Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 20:07:57


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 14. Nov 2022 12:03:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 31. Okt 2016 15:00:55
Príspevky: 64
Kamosi, na zahradny domcek by ste co pouzili? Tehlu, ytong, drevo, nieco dalsie? Ma to byt len taky maly domek o rozmeroch cca 5x3 metre, kde by sa odkladali bicykle, nejake to naradie, kosacka a taketo drobnosti. Na strechu by som dal najradsej plechovu krytinu, ale ani v tomto pripade sa nebranim inym navrhom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 15. Nov 2022 10:51:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Ked niekde pocujem, ze chce niekto pouzivat na stavanie, na plot, na fasadu drevo, tak sa mi nozik vo vrecku otvara. Je tolko lepsich moznosti, co zvolit, na stavanie by som zvolil tehlu, tu som aj objednaval, z tej budeme stavat, na plot WPC, na fasadu kludne aj plechovu krytinu ako kvazi obklad. Proste take materialy, ktore aj nieco znesu, vydrzia.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 16. Nov 2022 8:30:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 08. Feb 2017 14:35:26
Príspevky: 53
Tak ono vieš nájsť aj na inzerátoch už použité materiály, ale tak to si musíš sám uvážiť, či ísť touto cestou alebo radšej objednať niečo nové. Záleží aj, že kedy chceš domček stavať, lebo tak pri objednaní nového treba počítať aj s nejakou tou dodacou dobou. Ale čo viem, tak Heluz má napríklad dodanie okolo mesiaca a pol, dvoch mesiacov, čo je veľmi fajn by som povedal.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 16. Nov 2022 10:56:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 16. Nov 2016 13:13:29
Príspevky: 45
Marekdarek ano my mame postaven tiez tehlovy dom, ale to uz tomu par rokov a nam sa dobre byva, nemame ziadne problemy, nic sa neukazuje nejake nedostatky alebo tak. Ono ale dost zalezi aj na tom, ze kto ti ten dom postavi, vies ako. To tak je vsak pri vsetkom, ze jedna vec je material a druha vec je robota.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 18. Nov 2022 11:01:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 31. Okt 2016 15:00:55
Príspevky: 64
Nerad by som kupoval uz nieco pouzite, to clovek nevie, cim si to preslo, ako to bolo skladovane a podobne. Nerobi mi problem nieco objednat a aj pockat na dodanie, aj ked najradsej by som to mal doma cim skor. Nemam prehlad o vsetkom, ani ako sa pohybuju ceny ani ako dodacie doby. Preto som sem prisiel ziskat nejake informacie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 21. Nov 2022 9:39:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 14. Aug 2017 11:49:21
Príspevky: 82
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Tak potom podla mna nie je o com... Objednaj nejake tehly a mas to... Tehlou nic nepokazis a je jedno, ci stavias dom, altanok alebo nejaky domcek zahradny.... Co sa tyka tych cien a dodacich lehot, tak to asi jedine, ze si vsetky moznosti ocekujes alebo potom este sa da ist za predajcom a tam sa informovat... Len tiez ti predajcovia nemaju vsetky "moznosti" na sklade a tak...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 21. Nov 2022 10:41:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 14. Nov 2016 10:37:27
Príspevky: 58
Kormoranica veď jasné, že je rozdiel, keď to stavia nejaký fušer a keď profesionálna firma. Ale tak to som nemal teraz na mysli. Len ohľadne tých tehál som chcel nejaké info.
Samouk tak ja som býval aj v paneláku aj tehlovej bytovke, aj v dome, kade tade proste. Len ma zaujíma, že čo je teraz také to top, z čoho ľudia zvyknú stavať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 22. Nov 2022 10:15:41 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 13. Mar 2017 13:53:55
Príspevky: 75
marekdarek co ta zaujima blizsie? myslim, ze by som mohol vediet poskytnut nejake info k tym tehlam.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 22. Nov 2022 12:15:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 77
Alebo skocit do nejakych stavebnin sa opytat trebars. Niektore tie firmy napriklad poskytuju aj rozne poradenstva, ze to nie je len o tom, ze vyrabaju stavebne materialy, ale maju aj takto rozsirene pole posobnosti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 23. Nov 2022 11:14:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 16. Júl 2019 11:51:15
Príspevky: 76
Bydlisko: Banská Bystrica
marekdarek tak to sme v dosť podobnej situácií, my chceme tiež robiť taký prístrešok na štýl altánku. také niečo medzi. aby to malo také všeobecné využitie, že aj sa tam bude dať posedieť, aj sa tam budú dať bicykle odparkovať, keď len tak hore dole sa bude chodiť na nich v lete, inak sú zazimované v garáži. aj keď sa zídeme rodina, tak také miestečko proste. máme vyhliadnuté tehly, aj konkrétne, že aké, ale asi to necháme už tak, že niekedy v januári, februári by sme ich objednali, aby sme potom mohli rovno začať stavať, keď prídu.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt