Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 2:49:14


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 60  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 03. Jan 2023 13:38:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 22. Júl 2017 7:44:23
Príspevky: 77
Bydlisko: Malacky
Nemení sa to náhodou v rámci nejakého toho servisu?

_________________
kvety sú môj život


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 04. Jan 2023 13:29:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Vies co, bracho staval dom dva roky dozadu a o nicom inom popravde ani nerozpraval. Len aku ma dobru skusenost, tak sme ani nevahali. Ale vela som si studoval o rekuperacii vseobecne a dospel som k zaveru, ze si to tiez do noveho jednoznacne dame, nakolko to ma fakt zmysel. V lete si nou vies doma ochladit vzduch, co je podla mna viac ako potrebne :D No a na jesen zase podla potreby dokurit. Cize za mna najlepsie rozhodnutie ake sme mohli spravit.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 05. Jan 2023 7:54:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Aug 2019 11:32:17
Príspevky: 49
Bydlisko: Malacky
tak to ano, ked to mate overene, to je jasne, to by som sa nebala tym padom:) tiez si myslim, ze je to prakticke, len my uz s tym zrejme vela ani nenarobime, kedze uz byvame :D asi sme mali na to mysliet skor, ale co uz.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 10. Jan 2023 11:43:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
no ono by si si to mala uviest uz v tom prvotnom projekte jednoznacne:) inak si to neviem predstavit. akoze nie je to nerealne, to netvrdim, ale vacsinou sa to teda robi takto. aj podla mojho laickeho nazoru mi to proste inak nevychadza :D lebo tie rozvody, ktore sa musia natahat, si vyzaduju nejake to miesto, taku vec musis mat jednoducho premyslenu dopredu.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 11. Jan 2023 10:28:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
no to je fakt, v tom pociatocnom projekte by si taku vec uvedenu mal mat. tiez som este nevidel, ze by sa niekto po dokonceni stavby rozhodol to cele rozbuchat a davat si tam rekuperaciu, ale proti gustu...:) pokial to cloveku financie dovoluju, tak akoze problem to podla mna nie je :D ale aj ten cas a energia, ktore do toho vlozis :D no nie je to len tak jednoznacne. kazdopadne si myslim, ze je rekuperacia rozhodne super napad, ale treba si to premysliet este predtym, ako dom stoji.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2023 10:25:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Aug 2019 11:32:17
Príspevky: 49
Bydlisko: Malacky
moji svokrovci si davali napriklad len lokalnu rekuperaciu. kupovali od Wolfu ale kedy, to si presne nepamatam. mali strasny problem s plesnami, neustale sa im tam tvorili, no uz si proste nevedeli absolutne rady, tak museli zakrocit takymto sposobom a uz je to ok. ale ako tak pocuvam, tak s tou vlhkostou ma vela domacnosti problem v dnesnej dobe.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 25. Jan 2023 11:46:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
ano, aj toto je jedno z rieseni, dokonca mi pride najefektivnejsie zo vsetkych. nastastie sa to vyriesit da aj spatne, ked uz sa tie plesne vyskytnu. aj tak mali stastie, lebo akoze zbavit sa plesni, to je velakrat velmi narocna misia a je to moja nocna mora popravde. aj v okoli okien sme uz mali viackrat v starom byte a nepomahlo absolutne nic, ani odporucane vetranie, potom nasledne prekurenie a takto dokola. vkuse to striekat, vetrat donemoty, to bolo na nervy, uz som bol normalne v koncoch, takze viem povedat z vlastnej skusenosti a nie velmi prijemnej.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 25. Jan 2023 12:28:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Jún 2018 7:42:41
Príspevky: 62
Samrix a vam nenapadlo tu rekuperaciu teda dat uz skor, ci ste to asi nechceli riesit takto, ked sa jednalo o stary byt predpokladam?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 26. Jan 2023 11:23:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
presne tak, to by bolo uplne zbytocne, nakolko sme vedeli este predtym, nez sa tie plesne objavili, ze sa budeme stahovat do domu. takze to by bola ozaj zbytocna investicia:) a niekomu inemu taku sluzbu robit predsa nebudem :D byt sme predali za dost lacno, ale vzhladom na to, kolko uz ma rokov, tak si myslim, ze sme este celkom aj dobre obisli.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 27. Jan 2023 10:28:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Aug 2019 11:32:17
Príspevky: 49
Bydlisko: Malacky
tak to je jasne, neviem si predstavit, ze by niekto investoval do takej veci, ked vie, ze onedlho odide:) a teraz teda mate v novom dome rekuperaciu, ak tomu spravne rozumiem, ano?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt