Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 22:40:06


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 16. Dec 2022 10:58:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 21. Nov 2017 10:44:42
Príspevky: 38
Bydlisko: Brezno
kľudne môže byť, nemáš fotku toho altánku, možno by sa to dalo nejak posúdiť aspoň zbežne podľa toho. niekto skúsený by to isto rozoznal. predpokladám, že to je taký altánok, ktorý nie je nejak napevno a na trvalo uzatvorený. v takomto prípade by ste tam mali tie zateplené tehly zbytočne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 19. Dec 2022 9:36:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 03. Aug 2017 8:42:44
Príspevky: 60
Bydlisko: Trnava
zateplene tehly? to asi pocujem prvy raz. k comu sa pouzivaju? resp akoze naco? normalne pri vystavbe domu rodinneho napriklad? to tym padom nemusim potom zateplovat, ked pouzijem taketo tehly?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 19. Dec 2022 10:22:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 28. Sep 2017 10:11:48
Príspevky: 84
Bydlisko: Žilina
Narocky som to pozeral na normalnej oficialne stranke vyrobcu a predajcu tehal. Tu to mas k tym zateplenym.
najlepšie tepelnoizolačné parametre na trhu, súčiniteľ prestupu tepla U až 0,11 W/m2K
nahradia až 36 cm tepelnej izolácie
tepelnoizolačnými vlastnosťami nahradia až 7 m hrubú stenu z plných tehál
integrovaná izolácia chránená keramikou
komplexné systémové riešenie obálky budovy v jednovrstvovej konštrukcii
s rezervou spĺňajú odporúčané hodnoty pre pasívne aj nulové domy
masívna, bezpečná konštrukcia
prirodzený prestup vodných pár – murivo dýcha


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 19. Dec 2022 12:20:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
no pockaj, ale to si pozeral asi na nejaku konkretnu "velkost" tehly, nie nejak vseobecne, ci ako? lebo nie som si isty, ci by tie udaje pasovali na kazdu jednu. a asi je dolezite aj to, ze o aku vypln sa jedna, lebo to sa tam nespomina a viem, ze aj tych vyplni je viacero, co vyrobcovia davaju do tehal.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 20. Dec 2022 6:57:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
tak samozrejme, že čo sa spomína napríklad to, koľko nahradia cm izolácie, tak keď sa spomína 36 cm, tak to asi nespravíš s 25 tehlou, to je jasné, toto, čo sa tu spomína, tak to sa bude týkať asi nejakej 50tky by som povedal. ale tak to je myslím až nie tak podstatné, vieme, čo sa tým chcelo povedať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 20. Dec 2022 7:45:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 55
Chlapci, presne viem, odkiaľ sú tie informácie čerpané. Úplne mi to utkvelo v pamäti, keď som nedávno potreboval tiež niečo ohľadne tehál riešiť a objednávať a toto sa mi tak vidí, že je to od Heluzu. Opravte ma ak sa mýlim, ale myslím, že to tak nebude.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 02. Jan 2023 7:42:00 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 11. Jún 2018 7:47:42
Príspevky: 53
Bydlisko: Nitra
gustinoo tak to mas potom relativne cerstve informacie... mas uz aj doma, co si objednaval, ci este cakas? ake je tam teraz dodanie? nemenili sa nejak podmienky alebo tak? narazam na to, ze teraz od noveho roka dost vela firiem a predajni a podobne zavadza nejake nove podmienky atd...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 02. Jan 2023 9:08:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
vies co, ja som to riesil - uz mozem povedat, ze vlani, v lete to bolo a vtedy viem, ze mali dodanie tak do dvoch mesiacov.... uvadzali to tusim na tyzdne, neviem presne, ale tusim to bolo tak, ze 6 az 8 tyzdnov? plus minus to takto bolo... ale ak chces uplne aktualne ako to je, tak vsak na stranke maju kontakty, to sa da rychlo overit...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 03. Jan 2023 8:11:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Nov 2016 9:03:46
Príspevky: 57
RadkoM to je podla mna dost v pohode. Zase treba si uvedomit, ze taketo materialy na stavbu, to nedostanes kupit len tak, ze prides do predajne a rovno odchadzas s kamionom tehal. To kazdy predajca musi spravit objednavku na vacsie mnozstva.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Uto 03. Jan 2023 10:11:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 18. Aug 2017 9:41:16
Príspevky: 51
Bydlisko: Šamorín
- ale si zober, aka by to bola parada, keby to tak fungovalo haha. ale nie, viem, ze to je nerealne, to by nebolo ani kde uskladnovat a podobne. a ono vsak ked objednas a vyrobca to posle, tak ide kamion rovno k tebe a nepreklada sa to zbytocne este aj u predajcu, ked ide o nejake velke mnozstva. kto by to prekladal hore dole a hlavne naco.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 654 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt