Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 15:20:44


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 19. Jan 2018 6:53:02 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 71
lucinka981 píše:
Ahojte. Akurat s manželom rozmýšľame nad splynovacím kotlom. Ale mám pár otázok hlavne na tých, ktoý už kotol majú. Chceme žiadať o dotáciu na splynovací kotol, čiže by ma zaujímala cena za akú ste si kotol zo všetkým zaobstarali čiže aby nám nejaka firma zbtočne ešte neotiahla :) Ďalej či je potrebná ta akumulačná nádrž. Je veľa názorov, niekto tvrdí že nieje potrebná iní nanu nedajú dopustiť. A ešte ako ste spokojný so splynovacím kotlom. Ďakujem


Ta cena dost zavisi od toho aky kotol, kto ho zapaja a podobne. Pri tomto by bolo najvhodnejsie si dat urobit cenove ponuky, ale na cenach netreba stavat. Akumulacnu nadrz je dobre mat, ma vyhody, ktore v praxi kazdy uzivatel odceni si myslim. Dokonca predlzuje zivotnost kotla, co si myslim, ze je vec, ktora nie je zanedbatelna.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 22. Jan 2018 9:33:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 55
O akých výhodach píšeš? V čom je to zapojenie iné, keď sp tam aj tie nádrže? Je to len o životnosti kotla?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 24. Jan 2018 11:40:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 71
LEN?
Zivotnost kotla je podla mna velmi dolezita ba priam az klucova by som povedal s tym sa nejako zahravat netreba, ja osobne by som robil vsetko pre to len aby som zivotnost kotla predlzil, ale ano rozumiem kazdy sme iny. Taktiez je to aj o spotrebe paliva ako takeho, ked je zapojeny s akumulacnymi nadrzami je to pre kotol najlepsie mozne zapojenie.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 25. Jan 2018 11:54:54 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 55
Tak prišlo mi to celkom málo, lebo mňa dosť zaujíma aj tá spotreba. To je pre mňa kľúčové, keď to má takéto výhody. No sú podľa mňa teda fakt fajn výhody, na ktorých by bolo fajn aj stavať ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 26. Jan 2018 11:11:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
@gustinoo spotreba a zivotnost kotla su dva velmi dolezite faktory a tieto dve veci odcenis v praxi asi najviac. Aspon moje presvedcenie je take. Je dobre, ak kotol vydrzi dlhe roky a nemusis vymyslat ze nieco ti nesedi, ze nepracuje tak akoby mat.
A ked sa znizi spotreba tak aj coto usetris, co je super.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 30. Jan 2018 12:12:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Okt 2016 11:55:33
Príspevky: 55
Dík, že si mi poskytol na to taký iný pohľad, to ma celkom potešilo, že to vidíš takto, mal by som sa aj ja začať na to takto pozerať, predsa len nechcem aby som niečo preplatil, ale taktiež chcem aby to malo zmysel, význam, aby ten kotol kúril ako očakávam a aby som neplatil mesačne jak za elektrinu :D :D :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 01. Feb 2018 9:09:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 14:24:55
Príspevky: 80
Vsetko ma svoje vyhody a treba si to vziat ci su dostatocne pre mne, ci mi staci to, co mi jednotlive sposoby kurenia mozu poskytnut, potom sa uz len rozhodnut, viem, ze jednoducho sa to pise, ale v praxi je to trosken tazsie, ked vies, ze je to na roky


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 02. Feb 2018 9:46:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
mesacne za elektrinu pri tych dnesnych cenach, to si po pravde ja ani za teba nechcem radsej predstavovat by sa mi viackrat oci pretocili :D :? :evil2:
preto treba rozmyslat trosku inak, efektivnejsie, ekonomickejsie, nie vyhadzovat potom zbytocne kopu penazi len tak von oknom a zase ked si vezmes kotol je investicia na roky rokuce ;)

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 05. Feb 2018 9:56:26 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Spisat si jednotlive vyhody sposobov kurenia, to je podla mna recept na to ako sa rozhodnut v tomto smere. Splynovaci kotol ma velmi vela vyhod a osobne som nevyhody ziadne nejako nespozoroval, same pozitiva pretoze ma mnoho do seba :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 06. Feb 2018 11:55:46 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 02. Máj 2017 12:44:20
Príspevky: 87
to nie je len tvoj recept, tvoje presvedcenie, kazdy kto si tym presiel tak takto uz dnes rozmysla, uz vies co vsetko to obnasa a co by bolo najvhodnejsie :D
tiez uz dnes viem co ako by som robil, ked to bolo treba v tedy som o tom moc paru nemal
:D :D :D

_________________
Dom a záhrada je robota na celý život.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt