Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 12:36:35


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 20. Jan 2021 13:37:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 22. Júl 2017 7:44:23
Príspevky: 75
Bydlisko: Malacky
Ahoj,môžeš sa opýtať na pasívnu rekuperáciu, pre koho je to dostatočné riešenie, je potrebýaj nejaký servi postupom času?

_________________
kvety sú môj život


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 20. Jan 2021 15:16:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 13:09:48
Príspevky: 74
Bydlisko: Šamorín
mňa by zaujímalo či sa dá spraviť rekuperácia aj v starom dome a či to bude naozaj účinné, zatiaľ som to videl len v novostavbach


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 21. Jan 2021 22:00:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 69
vincenzo dá sa to, len nebude to najlacnejšia záležitosť. Pretože ide o to, že treba ťahať rozvody celým domom, ale tak keď sa ide robiť kompletná rekonštrukcia, tak sa to dá.
Ono len sa treba poradiť s ľuďmi, čo robia montáže, čo robia prípravu na rekuperáciu, že ako čo treba spraviť aby to bolo všetko dobré, aby to bolo najmä efektívne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Sob 23. Jan 2021 18:34:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...adelkana servis samozrejme, ze je potrebny...vsetko treba servisovat a rekuperaciu tiez, treba ju kontrolovat, lebo su veci, ktore mozu odist, ktore potrebuju vymenu a podobne...takze dozaista to treba...a vies tak predist mnohym vaznejsim problemom tym do buducna...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 25. Jan 2021 12:32:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 13:09:48
Príspevky: 74
Bydlisko: Šamorín
pôjde o prerábku na komplet máme v pláne ho úplne vykuchať, len ja potrebujem vedieť či to má zmysle to spraviť v starom dome , príde mi dosť chladný dom ,bývalý majiteľ hovoril, že tam bývalo zima no to kúrenie čo tam mali tak sa ani nečudujem ja idem riešiť aj to na novo, len strále rožmýšľam či rekuperáciu áno alebo nie. Vieš mi polopatisticky vysvetliť aký je rozdieľ medzi tou aktívnou a pasívnou rekuperáciou?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 26. Jan 2021 13:19:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Okt 2017 18:47:30
Príspevky: 62
Bydlisko: Trenčín
Komplet myslíš že ostanú len priečky a obvodové múry? pri takej prerábke by som do rekuperácie išiel ale rátaj s tým že to bude drahé o aký veľký dom ide a z ktorého roku ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 26. Jan 2021 20:26:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
koloman mozno to nebude najlacnejsie ale stoji to za to..usetri to aj nejake peniaze..ale to by som povedal ze to je vedlajsie..ale ten pocit to vetranie..ten komfort co to prinesie to sa neda ani popisat to je uplna parada..ono je sto a jedno len o tom hovorit a ine je si to zazit..preto sa stale najdu ludia ktori nevedia nejako ocenit rekuperaciu a to co dokaze priniest..a to je z mojho pohladu skoda..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 26. Jan 2021 22:16:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Jún 2017 13:18:29
Príspevky: 39
Bydlisko: Trnava
vincenzo ved si to daj nacenit potom a uvidis co ta to bude stat, ale ja v tom by som nevidel nejaky problem aj pri starsom dome, ked na komplet ho ides rekonstruovat tak sa to dozaista bude dat urobit, len si hlavne aj na tu pripravu potom zavolaj niekoho ozaj z odboru a skuseneho, kto taketo veci robieva ;)

lebo tolko mudrych ludi co sa najde zakazdym pri takychto veciach a pritom napokon o tom nic nevedia, tak pozor na to :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 27. Jan 2021 13:20:18 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 13:09:48
Príspevky: 74
Bydlisko: Šamorín
jasné že si zavolám odborníkov veď to nie je lacná záležitosť a ani jednoduchá, ja som len chcel vedieť že keď sa obrátim na firmu a poviem čo chcem či na mňa nebudú pozerať ako na blázna, cenovú ponuku chcem tiež roposlať len ešte riešime technickú miestnosť, aká veľká musí byť? Lebo ja by som rád niečo malé ale zase žena chce väčšie že by sme tam šupli aj práčku a sušičku len neviem či to vôbec može byť pokope a to som sa nikde nedočítal


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 27. Jan 2021 22:11:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Júl 2017 9:30:51
Príspevky: 58
Bydlisko: Žilina
Vincenzo práveže firma je od toho aby ti to proste splnila to čo chceš aby to urobili tak ako má byť..
Technická miestnosť môže byť aj menšia, ale ide v prvom rade o to aby vôbec bola, lebo to by mal byť základ ak chceš mať vetraciu jednotku..
Niektoré sú menšie, ale aktívna rekuperácia s ohrevom vody, to môžeš rátať takú veľkosť asi ako chladnička..


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 17 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt