Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 18:01:36


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 19:44:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 30. Nov 2017 9:01:23
Príspevky: 76
Bydlisko: Dunajská Streda
Ked sa bavite o tych filtroch. Su napriklad v nich aj nejake tie rozdiely? Spominali ste astmatikov, tak ci su take, ktore vedia toho zachytit viacej ako tie ostatne?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 09. Mar 2023 8:15:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 17. Okt 2016 9:21:47
Príspevky: 54
Hemela tak filtre su rozne, teda tie tkaniny a ano delia sa podla toho ake tie ciastocky dokazu zachytit.
To si vies vsetko zistit ked budes rekuperaciu vyberat, ze ako sa delia a kolko mm ciastocky dokaze zachytit. Na to je najlepsie sa pytat, ked si pojdes vyberat nejaku tu jednotku, lebo kazda znacka to ma inak, aj tie filtre su rozne, pri niektorych napriklad ako ja, si mozes kupit tkaninu a si ju nastrihat ako treba, Nilan to ma tak, ze sa to takto da a usetris aj nejake peniaze pri tom, ked nemusis filtre kupovat origo.
Ale niektore znacky to maju tak, ze su take harmonikove a len tie musis a origo a to stoji nemale peniaze.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 09. Mar 2023 12:30:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
takze nemusim kupovat samostatne filtre ako celok a staci takto vymenit len tkaninu? to je v celku fajn, ako ak s teda bavime o tom, ze kvalita ostane zachovana


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 13:21:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"Drony70" Prečo by kvalita sa mala nejako meniť? Tá nemá dôvod sa meniť, veď ide o to aká je tá tkanina. Koľko toho dokáže zachytiť a to si volíš podľa toho aké filtre tam máš, to aj pri montáži ti povedia, čo je vhodné dávať aj ako často meniť, aj keď to treba kontrolovať mesiac čo mesiac, aspoň ja to tak robím aby som videl ako sú zanesené.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 13:24:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 13:01:54
Príspevky: 60
no to som myslel, ze nebude jedno aku tu tkaninu tam das. ak nemas dobry system anasledne tam das nekvalitne filtre, tak to asi nebude dobre fungovat. preto sa cudujem, ze sa da vymenit len tkanina a nemusis kupovat cely ten filter zakazdym


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 14. Mar 2023 12:58:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
k tej tkanine, to kupujes nejaku rolku alebo ako vlastne?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 18:50:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...ano ty si mozes vybrat kolko chces, ked som ja bral tak minimalne 1m2 mozes kupit a ten zodpoveda priblizne 6 vlozkam, co su tri kompletne vymeny...takze je to super aj po cenovej stranke to vychadza takto ovela lepsie...prijatelnejsie...len netreba s vymenou cakat nejakou dlho kazde tri mesiace, pol roka je najlepsie menit...ale treba samozrejme pozerat ako su zanesene a podla toho sa riadit...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 17. Mar 2023 11:43:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 69
no dobré je, ale aj to aký typ tkaniny človek kupuje pozerať, pretože tie sú rôzne čo sa týka zachytávanie čiastočiek, že aké veľké je schopná tá tkanina zachytiť.
To sú dosť zásadné veci, lebo to rozhoduje o čistote vzduchu.
Tiež som v tom mal chaos, kým som sa zorientoval, že či si to budem vedieť sám vymeniť a ako a takéto veci, ale poviem ti, že zorientoval som sa v tom a veľmi mi pomohli aj chalani, čo mi boli jednotku montovať, tí mi veľa vecí vysvetlili.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 13:31:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Sep 2017 8:22:28
Príspevky: 82
Bydlisko: Bratislava
ono to je asi najlepsie sa taketo veci priamo nich pytat, predsa len vedia, co je pre dany typ jednotky najlepsie , nech sa zbytocne nezatazuje, no zaroven funguje na maximum


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 27. Mar 2023 12:33:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Kadejakých ľudí poznám a teda aj takých čo menili minimálne filtre na rekuperácii a potom sa čudovali, že jednotka bola hlučnejšia. To s tým treba rátať, že niekde sa to prejaví, že proste to nezostane bez odozvy, keď sa niečo zanedbá.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt