Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 10:08:44


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 60  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 07. Okt 2019 8:29:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 27. Júl 2017 9:34:13
Príspevky: 50
Bydlisko: Zlaté Moravce
- ceresna no veď jasné, to máš pravdu! čo a týka tých firiem, tak jasné že máme na slovensku také, ktoré sa vzduchotechnike venujú. napríklad aj firma Wolf, ktorá tu už bola raz spomenutá rieši decentrálne vetranie a má decentrálne jednotky. môžeš sa skúsiť aj na nich obrátiť. s nimi mám dobrú skúsenosť, takže zatiaľ by som ti iba ich poradil, aby si nebola zmätená.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 10. Okt 2019 7:25:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 05. Júl 2018 22:10:37
Príspevky: 73
Nazdárek vospolok :D :) Ako to bude budúci rok, už každý dom bude musieť mať rekuperáciu? Lebo my chceme v zime začať riešiť projekt a budúci rok nám ho snáď stavebný úrad schváli a na jeseň by sme chceli začať, aspoň platňu aby sme stihli. Len nie som o tej rekuperácií na 100% presvedčená :/


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 10. Okt 2019 12:31:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Okt 2016 9:22:21
Príspevky: 82
Morlo86: A nepisal som ti, ze do 5-tich dni oni posielaju vypracovanu ponuku???


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 11. Okt 2019 8:40:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 18. Okt 2018 9:34:22
Príspevky: 36
Bydlisko: Bratislava
radino8, tak to si mi veru nenapísal alebo si na to nespomínam. no keby si mi to napísal, tak by som to islo mal zaznačené v mojom zošite. ale to už je úplne nepodstatné. bol som rád, že tak rýchlo odpovedali a to je najdôležitejšie, keďže nás začal čas naháňať.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 14. Okt 2019 11:25:10 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 103
Tiva situácia je taká, že teraz nové stavby musia spĺňať energetickú triedu A1. Po roku 2020 by uz mali spĺňať A0 a preto všetci strašia tým, že domy budú musieť mať rekuperáciu. No pravda je taká, že teraz sa to ešte nejakými inými vecami dá obísť ale môj názor je taký, že by si spravila riadnu chybu, keby si si rekuperáciu do domu nedala! Je to užitočné.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 17. Okt 2019 12:01:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 05. Júl 2018 22:10:37
Príspevky: 73
Aha, tak už tomu lepšie rozumiem romoprady, ďakujem ti za vysvetlenie. A prečo si myslíš, že by som spravila veľkú chybu? Rekuperácia je až taká potrebná? Veď aj doteraz som vetrala oknami, to mi až taký problém nerobí :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 21. Okt 2019 9:47:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 26. Feb 2016 9:25:49
Príspevky: 27
@tiva to si len ty myslíš, že oknami je najlepšie vetrať ale pravda je úplne iná! Oknami vyvetráš tak raz za deň a tam si skončila. Lenže rekuperácia ti neustále vymieňa vzduch! Skús sa spýtať nejakého alergika ako mu rekuperácia pomohla. Je to sto a jedno a to mi ver!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 29. Okt 2019 14:18:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 05. Júl 2018 22:10:37
Príspevky: 73
Máš pravdu, že vetrám iba raz za deň ale tak doteraz mi to aj stačilo. Nejako som nepociťovala, že nemám čerstvý vzduch. Inak to o alergikoch som čítala na internete, že rekuperácia im veľmi pomáha a že im alergia vďaka tomu ustúpila. Tak asi fakt niečo na tom bude. A vy doma rekuperáciu máte, keď o tom v takom dobrom slova zmysle píšeš?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 05. Nov 2019 11:36:11 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 103
Tiva nemáš vôbec začo! Ako je pravda, že toto energetické hodnotenie sa dá nadobudnúť aj inými zdrojmi energie ale aj tak si stojím za svojím, že rekuperácia je dobrá voľba! Viem, že ti to nerobí problém a nerobí to problém ani iným ľudom ale rekuperácia je proste zdravšia a lepšia! Má mnoho výhod ako napríklad to, že nepretržitá výmena vzduchu bráni vzniku plesní, vetranie sa dá nastaviť podľa individuálnych potrieb, spoľahlivo redukuje CO2 a nepríjemné zápachy, reguluje teplo, žiadny hluk cez otvorené okná, filtre sa ľahko vymieňajú, zvládne to každý aj sám, atď. Dúfam, že tieto výhody ti budú stačiť na to, aby si pochopila, prečo je takéto vetranie lepšie!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 07. Nov 2019 16:39:42 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 03. Jún 2019 9:20:26
Príspevky: 106
Bydlisko: Trenčín
ludia nechodim sem casto a vobec som si nevsimol tuto temu. keby o nej viem skor, tak uz vam davno napisem, ze rekuperacia je perfektna volba! nedal by som uz na nu dopustit!!! my sme davali podstropnu jednotku CWL-F -300 a mame ju pod sadrokartonom. takto to vyzera, pridam vam hned aj foto, aby ste videli (som to vsetko podctivo fotil :D 8-) )
Obrázok


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt