Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 7:08:49


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 28. Jan 2021 13:13:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 13:09:48
Príspevky: 74
Bydlisko: Šamorín
ale si mi neodpovedal či môže byť práčka a sušička v jednej miestnosti s tou rekuperačnou jednotkou neovplyvní ju to keď aj práčka aj sisička vydávajú teplo?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 29. Jan 2021 19:24:36 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
vincenzo jasne ze to mozes mat spolu ale zalezi jasne ze od velkosti technickej miestnosti, ze aku ju mas...ale je to normalne, ze davaju si ludia takto vsetko pokope...a myslim ze mnoho ludi pozera aj na to aby bolo v technickej okno takze toho sa obavat ozaj si myslim netreba...my tiez tak mame...mame jednotku od Nilanu, ktora je taka vacsia, lebo nam aj vodu ohrieva a kusok od neh mame aj pracku aj susicku na sebe...a potom tam mame take bezne veci jak metly a podobne...ale tak o tom ti hadam nemusim pisat... :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 29. Jan 2021 20:28:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vincenzo vy ste v akej fáze?...
Máte už aspoň projekt alebo nejakú predstavu alebo ako?...
Kapral mám známeho, čo si teraz dal väčšinu okien takých tých fixných, že ani nie na vetranie, lebo tiež sme sa o tom rozprávali a hovoril, že už má aj vybratú jednotku do ktorej chce ísť a všetko a že načo bude dávať otváravé okná, keď budú mať takýto spôsob vetrania, akurát čo má v pláne tak tie veľké portály, ale to je logické...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 31. Jan 2021 20:34:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 78
kavil ked pises, ze aj vodu ohrieva, tak aka je nadrz? kolko vody sa tak ohrieva? je to dostatocne mnozstvo pre celu rodinu? vies zaujima ma, ci vobec toto ma zmysel, nad takymto ohrevom rozmyslat


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 31. Jan 2021 22:20:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
To asi záleží od značky, od jednotky nie?...
Myslím, že asi nemajú všetci výrobcovia rovnako veľké tie nádrže na vodu a hlavne myslím, že keby to nemalo zmysel tak asi by si to toľko ľudí nedávalo, nemyslíš?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 02. Feb 2021 11:39:02 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
ja mám otázku od kamaráta, pýtal sa ma či by sa dala prerobiť pasívna rekuperácia na aktívnu, on si dal len pasívnu no keď zistil výhody rozmysľa že by si dal spraviť aktívnu no dom je už postavený, už v ňom aj bývaju, myslíte že by sa to dalo spraviť nejako?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 04. Feb 2021 9:12:46 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 22. Jan 2018 13:58:26
Príspevky: 120
to sa trosku neskor zobudil no nie? Ale som zvedavy ci je to realizovatelne veru ale ked mas peniaze vsetko sa da


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 04. Feb 2021 15:01:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Ako to myslíš, že pasívna na aktívnu? Ako chceš akože jednotku zmeniť? To záleží od typu jednotky aký si zaobstará. Toto sú veci, ktorým je potrebné na začiatku venovať zvýšenú pozornosť. Tiež som sa tomu venoval dlhé mesiace, kým som prišiel k finálnemu rozhodnutiu.
Práve pre toto sa musí človek čo najlepšie informovať vopred, mne pomáha spísať si výhody, nevýhody, čo je lepšie a potom podľa toho ísť. Čo mu nevyhovuje na pasívnej rekuperácii, keď by chcel zmenu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 05. Feb 2021 14:16:09 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
No takto, oni kúpili dom a tam je spravená rekuperácia ale pasívna a on by chcel aktívnu, chcel by to dať prerobiť ale ja som mu hovoril že neviem či ta vôbec dá bez toho aby musel rozbiť dom,že sa to robí inak ako pasívna no on si tvrdí svoje že sa to musí dať spraviť no ja naozaj neviem či áno či nie ešte som sa takým niečím nestretol, ako píšeš rieši sa to už pri stavbe domu nie už keď je hotový


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 08. Feb 2021 15:32:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava
Tomuto nechápem on kúpil nový dom a chce ho dať prerobiť? To nevedel čo kupuje či ako ?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt