Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 23:40:09


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 12. Aug 2022 12:02:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Sep 2017 11:23:00
Príspevky: 95
Bydlisko: Koniarovce
woody30 podla mna by to za kazdych okolnosti mal robit clovek co sa do toho rozumie..
nie tak hocikto..
mam znameho ktory si rozvody robil sam a nakoniec tam nieco zle porobil a potom bol problem, ze ta rekuperacia nefungovala ako ma..
cize je to istejsie takto ze vsetko bude ako ma byt spravene a prinesie ti to to co ocakavas..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 12. Aug 2022 15:45:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
No neviem neviem, ci by som sa dam vobec do toho odvazil pustat. Ked tak si prosto poriadne nastudovat nejake navody a schemy, ako na to. Ale pre ten pocit by som to predsa len radsej nechal na nejakeho technika, nech to pozapaja.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 15. Aug 2022 13:31:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Feb 2017 9:23:24
Príspevky: 57
pepr to len tak od oka, ked mas pocit, ze je cas na servis, ci je to normalne nejak predpisane? suhlasim s tym, ze to netreba zanedbat, preto sa aj pytam na to, ako to vlastne je, ze aby neskoro nebolo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 16. Aug 2022 10:37:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 17. Júl 2018 10:32:44
Príspevky: 13
Mate niekto skusenosti s ohrevom vody pri rekuperacii??Ako to je co sa tyka spotreby a takychto veci?Chcem proste vediet ci sa to oplati vobec nad niecim takymto uvazovat.
Lebo kamarat mi spominal,ze dnes uz aj takato moznost je,ale nemam v okoli nikoho kto by to mal.A my s muzom sa teda v tom moc nevyzname.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 17. Aug 2022 13:40:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 73
je mozne nejakym sposobom dat rekuperaciu aj do uz postaveneho domu? ci to mam velke oci.

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 17. Aug 2022 14:08:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 44
cmiro myslím si, že sa to dá, ale neviem ti to s istotou povedať, keďže si o tom len zatiaľ zisťujem info čo a ako by bolo dobré, ale malo by sa to dať, len podľa mňa asi by to bolo obdobné ako rekonštrukcia, keďže to nejde len tak že mávnutím čarovného prútika

zato vlastne ja premýšľam nad rekuperáciou už teraz, aby sme to mali aby sme nemuseli dodatočne dávať :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 7:25:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
Lepsie dopredu mysliet na taketo veci ako potom musiet burat polku domu kvoli tomu. Nie je to tak, ze musis mat vlastna aj rekuperaciu, aby si sa dostal do tej energetickej triedy, ktora sa pozaduje?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 19. Aug 2022 19:48:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 06. Nov 2017 23:32:48
Príspevky: 93
Bydlisko: Vinosady
Su aj take rekuperacie, ktore si same upravuju hodnote a podla toho sa automaticky nastavia? Uvediem priklad, ked je rekuperacia nastavena pre domacnost, v ktorej ziju traja ludia a potom pride napriklad navsteva a pocet ludi sa zvysi, tym sa pomeni to ovzdusie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 10:53:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Júl 2017 9:30:51
Príspevky: 58
Bydlisko: Žilina
Bartas na to sú také senzory CO2, ktoré môžeš mať umiestnené v miestnostiach, kde sa viacej ľudí takto akoby zhromažďuje a na základe toho si jednotka riadi ako veľmi sa vetrá...
Najčastejšie sa to podľa mňa dáva do obývačky práve pre toto ako píšeš, že keď návšteva príde alebo aj v spálni, aby sa nestalo, že vlastne keď ráno vstaneš žeby bol ťažký vzduch v izbe...
My to tiež máme, mám od Nilanu rekuperáciu a niektoré to už majú ako súčasť a pri niektorých si to vieš dokúpiť...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 22. Aug 2022 12:39:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
si mozes tych senzorov dat kolko chces? ze aj do kazdej miestnosti?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt