Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 12:16:47


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 04. Nov 2020 13:44:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 16. Aug 2017 9:33:55
Príspevky: 51
Bydlisko: Zlaté Moravce
@drumky a co mozem vlastne ocakavat? Pocul som, ze niektorymi sa da napriklad aj kurit? To ale asi nebudu tie klasicke predpokladam
@hrncica oni pridu kdekolvek na Slovensku?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 09. Nov 2020 12:32:18 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
..niektorými vraj áno, ale nie je to tak, že by ti stačila rekuperácia a že budeš ňou kúriť celú zimu a bude to postačujúce..to by bola naivná predstava..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 12. Nov 2020 15:01:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
hrncica nic nie je lepsie, ako ked ti objasni veci clovek, ktory s rekuperaciami robi a vie vsetko okolo toho, ako funguju, ako velmi zalezi na spravnej montazi a vela ineho.. ;)
u nas napriklad je problem s tym, ze ked sme v zime vetrali narazovo, tak zene bolo hned zima, takze pri rekuperacii je dobre aj toto, ze mozes vetrat stale a bez toho aby v dome klesla nejako teplota..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 13. Nov 2020 11:51:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...kogen nam robila ta firma, co som ti pisala...ale nieco mi v Nilane spominali ked som sa na rekuperaciu informovala...ze zalezi odkial si...ze oni na zaklade toho ti poslu firmu na montaz...tak asi spolupracuju s viacerymi...ale podstatne je to, ze nie je ziadny problem nikde si dat jednotku tejto znacky namontovat...zabezpecia ti montaz kdekolvek a profesionalnu a to je to najdolezitejsie...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 18. Nov 2020 16:41:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Hrncica nečítal som všetko, čo si písal, tebe len montovali teda rekuperáciu alebo ti robili aj rozvody? Čítal som o tom, že keď nie sú rozvody dobre pripravené, tak jednotka nemusí fungovať správne. Ale čo je na tom pravdy netuším. Ovládanie máš v ktorej miestnosti alebo ako to je??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 18. Nov 2020 19:55:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 69
dušan ale to je viac ako jasné, musí to byť všetko dobre urobené. Tie rozvody sú viac ako polovicou úspechu. Ale firma aby ti urobila rozvody potrebuje pre to najprv podklady. Pôdorys domu, rozpis miestností a mnoho iného. Následne ti vypracujú návrh, podľa toho aká je potrebná výmena vzduchu v rodinnom dom, potom aj cenovú ponuku dostaneš a vieš sa ďalej pohnúť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 19. Nov 2020 13:03:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 16. Aug 2017 9:33:55
Príspevky: 51
Bydlisko: Zlaté Moravce
@hrncica aha takze oni to maju takto dohodnute, ze nechodia oni priamo. a oni maju kolko zaruku na tie jednotky?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 19. Nov 2020 18:24:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...kogen pokial viem tak zalezi od jednotky...na bezne jednotky od Nilanu je zaruka dva roky...ale ked by si si zaobstaral najvyssi model Anaconda, tak tam je 7 rokov zaruky na vykurovaciu cast...tj. na kompletne vybavenie jednotky tepelnym cerpadlom vratane regulacie...ale ked pravidelne davas jednotku servisovat...pravidelne ti ju chodia kontrolovat, tak nemusis sa nicoho obavat...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 20. Nov 2020 15:24:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
hrncica mne to vysvetlovat akoze nemusis..poviem ti tak, ze zakazdym sa da najst nejaka moznost aby bolo dobre..aby bola spokojnost na oboch stranach..aspon ja mam taku skusenost a teda som rad, ze som sa o riadene vetranie vobec zacal zaujimat, lebo nie malo penazi to usetri najma pocas takehoto obdobia ako je teraz a najma je to dobre aj ked je clovek alergik..lebo cez okno sa ti dostane dnu kadeco..a cez rekuperaciu a filtre toho velmi malo..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 20. Nov 2020 20:02:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Aug 2017 14:10:08
Príspevky: 51
Bydlisko: Skalica
@vasiak Čau, ty sa v tom vyznáš? Akú rekuperáciu by si odporúčal skôr aktivínu či pasívnu? Ja som premýšľal nad tou aktívnou ale kamoš ma minule odhováral, že to je zbytočne predražené a normálne stačí aj pasívna. Oplatí sa priplatiť teda či nie?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt