Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 1:33:39


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 657 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 66  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Str 15. Mar 2023 13:43:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 26. Jún 2017 8:03:20
Príspevky: 53
Bydlisko: Žilina
@petrassko myslis, ze ak by museli tovar napriklad presuvat niekde z ineho skladu, tak by sa dalo s nimi dohodnut na datume, kedy by nam ta dodavka vyhovovala?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 9:43:04 
diskutér

Registrovaný: Pon 09. Jan 2017 20:46:22
Príspevky: 118
malo by to tak byt si myslim, vsak ty tiez nemozes ako zakaznik cakat a dufam, kedy sa ti ozvu a teraz si vsetko zariadovat, aby si tam bola, ked ti pride kamion. podla mna normalna vec, ze sa dohaduje presne termin dodania.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 11:44:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 77
Taka otazka na vas, co ste stavali alebo sa chystate. Volbu materialu ste nechali nejak na projektanta, architekta alebo ste mali uz vopred vybrate. Napriklad, ze ked ste isli stavat z tehly, tak ze ci ste mali vybrate, ake sa pouziju, aka sirka a podobne.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 18:11:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
to by malo byt na dohode. projektant bude chciet vediet z coho budes staviat a podla toho bude zakreslovat samotny projekt - teda hlavne co sa sirok tyka, no vyber znacky, ak sa na to priamo pytas je viac menej na tebe. ale ak mas dobreho projektanta, kludne sa s nim mozes poradit. premyslas ze z coho?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 17. Mar 2023 8:27:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 28. Jún 2017 13:47:32
Príspevky: 30
Bydlisko: trencin
my sme to mali tiez vsetko v projekte rovno napisane, nakreslene, ono my sme nic akoze sami nevyberali.... vsetko nam bolo poradene a odporucene a podla toho sme aj robili... neviem ze podla coho by sme mali vyberat, ktora tehla je dobra a ktora je, ze ake su v tom rozdiely a ci vobec...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pia 17. Mar 2023 10:18:23 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 28. Jún 2018 22:04:13
Príspevky: 28
asi jedine si spravit nejaky prieskum a sledovat si vsetky tie vlastnosti a kriteria, co sa pri tehlach uvadzaju. my sme to pozerali na stranke Heluz a tam sme si vybrali nejake tehly a dali sme si ich porovnat. tam priamo je taka moznost. potom to pekne ukazalo vedla seba vsetky tie parametre. lepsie, lebo nemusis preklikavat hore dole.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 8:40:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 02. Júl 2018 13:39:58
Príspevky: 83
Bydlisko: Žilina
to je asi dost velka pomoc, ked to mas potom rovno pred sebou a vies si to hned porovnat. ja som aj tak uz robil, pri inom, ze som si normalne vypisal na papier o jednotlivych veciach, nad ktorymi som uvazoval. toto je sikovne, ako to maju vymyslene. a to vam tak stacilo? ze ste si sami uz vybrali podla tohto? neradili ste sa aj tak s niekym este? viem, ze to porovnanie sa da spravit, ale ak ste nemali predtym skusenost s vystavbou niecoho.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 10:07:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
Toto som napriklad neriesil takymto sposobom, ja som proste si nechal poradit a stavil som na to, ze mi pan dobre poradi, vsak je to jeho praca. Akoze pozrel som si aj nejake recenzie a tak, ale ze by som studoval jeden produkt za druhy, to nie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 13:20:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 13. Okt 2017 8:41:24
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
tak kazdy to ma inak, niekomu to je jedno a druhy zas potrebuje vediet o vsetko a to si myslim, ze sa ti nejaka ta pomoc zide. tehla nie je nic, co sa da vybrat len tak a v niektorych tych tabulkach sa obycajny clovek nema sancu vyznat


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: stavanie svojpomocne
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 13:29:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Sep 2017 8:22:28
Príspevky: 84
Bydlisko: Bratislava
v tejto dobe je dolezite, aby bola stavba podla mna co najviac sebestacna a to hlavne aj po vyhrevnej stranke, takze , vyber tehly by som v tomto smere rozhodne nepodcenoval. najlepsie kolko krat je, ked ti samotny projektant podla daneho projektu navrhne najlepsie riesenie


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 657 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 66  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt