Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 16. Apr 2024 22:44:43


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 894 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 29. Aug 2021 19:56:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
Aký voucher si mal prosím ťa namysli? O niečom takom som ešte nepočula. Ale k prvotnej myšlienke. Keď už sa človek rozhodne pre rekuperáciu, tak by to mal chcieť mať spravené čo najlepšie a tým pádom by to mal nechať podľa mňa na odborníkov. K dosiahnutiu potrebnej eneretickej triedy už si myslím, že aj áno


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 30. Aug 2021 8:03:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 06. Jún 2017 10:55:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava
- :D :D - no zelda to asi nie, teda pri iných som sa s tým nejako nestretol, že by niečo také poskytovali, ponúkali. Neviem celkom ako máš na mysli to že ako majú ísť, ak myslíš či stropom, tak to záleží od mnohých vecí, ale teda väčšina si to dáva vrchom, čo mám skúsenosť. Čo teda aj o nás je tak proste. Rekuperáciu nie je nutné mať, to ťa k tomu nik nemôže akože donútiť, ale je fajn ju mať. Lebo aj vďaka nej sa skôr vieš dostať do A0 a teda nie je len to jej výhodou, ale aj to, že vlastne nemusíš vetrať, vetrá sa neustále bez tvojho pričinenia a keď začne pršať nemusíš stresovať, že či si niekde nechala okno otvorené alebo nie chápeš ;)
Filka skús si tu pozrieť niečo o tom https://nilan.cz/investicni-voucher/ ;) Je tam ako vyzerá, čo zahŕňa a aj ako to celé funguje, myslím že to skôr tak pochopíš akoby som ti to vysvetľoval, lebo ja na to talent nemám, síce mama bola učiteľka, ale na mňa sa nejako nič nenalepilo :D

_________________
Lepsie zhoriet, nez vyhasnut!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 06. Sep 2021 10:10:28 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 22. Nov 2016 12:24:30
Príspevky: 47
Stakxik tak toto je vec, co chce dnes asi kazdy, kedze od januara proste do tej A0 sa stavba musi dostat ak chceme aby vsetko bolo OK. Aby neboli problemy.

Mna by zaujimalo este ci pri rekuperacii nie su nejake problemy v zime, ci efektivita neklesa alebo co.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 06. Sep 2021 12:03:46 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 22. Jan 2018 13:58:26
Príspevky: 121
Ako myslis, ci neklesa? Aj v zime potrebujes vetrat a prave v zime ma rekuperacia by som povedal, najvacsi vyznam. Ked potrebujes ci uz vetrat, no nestracat ani teplo co mas v dome


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 07. Sep 2021 12:19:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Júl 2017 9:30:51
Príspevky: 58
Bydlisko: Žilina
Neviem celkom ako si toto myslel..
Jediný problém ktorý môže byť nejako v zime tak to chod pri mínusových teplotách, to je fakt, že to proste pri niektorých typoch môže byť problém, že to môže mrznúť, ale tak na to treba myslieť už pri riešení samotného vetrania aby k niečomu takému nedošlo..
Pri pasívnych jednotkách je to častejší problém, že musíš zvlášť si vyriešiť predohrev vzduchu..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 08. Sep 2021 13:03:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
Tak potom je asi lepsie uvazovat hned o aktivnej rekuperacii ci? Tam sa vies takemuto problemu vyhnut, ci ani tam to nie je 100%?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 09. Sep 2021 14:02:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
Filipo aj pri pasivnej sa to da ked sa da predohrev, len potom to viacej stoji a otazka je, ci sa to potom cloveku oplati v porovnani s aktivnom teda no. To uz je potom na zvazeni. Len niekto ak chce primarne len vetranie a nic ine, tak co uz no.
Ale za mna sa oplati viacej aktivna, aj skrz to, co vsetko ti vie poskytnut.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 14. Sep 2021 13:32:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 12. Jan 2018 11:25:27
Príspevky: 26
Bydlisko: Trnava
len ako by som ja vedela, ze co si potrebujem dokupit aby v zime mi normalne ficalo to vetranie? to ma s tym aj niekto oboznami alebo ako to je?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 15. Sep 2021 18:48:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 06. Nov 2017 23:32:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Vinosady
Ako myslis dokupit? Ved ak si vyberies u niekoho rekuperaciu, tak mu snad povies, co vsetko od nej tak povediac ocakavas a oni by to to mali vsetko pripravit nakompletku


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 20. Sep 2021 9:48:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 72
všetko je to o komunikácii treba sa pýtať a teda firma mala by byť ochotná ti vysvetliť a poradiť, keď s tým bude problém, že ti nebudú vedieť poradiť alebo niečo, tak asi už aj pri tom by som sa mal na pozore, lebo to potom asi nie je celkom normálne si myslím.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 894 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt