podstate kamkolvek, netreba sa bat toho, ze by to ta stavba nezvladla.
Ako dalsiu vyhodu by som este spomenul to, ze praca s takouto krytinou ide ozaj rychlo vzhladom na to, ze su to pomerne velke formaty.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 11:46:42 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Čo som sa ja napočúval, keď padla reč na to, že budem dávať plechovú krytinu, že to nie je dobré, že to príde silnejší vietor a mi to podfúkne a odnesie krytinu a bude to hlučné, keď bude pršať a neviem čo ešte ďalšie. Akože už som sa musel normálne potom smiať na tom, lebo to ozaj môžu len taký ľudia povedať, čo pomaly plechovú krytinu ani nevideli. Alebo možno majú skúsenosť ale s nejakým pofidérnym výrobcom. U nás sa dávala krytina Ruukki a tá je podľa mňa kvalitou ďaleko pred konkurenciou.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 15:52:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 10. Sep 2017 22:32:39
Príspevky: 58
Bydlisko: Banská Bystrica
@Norci22 to je pravda, mnohi volia napriklad na garaz taku strechu teda samotny tvar ako maju na dome. no u nas to bude inak a to hlavne kvoli tomu, ze sme garaz s povolenim suseda posunuli blizsie k plotu a tym padom nam najlepsie vide strecha so spadom do jednej stany a kedze tam nevychadza moc velky sklon, mam dilemu so strechou - hlavne aku krytinu volit...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 820 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 82  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt