Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 22:27:51


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 26. Okt 2021 12:42:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
to asi nie. akotam podla mna nemas na nich co napozerat, ak si chces byt tak nejak istejsi, tak potom ich staci castejsie menit. no neviem, ci si niekto vybera rekuperaciu podla filtrov


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 04. Nov 2021 14:27:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Jún 2017 13:18:29
Príspevky: 39
Bydlisko: Trnava
drony to dozaista nie, ved to by bolo na co dobre, keby to tak niekto robil? ine veci su pri vybere rekuperacnej jednotky podstatne a nie zrovna nejake tie filtre, ano treba aby v jednotke boli, ale tak to je samozrejmost a to je vlastne aj vyhoda rekuperacii, vetrania s nou, ale typovo je to uplne jedno :)

to skor potom dbat na prakticku stranku ovladania, efektivitu a taketo veci


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 08. Nov 2021 14:46:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Júl 2017 9:30:51
Príspevky: 58
Bydlisko: Žilina
Kuklik tak ovládanie nie je náročná záležitosť, aspoň na jednotke, ktorú mám ja..
Ide o to, že ja nejako nie som technicky zdatný, čo sa týka rôznych ovládačov a tak podobne, moderných technológií, ale teda ovládanie rekuperácie je úplná pohodka, malina..
Nie je to nič komplikované..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 09. Nov 2021 10:57:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Na filtre som ohľad nebral, filtre má každá jedna jednotka, čiže tam akurát aby si vedel kde sú ako sa vyberajú, ako sa to celé mení, nič viacej.
Keď som ja vyberal jednotku, tak mňa zaujalo to, že vlastne už je možnosť aby rekuperácia dokázala viacej ako vetrať, preto aj som sa rozhodol pre Nilan, posielam ti fotku našej. Ono už len to vetranie je veľká úspora najmä v zime a ešte keď ti prikúri, alebo v lete pár stupňov ochladí tak je to paráda.

Obrázok


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 10. Nov 2021 13:57:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 22. Júl 2017 7:44:23
Príspevky: 75
Bydlisko: Malacky
Takže ide o aktívnu rekuperáciu? Aj viete o koľko by vám alebo teda lepšie napísané vie zdvihnúť teplotu v dome? Vyberali ste medzi viacerými variantami alebo ste si nechali poradiť, mali vybratú?

_________________
kvety sú môj život


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 11. Nov 2021 11:06:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
akoze myslis ci sa tym da normalne kurit?...rekuperacia je v prvom rade na vetranie to je zaklad a potom dalsie veci co dokaze aktivna rekuperacia to su take benefity...ale musis si proste k tomu kurenie poriesit samostatne...rekuperacia ti dokaze pomoct par stupnov v takom obdobi ako je september a oktober, ze este nie je taka zima...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 17. Nov 2021 9:40:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
Adelkana dokaze to urobit zopar stupnov, co je v prechodnych obdobiach velmi fajn riesenim pretoze spustat kurenie pri nizsich teplotach uz zaciatkom oktobra je podla mna, ze totalny nezmysel.
Je to zbytocne aj z pohladu financii.
Drumky ty ako dlho mas uz tohto spolocnika??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 18. Nov 2021 21:11:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 30. Nov 2017 9:01:23
Príspevky: 76
Bydlisko: Dunajská Streda
Ale tak ono je to fajn, aj tých pár stupňov vie byť badateľných. Ja mám kamošku, ktorá koncom septembra už kúri v krbe, lebo jej je zima. Sú proste také extrémnejšie prípady :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 22. Nov 2021 14:27:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 24. Jan 2018 16:13:16
Príspevky: 23
kazdy ma rad inu teplotu, to je normalka, my napriklad dlho nekurime akoze myslim, ze nezaciname skoro kurit, vacsinou az od novembra zaciname a teda dovtedy nam rekuperacia staci, ale nie kazda to dokaze, ze prikuri aspon par stupnov, su aj take, ktore len vetraju, ale je to hlavne o tom, aby si clovek vybral to co chce, co potrebuje :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 24. Nov 2021 10:44:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Neviem je to asi dva roky alebo tak nejako. Ale neľutujem to, lebo má to veľa do seba, ono človek keď nemá s rekuperáciou skúsenosť, tak si nevie tie výhody ani predstaviť.
Adelkana dokáže to nejaké dva-tri stupne urobiť. Čo je úplne fajn, keď prídu také dni, že daždivé, že sa ochladí, niekedy aj v lete sa tak zvykne a kvôli tomu by si hádam nespúšťala kúrenie chápeš.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt