Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 10:14:39


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto 15. Máj 2018 8:46:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Čaute!

Rád by som zistil, z čoho ste stavali a aké máte skúsenosti? V dnešnej dobe je skutočne široká ponuka materiálov, cenové ponuky sú tiež rôzne a samozrejme, že výrobca si vychvaľuje len ten svoj materiál. Ale aká je skutočnosť? Aký máte názor?

Dík!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 16. Máj 2018 8:42:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Nazdar :) Tak doba ide dopredu a stale sa vymysla nieco nove a nove, tak sa nemozme cudovat tomu, ze su rozne materialy a tak isto aj cenove ponuky. My sme stavali pred 5timi rokmi a zvolili sme klasicky material a to tehlu. Uz aj vtedy boli ine materialy ale proste moj nazor je taky, ze tehla je najlepsi stavebny material.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 17. Máj 2018 8:18:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
TAK MAS NA VYBER BUD YTONG ALEBO PORFIX A POTOM OVERENU A DOBRU PALENU TEHLU. POVIEM TI, ZE MY UZ STAVIAME DRUHY DOM A AJ NA TENTO AJ NA TEN PRVY SME POUZILI TEHLU. PODLA MOJHO NAZORU NIET NAD TENTO MATERIAL!! ALE SKUS SI DAT VYPOCITAT CENOVE PONUKY A UVIDIS. TREBA SI POBEHAT NEJAKE PREDAJNE A POTOM SA ROZHODNUT. SICE MOZES POCITAT S TYM, ZE KAZDY SA TI BUDE SNAZIT PREDAT TO SVOJE, CO MA A CO MU DOBRE IDE! NO MOJ NAZOR POZNAS A JA BY SOM TI TEHLU JEDNOZNACNE ODPORUCIL!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 17. Máj 2018 16:15:04 
okoloidúci

Registrovaný: Štv 26. Apr 2018 19:29:59
Príspevky: 8
Záleží na tom čo uprednostňujete.
Teraz sa dajú stavať domy aj zo slamy. Záleží na Vás

Klasika je itong, porfix, tehla alebo drevostavba. Môžete použiť aj betón ako to robia napr. v Grécku.

Teraz začína frčať aj stavať domy z lodných kontajnerov. Je to skladačka ktorú si vyskladáte podľa potreby.

skúste si prečítať nejaký ten blog http://domy-projekty.sk/domy-klasik-modern/ a sám sa musíte rozhodnúť.

Záleží na Vás či chcete experimentovať, alebo nie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 22. Máj 2018 9:53:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 10. Jún 2015 20:21:56
Príspevky: 64
najlepši je tehlový, je najstabilnější a hlavne vydrží dlhšie než drevostavba.My máme tento http://domsnov.sk/rodinne-domy/family-modern/


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 23. Máj 2018 18:11:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
JANKA73 TAK DOM Z LODNYCH KONTAJNEROV BY SOM NECHCEL ANI ZADARMO!!! TO PODLA MNA NIE JE BEZPECNE BYVANIE. NAJLEPSI DOM VZDY BOL A AJ BUDE TEHLOVY!!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 01. Jún 2018 10:34:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Sakko!

Veď toto, že stále to napreduje a potom sa v tom človek nevie ani vyznať. Keď som išiel do stavebnín a začali mi tam všetko vysvetľovať, tak som sa po 10 minútach v tom stratil :/ :/ No pre tehlu som bol aj ja zo začiatku rozhodnutý, len ako som spomínal, išiel som do stavebnín a tam mi začali ponúkať iné materiály, ktoré že vraj už netreba ani zateplovať a podobne. Taká tehla asi nie je, či? Tú treba vždy aj zatepliť, či?

Bondro!

A prečo staviate už druhý dom? :shock: A mohol by si mi napísať, akú hrubú tehlu ste použili a či ju budete ešte zateplovať a ak áno, tak čím?

Janka73!

Tak na experimentovanie moc náladu nemám! Chcem poriadne postavený dom, ktorý vydrží dlhé roky!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 04. Jún 2018 9:53:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
IDEME STAVAT DRUHY DOM Z TOHO DOVODU, LEBO CHCEME IST DO INEJ LOKALITY. TAK TEN PRVY PREDAME POTOM A BUDEME ZIT BLIZSIE K MESTU - LEPSIE TO TAK BUDEME MAT. MY SME POUZILI 300MM TEHLU A BUDEME AJ ZATEPLOVAT POLYSTYRENOM.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 05. Jún 2018 11:40:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Bondro!

Aha, no pekne a to sa ti aj chce ďalší dom stavať? My už teraz máme hlavu v smútku na čo sme sa to dali :/ Ale iné som chcel, od koho idete brať tehlu?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 06. Jún 2018 13:43:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Dec 2017 9:53:27
Príspevky: 38
Bydlisko: Poprad
Viem si ta zivo predstavit :lol: :D Ale nemaj hlavu v smutku z toho, viaceri su taki, ktori sa do toho nevyznaju. No na to su tu predsa majstri a odbornici, ktori ti maju ohladom toho poradit. Ano, teraz su uz aj take tehly, ktore su plnene napriklad mineralnou vatou a tie netreba uz potom zateplovat. Ty chces nieco take skor? Nechces mat uz potom starosti so zateplenim?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 359 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt