Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 23:08:20


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 14. Okt 2022 8:41:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... u nás sa napríklad prístrešok robil z toho, čo ostalo zo stavby... nejak špeciálne som nad tým neuvažoval ani... pre mňa to bolo tak, že aspoň sa minie a zúžitkuje všetko, čo ostalo, že nič nevyjde na zmar alebo čo...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 17. Okt 2022 8:36:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 01. Jún 2017 19:45:49
Príspevky: 44
Bydlisko: Ružomberok
To práveže ešte nie je presne rozhodnuté o konečnom vzhľade. Zatiaľ sme dospeli k tomu, že by boli dve steny pevné a dve otvorené. Aby to bolo aj také priestranné, ale nech sa tam dá dať aj nejaké sedenie, aby bolo kryté. Neviem no, ak máte niekto nejaké odporúčanie alebo návrhy, ako by to bolo lepšie, dám si poradiť.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 18. Okt 2022 8:55:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 23. Okt 2018 11:12:27
Príspevky: 31
@dodino podla mna nad tym netreba nejak spekulovat proste. vsak to je len tak na posedenie vonku, to nemusis mat ziaden projekt na to ani nic. na tvojom mieste by som sa zobrala, isla k predajcovi, s nim sa poradila, co chcem stavat, ako si to predstavujem a co by mi poradil a podla toho by som sa rozhodla a rovno nieco objednala.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 18. Okt 2022 11:07:46 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 111
Vieš čo, osobne by som ti poradil takto, nájdi si predajcu a choď k nemu. U mňa dobra dobrá skúsenosť s Heluzom, majú aj vlastných predajcov, vieš tam objednať aj tehly, keď to chceš stavať z tehál a aj stropné nosníky aj maltu a všetko potrebné. Keď už, tak by som to takto vyriešil, nech mi príde všetko naraz, nech môžem začať robiť. Tehlu nepotrebuješ hrubú, pretože pri tomto ťa nejak netrápia tepelné straty a úniky, keďže to bude otvorený prístrešok.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 19. Okt 2022 10:39:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Jún 2017 11:38:06
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava
Mosvlad predpokladam, ze mas s nimi skusenost teda, ked vies az taketo odporucanie na nich dat. Aj si vyuzil niektoru z tych dalsich spominanych sluzieb, ci si len murivo objednaval?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 19. Okt 2022 11:43:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 16. Nov 2016 13:13:29
Príspevky: 45
@jamiro akoze ake dalsie sluzby? to ti predajcovia poskytuju alebo ako sa k tomu dostanem? ja som si zakazdym myslela, ze predajca je proste len na to, aby spostredkoval ako keby nakup medzi tebou ako zakaznikom a medzi tym vyrobcom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 20. Okt 2022 7:31:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 28. Sep 2017 10:11:48
Príspevky: 84
Bydlisko: Žilina
Zalezi od firmy, od ktorej ides kupovat. Nemyslim teraz predajcu alebo akoze priamo vyrobcu. Niektori vyrobcovia maju napriklad svojich specializovanych predajcov, ze maju v ponuke vlastne len ich produkty a niektori predajcovia maju kadeco. To si treba uz vybrat, ze ku ktoremu by si isla. Len treba dat pozor a lepsie je si ich aj viacej obehat, lebo nie vsetci musia mat rovnake ceny a dodacie doby.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 20. Okt 2022 9:41:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
moze sa stat, ze dvaja alebo teda aj viaceri predajcovia mi ponuknu ten isty material za rozdielne ceny, pripadne aj rozlicne dodacie doby? nestalo sa niekomu take cosi?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 21. Okt 2022 7:16:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 27. Júl 2017 9:34:13
Príspevky: 50
Bydlisko: Zlaté Moravce
môže sa stať, samozrejme. niekde som čítal, že pán písal, že mu predajca povedal, že dodacia doba je neviem koľko mesiacov a ono je to pritom pár týždňov. neviem, ale podľa čoho si to určujú oni. podľa mňa by sa mali držať toho, čo povie výrobca, lebo tak to sú smerodajné údaje. a čo sa týka tej ceny, tak to bude asi podobné. ono sa zvyknú pri veľkých odberoch dávať aj nejaké percentuálne zľavy napríklad. takže lepšie je si toho obehať asi viacej na začiatku.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 24. Okt 2022 7:19:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 16. Nov 2016 13:13:29
Príspevky: 45
@dromir takze lepsie je ked proste vies, ze co ides kupovat a najdes si priamo predajcu, co s tymto pracuje a takto to riesit? Nevyznavam sa v moc v tychto stavebnych zalezitostiach. Ale tak rada sa podozvedam nieco nove. Aj ked sme tienenie riesili, tak som o tom nejak netusila, ze co a ako a nakoniec sa objednalo, to co som vybrala podla toho, co som si sama nastudovala haha.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt