Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 1:18:08


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 15. Mar 2017 14:40:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Feb 2017 14:56:35
Príspevky: 67
ved to...ze mne sa zda ze by bolo vhodne to cele na novo spravit..ale tak ja nie som krbar a je to taky moj laicky uhol pohladu..neviem..mozno by sa to dalo este zachranit ale mozno uz aj nie..vidis to ma ani len nenapadlo, ze dnes vlastne su tie rozne normy prisnejsie ako to bolo kedysi, ze aj to bude treba riesit :O


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2017 11:56:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 28. Feb 2017 12:18:10
Príspevky: 80
Tak to su veci, ktore ta normalne nenapadnu, lebo s nimi neprichadzas nejako do styku bezne, kazdy den. Bolo by dobre keby sa na to pozrel krbar. Aspon presne ti povie ci hrozia nejake rizika a je ci je nutne to robit od zaciatku. Pri starsich krboch je problem ten, ze fakt ako aj ty nevies sam zhodnotit ci sa moze nieco stat alebo nie. Clovek takto ani nevie, ci boli robene revizie komina alebo nie alebo co :/


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2017 8:58:29 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Caute - hromos ono pri takejto veci netreba mat ruzove okuliare. Treba si ich zlozit a pozriet sa na veci realne ako su. Radsej teraz by som vyhladat dobreho krbara, riesil to s nim. Mozno aj na novo by som krb postavil. Este teraz na zaciatku je to vhodnejsie riesit ako po troch rokoch byvania sa ukazu nejake problemy, pripadne moze sa stat nejaky poziar alebo nieco a potom uz moze byt fakt neskoro riesit tieto veci. Takze moja rada znie zavolat krbara nech sa na to pozrie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 21. Mar 2017 9:30:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Feb 2017 14:56:35
Príspevky: 67
Stupjakrado no zrejme mas pravdu..asi by sme to mali zacat takto riesit. Ale ako najst krbara, ktory bude spolahlivy a bude nam vediet povedat ako realne na tom tento krb je? Vies nechcem to zas tak, ze dame postavit novy krb a ten tiez nebude stat na nic..uz ked do toho mame ist tak nech ten novy krb je poriadne urobeny podla vsetkych noriem a podobne :shock:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 22. Mar 2017 12:06:35 
diskutér

Registrovaný: Pia 30. Sep 2016 13:47:35
Príspevky: 114
Caute - hromos tak kazdy mame ine priority. Vyberame si podla inych parametrov. My sme vyberali podla toho ako dlho je firma na trhu, ale vlozky ponuka, ci je to vyhodne a podobne. Ale predtym ako sme sa rozhodli sme boli na veltrhu nabytku, co bol na jesen. Sme si pozreli, ze tam ma byt aj firma ku ktorej by sme my chceli zajst. Tak sme sli pozriet na veltrh, riesili sme tam, ze aku krbovu vlozku by bolo vhodne a preco a potom sme este zasli k nim na predajnu a dotiahli detaily a nakoniec sme sa aj pre Deltako rozhodli. Neviem ci ti to pomoze ale mne napriklad pomohol ten veltrh, teraz ma byt tiez Coneco veltrh a tam by mali byt tiez podla toho, co som pozeral, myslim ze by si nic nestratil tym keby si sa tam zastavil


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 24. Mar 2017 10:23:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Tiez sme si dali robit k nim krb. Na konci minuleho roka. Mali sme problemy so starym krbom, skrz to, ze niektore veci zrejme na zaciatku stavby sa tam zanedbali a zrejme som to dal do ruk krbara, ktory nema dost praxe vo svojom odbore. Tak sme to museli riesit na novo a uz som si daval pozor na koho sa obraciam a s akou poziadavkou, pretoze mi dost zalezalo na tom aby to tentokrat bolo urobene spravne :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 27. Mar 2017 8:21:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Feb 2017 14:56:35
Príspevky: 67
Stupjakrado o tom veltrhu som videl v telke reklamu...bohuzial ja som nemal cas aby som tam isiel, ale sestra si urobili vylet, tak tam boli popozerali firmy a hovorila, ze bola aj pri stanku s krbmi a ze pekne krby, len este sme nemali cas si nad to sadnut, ze ci bola pri tej istej firme..o ktorej si mi ty pisal alebo ci pri nejakej inej tozvie :) dnes by sme sa mali na vecer stretnut, tak uvidim co mi povie :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 29. Mar 2017 8:04:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
hromos píše:
Stupjakrado o tom veltrhu som videl v telke reklamu...bohuzial ja som nemal cas aby som tam isiel, ale sestra si urobili vylet, tak tam boli popozerali firmy a hovorila, ze bola aj pri stanku s krbmi a ze pekne krby, len este sme nemali cas si nad to sadnut, ze ci bola pri tej istej firme..o ktorej si mi ty pisal alebo ci pri nejakej inej tozvie :) dnes by sme sa mali na vecer stretnut, tak uvidim co mi povie :)


Ked si nemal cas ist na veltrh, tak mozno by bolo fajn zajst na predajnu. Ono je fajn, ze sestra tam bola, ale myslim, ze toto su veci ktorym sa viac rozumieme my, chlapi aj ked mozno nie uplne ale ako taku predstavu mame o tychto veciach. A predsa len aj ked sa stretnete s krbarom tak je ine ked sa bude pytat sestra a ked ty. Kazdeho v tomto smere zaujimaju ine otazky. A vo vasom pripade je potrebne riesit otazku spolahlivosti a praktickosti ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 30. Mar 2017 11:28:10 
diskutér

Registrovaný: Pon 29. Feb 2016 9:37:34
Príspevky: 115
Huejgo nehovorí sa mi to ľahko, ale máš v tomto pravdu. Je lepšie, keď to rieši muž. Pre takéto veci my moc cit nemám, akurát čo vieme vybrať bezchybne je vzhľad vložky. Ale to nie vždy stačí. Preto je možno vhodné aby ste si obaja so sestrou nad to sadli a rovno u krbára. On by počul požiadavky jej, tvoje návrhy a on by vámj povedal zo skúsenosti čo by bolo vhodné riešiť a ako ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 05. Apr 2017 10:29:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 24. Nov 2016 14:14:12
Príspevky: 55
Angela ja viem, som o tom presvedceny kedze som si tymto kolobehom vyberu krbara presiel tiez. Nie je to jednoduche, clovek musi mysliet na velmi vela veci a rozhodovat sa rychlo ak chce mat hotovy krb v dohladnej dobe. Da to cloveku zabrat, kedze to nie je len o krbarovi ale aj o vlozke, o mnoznostiach kde by vlozka mala stat. O tom akoby bolo potrebne kurit aby nenastali nejake problemy. Treba riesit aj to ako je to s reviziami komina aby nahodou po rokoch neprisiel problem ze kvoli kominu vyhori dom, vela veci si treba zvazovat:)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1526 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt