Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 12:03:28


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia 28. Feb 2020 7:49:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Jún 2017 12:01:22
Príspevky: 68
Bydlisko: Bratislava
Kuklik teba toto zaujima a mna zase zaujíma to, že prečo sú niektoré značky lepšie ako iné v čom je rozdiel, podľa čoho vybrať.
Aby som mal predstavu, lebo tých značiek je myslím, že veľa a výrobcovia sú fakt z rôznych kútov sveta.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 28. Feb 2020 13:49:03 
diskutér

Registrovaný: Uto 20. Feb 2018 8:34:35
Príspevky: 110
Rozdiel tonak vidím ja v tom, že ako kotle spaľujú, ako sú riešené, aká je na ne záruka, aký je servis daných kotlov na Slovensku, lebo nie všetci technici, kurenári majú skúseností so všetkými značkami. Čiže s niektorými môžeš mať problém.
Preto keď by si sa rozhodoval, tak aj na toto radšej prihliadaj. Lebo nevieš čo sa môžeš stať. Tak aby si mal aj servis bez problémov.
Ešte keď ide o splyňovacie kotle, niektoré značky to majú, že nevadí používať aj vlhké drevo, ale poviem ti, že na to nie je moc dobré sa spoliehať, pretože pri spaľovaní vlhkého dreva účinnosť kúrenia klesne a o dosť percent.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Sob 29. Feb 2020 18:24:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Mar 2018 10:11:59
Príspevky: 89
Livianito to niektori chcu setrit, preto kuria aj vlhkym, co tiez nerozumiem a nedava mi to zmysel. Ale tak kazdy robime ako uzname za najvhodnejsie, no nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 01. Mar 2020 18:03:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 19. Júl 2017 9:42:57
Príspevky: 82
Bydlisko: Trnava
ani mne nie, najmä keď napríklad som pozeral tabuľku, že parametre a takéto veci splyňovacích kotlov Atmos, tak tam som jasne našiel, že čo by malo aj to drevo, palivo spĺňať, aj aké rozmery a tiež, že aká vlhkosť je vlastne akoby tolerovateľná, aby to kotlu nejako neuškodilo a aby sme získali z dreva toľko tepla koľko chceme a vlastne aj potrebujeme ;) tak neviem prečo by som mal robiť niečo mimo odporúčania výrobcu :roll: :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 01. Mar 2020 21:00:12 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Jún 2017 13:18:29
Príspevky: 39
Bydlisko: Trnava
KRESKO JE TO TEDA PODLA TEBA DOBA VARIANTA KURENIA DO DOMU?
OBSLUHA SPLYNOVACIEHO KOTLA NIE JE NAROCNA? SU NEJAKO KOTLE ZABEZPECENE PROTI NEJAKEMU PREHRIATIU ALEBO NIECO TAKE SA NEMOZE STAT??


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 03. Mar 2020 18:17:24 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
- podla mna hej, pretoze je to ekologicke, ten kotol vyuzije maximum tepla z toho dreva, takze sa to oplati :) splynovacie kotle maju dobru vysoku ucinnost, co myslim, ze oceni kazdy. jasne, ze su zabezpecene proti prehriatiu, prekureniu, je to v zakladnom prevedeni, ze sa predavaju s chladiacou sluckou ;) -


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 04. Mar 2020 12:06:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 14:44:57
Príspevky: 66
Bydlisko: Poprad
plexo dobre je ked ma kotol dostatocne velku komoru na prikladanie...aby sa nemuselo drevo stiepat na nejake male kusy...ale aby mohli byt aj vacsie...aby s tym nebolo tolko roboty...ja vnimam chystanie dreva ako dobry priestor na vyventilovanie emocii...je to moznost aj usetrenia penazi a tiez je to fajn posilka...len tazko by sa to robilo keby muselo mat drevo nejake male a presne miery...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 05. Mar 2020 8:17:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 19. Júl 2017 9:42:57
Príspevky: 82
Bydlisko: Trnava
to áno, fajn je, keď sa môže len metrovica dať na polovicu a vybavené, že nemusí sa to ešte na menšie, lebo nie každému je to po chuti ísť ešte do menších kusov, niekto to robí kusové drevo, tak tomu to nerobí, tam máš viacej možností, že aké si kúpiš, ale keď si to sám doma robíš, tak podľa mňa si rád, že môžeš len metrovicu prepolit :D


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Ned 08. Mar 2020 13:02:00 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Benqo len to je také šetrenie fakt len na oko takýmto spôsobom, ja sa čudujem, že niekto sa vôbec na niečo takého ešte v dnešnej dobe dá. Predsa len veď každý podľa mňa musí vedieť aký je rozdiel v tom ako horí suché drevo a ako zase vlhké, prípadne mokré. Vlhké len zbytočne kotol ničí, zbytočne to tam dusí, čmudí, neviem akože podľa mňa je to nezmysel niečo také kúpovať a s takým drevom kúriť.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 09. Mar 2020 9:18:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Podľa mňa je na mieste spísať si, že čo pri kotloch pozerať, čo by malo byť prioritou ako vybrať dobrý splyňovací kotol 8-)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt