Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 16:23:01


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 17. Sep 2018 12:53:42 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Ucinnost kotlov na drevo je vysoka, je to jedna z viacerych vyhod, ktore tieto kotle maju, ze nam vedia dat maximum tepla, ktore potrebujeme a hlavne, ktore vieme efektivne vyuzit. Niet nad to, ked je kotol schopny vykurit cely priestor, cely dom, vsetko co potrebujeme a este ked to netrva nejako dlho, to je podla mna velkym benefitom, nemyslite?? :P


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 19. Sep 2018 11:58:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 95
Bydlisko: Nitrianske Pravno
TO POTOM JE FAJN SPRAVA OBAVAL SOM SA CI TIE HODNOTY CI TA UCINNOST NIE JE NIZSIA, ZE CI REALNE V PRAXI BY TO MALO ZMYSEL.KOTLE NA DREVO SA AJ NEJAKO VELKOSTOU ODLISUJU? ZE CIM VACSI VYKON TYM VACSI KOTOL?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 20. Sep 2018 16:49:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Pri takychto kotlov je ta ucinnost vyssia a hlavne to nie je ucinnost, ze len na papieri, ale aj realne sa da taka dosiahnut, ze je to udaj z praxe, nie len taky od buka. Pri tych kotloch je dobre aj na toto kuknut jednym okom, to ti musim dat za pravdu, ze fajn, ze ti aj toto napadlo.
No samotna spolahlivost kotlov, tiez zalezi aj od vyrobcu, od znacky ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 21. Sep 2018 5:49:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
pre vsetky tieto veci, co ste tu pisali, co ste sa tu bavili je dolezite to aby kotol mal prvotne nastavenia dobre nastavene, aby ho aj zapajal skuseny technik, co vie, co ako by malo byt aby kotol kuril tak ako je potrebne a aby to vsetko bolo v poriadku ;)
je to o tom, ze pre kazdeho je prioritou pri takomto nakupe nieco ine, je to sranda, no je to tak, no treba to brat ako komplex veci, lebo neda sa rozhodnut len na zaklade napriklad vykonu, ale treba si brat do uvahy toho viacej


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 23. Sep 2018 5:16:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 95
Bydlisko: Nitrianske Pravno
TO TERAZ SI MA POTESIL. PYTAM SA KVOLI OTCOVI LEBO S NIM SOM SA O TYCHTO KOTLOCH NA DREVO BAVIL A NEBOLI SME SI ANI JEDEN ISTY, ZE AKO TO CHODI. JULICO MYSLIS, ZE ZAPOJENIE KOTLA JE TAK KOMPLIKOVANE, ZE PODLA NEJAKEHO NAVODU BY SI TO CLOVEK NEVEDEL UROBIT DOMA SAM??


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 26. Sep 2018 9:04:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
mozne je to, ze vedel, lebo je pravda, ze schemu zapojenia kotlov si vies najst akoby mali byt zapojene, ale ked v tom nie je prax, tak podla mna je to risk, lebo myslim, ze keby to bol bezny clovek, laik schopny si zapojit kotol sam, tak potom by asi neboli potrebni montaznici s odbornymi znalostami, ci? a napriklad si vezmi, ze vyrobca takychto kotlov Atmos, tak oni si priamo svojich montaznikov skolia a to najma skrz to, ze ta montaz je velmi dolezita aby bola dobre urobena :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 27. Sep 2018 16:54:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Ale je to dobre, ze vies vyuzit aj taketo ich sluzby, ze budes moct aspon pokojne spavat, ze oni ti to dobre spravia, ze do zapojenia daju vsetko, co bude treba a nemusis sa obavat, ze kotol ti vypovie po piatich rokoch preto, ze sa znivocil skrz nespravne zapojenie :x


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 02. Okt 2018 9:01:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
ano, ze ziadne stresovanie a neviem co secko vokol toho, myslim, ze uz len rozhodnut sa pre druh vykurovania pre kotol je dost narocne nieto este aby sam som riesil montaz, to by som uz asi na komplet osedivel, radsej to prenechat ludom z odboru, co vedia, tak ako ja sa venujem svojej praci a obracaju sa na mna ludia, ked potrebuju pomoct so zahradou, tak ja tiez ked neviem radsej sa obratim na niekoho z firmy, co sa tomu venuje


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Okt 2018 16:46:35 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
To by si neošedivel len ty. Ale asi viacerí z nás, ktorých sa toto kedy týkalo.
Možno to nie je ani také komplikované, možno by sa s tým dalo nejako popasovať, ale ja takéto riskovanie nemám rád, najmä nie keď ide o kúrenie, ktoré je podstatou domu!


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 04. Okt 2018 11:44:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
mozno ano, ale naco chapes, pre mna uz len to, ze vybrat porovnat si druhy vykurovania bolo na dlhsie, kym som si v hlave usporiadal, co by bolo fajn aj po praktickej stranke, z pohladu komfortu, potom aj cien, ked si vezmem, ze este sam by som mal sediet nad nejakym zapojenim tak to nie. to by som asi nedal. preto ako som pisal je fajn, ked vyrobca ako tento o ktorom som vyssie pisal, ze ma svojich ludi, ktorych si skolia a oni vedia o zapojeni vsetko, ze ked sa obratis na nich, tak mas istotu, ze zapoja a nastavia kotol tak aby bolo dobre ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1551 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt