Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 23:22:18


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 16. Mar 2021 14:17:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
my sme doma 3ja, viem priemernú spotrebu vody ale tá sa občas mení aj od ročného obdobia, no nie je to veľký rozdieľ. mne sa paci to , že sa tá voda zohrieva tým odpadovým teplom, čo je pre mňa ideálne, a tá 180litrová nádrž je vlastne viac ako som chcel bojler. Len čo v prípade, že miniem všetku tú vodu, ako dlho trvá kým sa nahreje ďalšia?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 18. Mar 2021 13:25:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...drony takato som bola aj ja kedysi, ale som to prehodnotila kedze som si uvedomila ake mame stastie, ze mame moznost sa kupat kazdy den a vela inych veci...takze som o tom dala prednasku aj zbytku rodiny a uz sa u nas nejake dlhe sprchovanie nekona...jasne, ze raz za cas si kazdy z nas rad dopraje horucu vanu, to beriem...ale aby len tak pomaly pol hodinu tiekla voda, tak to nie...ked im to vysvetlis tak si usetris aj dost penazi do buducna...a u nas napriklad my sa s muzom sprchujeme hlavne rano a deti vecer...takze ta voda, tych 180 litrov staci...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 18. Mar 2021 13:34:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
hrncica píše:
...drony takato som bola aj ja kedysi, ale som to prehodnotila kedze som si uvedomila ake mame stastie, ze mame moznost sa kupat kazdy den a vela inych veci...takze som o tom dala prednasku aj zbytku rodiny a uz sa u nas nejake dlhe sprchovanie nekona...jasne, ze raz za cas si kazdy z nas rad dopraje horucu vanu, to beriem...ale aby len tak pomaly pol hodinu tiekla voda, tak to nie...ked im to vysvetlis tak si usetris aj dost penazi do buducna...a u nas napriklad my sa s muzom sprchujeme hlavne rano a deti vecer...takze ta voda, tych 180 litrov staci...


toto som skusal doma vysvetlovat aj ja, no velmi ma tie moje pubertacky nepocuvli, uz som im aj raz vypol teplu vodu, ano krute, no nepomohlo :/ ako nehovorim, ze ohrev vody rekuperaciou je zly, no nie je to pre kazdeho :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 19. Mar 2021 15:21:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
drony kazdemu vyhovuje nieco ine to je fakt..ale aktivna rekuperacia ma ovela viacej vyhod okrem ohrevu vody v prechodnych obdobiach sa da fajn vyuzit ako prikurenie..alebo v lete zase ako chladenie, ze nemusis mat klimatizaciu ak budes mat aktivnu rekuperaciu a k tomu rozumne vyriesene exterierove tienenie..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 22. Mar 2021 14:21:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
ešte mám otázku ohľadom toho ohrevu vody, to sú 2 jednotky alebo jedna ktorá je spojená? ešte stále sa v tom nevyznám a neviem sa v tom veľmi zorientovať


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 22. Mar 2021 19:12:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 62
...comu nerozumies?...to je normalne jednotka, v ktorej je ta nadrz umiestnena, na pohlad vyzera jednotka ako chladnicka alebo neviem k comu by som to prirovnal...posielam ti obrazok ako vyzera taka jednotka vo vnutri, ked je to aj o ohreve vody...

Obrázok


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 23. Mar 2021 13:05:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
konečne mám predstavu, ďakujem. ja som si myslela, že to budú 2 také veci jedna väčšia čo rieši vodu a druhá čo rieši ostatné.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 23. Mar 2021 14:52:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Ale nie každá rekuperačná jednotka má ohrev...Preto si musíš rozmyslieť, či toto áno či nie...
Môže sa zdať, že je táto jednotka väčšia, ale dá sa super "upratať", skryť do technickej miestnosti a ani nebudeš vedieť, že nejakú rekuperáciu máš...Budeš mať stále doma čerstvý vzduch, žiadne vysoké hodnoty oxidu uhličitého ani nič podobné...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 24. Mar 2021 15:07:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
technická miestnosť je v projekte, bude väčšia, keď že tam bude aj práčka a susička aby nezavadzali v kúpeľni. čo sa týka tej jednotky, tak určite by som chcel investovať do takej čo aj hreje, chladenie mi chýbať nebude, no ako v prechodnom období mi to príde naozaj vhod.ten ohrev vody ma ale nadchlo úplne najviac, nemusiet mať doma bojler sa mi páči. Čo sa týka hlučnosti takýchto jednotiek je aká? Lebo kamarát má v dome rekuperáciu, ale pasívna a to ti je dosť veľký hukot


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 24. Mar 2021 15:30:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Väčšinou jednotka, ktorá ti prikúri tak má aj chladenie, že to ide ruka v ruke.
Hukot? Rekuperáciu nie je počuť, ja by som povedal, že to je niečo podobné ako chladnička, nič nejako extra žeby to bolo počuť a keď ju budeš mať v technickej miestnosti tak to duplom.
Máš v technickej miestnosti naplánované aj okno?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt