Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 17:56:41


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 09. Jún 2022 9:45:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Hemela tak klíma nie je pre každého ja mám dosť keď si ju v aute musím a hneď mám obarené hrdlo...S tou treba opatrne...My sme nad klimatizáciou domov ani nerozmýšľali, tie teplá nebývajú také, žeby sme vo vnútri mali nejako horúco...A keď pár dní sú vyššie teploty, tak rekuperácia a exteriérové žalúzie to vyriešia...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 10. Jún 2022 17:11:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
romcoro to na aky vykon pojde rekuperacia si vies korigovat...pripadne si vies rekuperaciu pripojit aj k inteligentnej domacnosti ak to budes davat...a tym padom to budes mat este ovela jednoduchsie s ovladanim...to uz potom si vies nastavovat na aky vykon pojde podla pocitu, toto s vetranim je by som povedal taka dost intuitivna vec, taka pocitova...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 13. Jún 2022 9:32:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 18. Apr 2018 9:28:15
Príspevky: 16
Bydlisko: Banská Bystrica
Kapral - Ako je to s hlučnosťou rekuperácie? Trochu máme obavy z toho, že proste keby išla na vyšší výkon tak, že by cez rozvody to bolo dosť počuť. Či by to nebolo nejako rušivé napríklad pre deti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 14. Jún 2022 8:34:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
zavisi od toho ako dobre budu urobene rozvody...ak budu dobre tak sa toho netreba bat...akoze rekuperaciu je pocut asi ako chladnicku...ja nemam pocit zeby to bol nejaky rusivy zvuk alebo cosi take, to proste vobec nie...len potom je dobre vyduchy umiestnit tak aby neboli nad sedackou, nad postelou, ze ked pojde chladny vzduch aby to nebolo nejako velmi citelne na niektorych tych miestach...ale teda co sa tyka rusivosti kvoli detom to sa vobec nemusis bat...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 14. Jún 2022 19:41:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 06. Dec 2017 10:51:57
Príspevky: 88
Bydlisko: Pezinok
Presne to som chcela napísať a osobne by som povedala, že chladnička je rušivejšia ako samotná rekuperácia. Je to taký vzvuk, ktorý časom aj prestaneš nejak extrémne vnímať, takže toho by som sa osobne nebála


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 16. Jún 2022 11:13:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
lokma kto nevie, ze v dome je rekuperacia tak podla mna to podla zvuku ani nejako neodhadne...aspon teda u nas nejako nie je vidiet, ze rekuperacie je, teda len vyduchy v miestnostiach o tom napovedaju a neustale cerstvy vzduch aj ked su okna zavrete...ale nie je to pocut zeby rekuperacia bola rusiva to vobec nie...ked s tym byvas, ze zijes, tak to sa tak rychlo stane sucastou bezneho zivota ze sa ani nenazdas...lebo na dobre sa lahko zvyka...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 16. Jún 2022 11:59:51 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 12. Jan 2018 11:25:27
Príspevky: 26
Bydlisko: Trnava
kavil zabezpecujes prehliadky rekuperacie nejako pravidelne? je to potrebne pre nejake udrzanie zaruky alebo cosi take?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 20. Jún 2022 10:46:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
pravidelne tak raz za rok, rok a pol vacsinou...tak ja to robim preto aby som mal istotu, ze je vsetko v poriadku...cely ten vetraci system vlastne, ze tam nie je ziadny problem...lebo teda kadeco sa moze stat a pri aktivnej rekuperacii je viacej veci, ktore treba mat pod kontrolou ked napriklad rekuperacia aj ohrieva vodu, tak tam je ochranna anoda, ktoru je potrebne sledovat, ze ci je OK alebo kedy je spravny cas na jej vymenu...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 20. Jún 2022 11:47:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 22. Nov 2016 12:24:30
Príspevky: 47
Halsey zalezi to od firmy, lebo kazdy vyrobca moze mat v tomto smere uplne ine podmienky, poziadavky, co sa tyka udrzania zaruky a na to treba mysliet. Cize to sa priamo musis informovat pri danej znacke ako to je, ake maju tie poziadavky.

Aby ste vedeli vlastne na com ste a neboli prekvapeni.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 20. Jún 2022 12:05:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
no a co sa tyka pozarucneho servisu, ten v pripade takychto prehliadok, byva nejak moc drahy, alebo ako to byva potom poriesene, neviete mi niekto povedat


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt