Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 13:32:51


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 09. Sep 2022 9:21:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
@joja tie servisne prehliadky, to mas zo zakona dane, tie sa robia tusim kazde tri roky alebo tak nejak. Je fajn, ked ti pride zapojit kotol ten isty clovek, ktoremu potom zavolas aj ohladne tej prehliadky.
Vies, ze ti to bude vsetko robit jeden clovek, ktory uz bude "poznat" ten kotol, len si ulozis cislo nanho a nemusis zakazdym zhanat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 09. Sep 2022 11:37:53 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Benqo podľa mňa sa oplatí kúpiť aj nachystané drevo, v dnešnej dobe to už máš asi za jedno, tie ceny sú relatívne príjemné, že to nie sú pálky, takže kľudne človek môže ísť aj do niečoho takéhoto a má ušetrenú robotu. Koľkokrát si ľudia viacej vážia čas ako peniaze už teraz. Samozrejme každý to má trošičku inak, aby som zase nehádzal všetkých do jedného vreca. Ale z dreva sa dá veľa tepla vyťažiť a najmä aj na životné prostredie to nemá nejaký zlý vplyv, práve naopak.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 12. Sep 2022 8:57:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Vies co, nemusi to tak byt celkom. Akoze hej, ked niekto nema cas na chystanie dreva alebo co, tak je to dobra moznost si zakupit rovno taketo nachystane drevo. Ale v pohode aj ked kupujes normalne furu dreva, tak ked mas uz taky nejaky z tych modernejsich splynovacich kotlov, tak tam uz nemusia ist take male kusy dreva jak do tych starsich typov. V pohode aj ked tu metrovicu len na polovicu podavas, tak by sa to malo pomestit. To mas vyrazne menej roboty s chystanim dreva, ked si to porovnas, ze kedysi a dnes.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 12. Sep 2022 11:36:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 03. Nov 2016 12:26:55
Príspevky: 79
jozefo s tým životným prostredím máš pravdu, dožili sme sa takej doby, kedy sa zvlášť prihliada aj na toto. a dobre tak, však to robíme pre sebe a pre tých, čo tu budú po nás. rovnako na to pozerajú aj výrobcovia kotlov. stačí si porovnať tie splodiny, odpady, ktoré vypúšťali do ovzdušia staré kotle a tieto nové typy kotlov, aj tie splyňovacie, to sú veľké rozdiely.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 13. Sep 2022 6:42:10 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
Potreboval by som kupit kotol. Podmienkou vsak je, ze by som chcel, aby mi ho prisiel aj niekto seriozny zapojit. Davnejsie som bol ucastnikom zapajania kotla u kamarata a po tomto zazitku som si povedal, ze to necham radsej na profesionala. Kotol splynovaci na drevo, ine podmienky nemam.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 15. Sep 2022 20:16:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Máj 2017 9:16:36
Príspevky: 71
aj si uz pozeral nejake kotle?... ze ci mas aspon predbezne niekoho vyhliadnuteho... to sa ti ani necudujem, ze to nechces sam zapajat, nie je to zas take jednoduche, ako by sa mohlo zdat, ze jeden kabel sem, druhy sem, toto sa zapoji do zasuvky a vybavena vec... to tiez treba vediet ako, aby to bolo zapojene dobre a hlavne na prvy raz, to je idealne... Atmos robia dobre kotle a maju aj svojich technikov, ktori ti pridu potom kotol zapojit... preto sa pytam, ze ci uz mas nieco vyhliadnute... ak nie, alebo sice ak aj ano, tak toto stoji za pozretie...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 16. Sep 2022 12:33:50 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Čo sa dajú vybaviť dotácie pri kúpe nového kotla, tak časť z tej dotácie sa dá využiť aj na toto prvotné zapojenie a spojazdnenie kotla. To si myslím, že je tiež dosť dobrá možnosť.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 6:22:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Tiez dobre, ze to spominas, lebo to podla mna viaceri ani nevedia o takejto moznosti, ze tie peniaze na dotaciu sa daju aj ako keby prerozdelit a ze ich nemusis vsetky vrazit vylucne do kupy noveho kotla. Akoze malo by to byt v podstate asi jedno, ale tak kazdy mame inak stanoveny ten rozpocet a inak prerozdelene peniaze.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 20. Sep 2022 11:24:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Júl 2017 8:45:25
Príspevky: 42
Bydlisko: Bratislava
samouk vedel by si mi nejaký zoznam preposlať, že ako sa dá využiť tá dotácia? prípadne rovno aj s podmienkami na získanie? neviem, či to je rovnaké pri všetkých tých kotloch, alebo sa nejak zvlášť posudzujú napríklad podľa toho, že na aké palivo je ten kotol.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 21. Sep 2022 6:04:32 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 10. Feb 2017 17:19:19
Príspevky: 59
RadkoM pozerat pozeral, ale akoze vyzera to podla mna vsetko rovnako, tak som ostal mierne strateny a radsej som sa opytal priamo takto s tym, ze hadam sa najde niekto, kto ma v tom nenecha, heh. Ved prave, to zapojenie si clovek mozno povie, ze vsak to nic nie je, ze co moze byt na tom tazkeho. Ako moze aj nemusi, samozrejme zalezi, kto je ako zdatny v tomto smere. Mozno by som to aj zvladol, ale tak jednoduchsie a hlavne rychlejsie je nechat to na profesionala si myslim. No to by bolo idealne, keby sa to dalo takto poriesit, ako pises, idem pozriet, co maju za ponuku a skusit najst, ci sa v niecom lisia od konkurencie.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1552 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt