Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 30. Mar 2024 6:17:35


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 06. Sep 2017 9:48:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Cmiro ako to myslis, ze nemas pristup ani k jednemu? Niekedy na okoli nemas nikoho od koho by si si mohol brat drevo alebo pelety? Skus si zistit teda ake mas moznosti, z kade najvblizsie by si mohol brat za aku cenu by ti to vychadzalo aj s dopravou a uvidis sam, ze co skor ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 07. Sep 2017 13:32:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
To napadlo aj mna. Vezmime si situaciu v akej je asi aj Cmiro, ze proste pod rukou nemate kde zohnat ani pelety ani drevo. Ako sa to da potom riesit?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 07. Sep 2017 15:58:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
ja praveze som na tom tak, ze si viem aj jedno aj druhe, ale myslim, ze z pohladu praktickej stranky, ci je lepsie kombinovany, alebo ci je to v praxi viac menej jedno, nemam s tym skusenosti preto sa na to pytam aby som sa vedel nejako rozhodnut, este akoze konkretny kotol nemam vybraty, ale toto je taka vec nad ktorou furt uvazujem


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 11. Sep 2017 11:40:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Woody30 píše:
To napadlo aj mna. Vezmime si situaciu v akej je asi aj Cmiro, ze proste pod rukou nemate kde zohnat ani pelety ani drevo. Ako sa to da potom riesit?


Drevo a pelety v dnesnej dobe nie je vobec komplikovane zohnat, aspon ja ked som riesil cez Atmos kotol, tak som si zistoval, moznosti je, no treba si zistit ako daleko, ze kolko bude musiet clovek cestovat aby zohnat napriklad pelety. Napisat, ze sa neda je podla mojho nazoru skor len ako vyhovorka alebo skor pohodlnost, alebo akoby som to napisal, ked sa chce da sa vsetko, len si treba veci pozistovat ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 13. Sep 2017 13:27:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
eliot píše:
Woody30 píše:
To napadlo aj mna. Vezmime si situaciu v akej je asi aj Cmiro, ze proste pod rukou nemate kde zohnat ani pelety ani drevo. Ako sa to da potom riesit?


Drevo a pelety v dnesnej dobe nie je vobec komplikovane zohnat, aspon ja ked som riesil cez Atmos kotol, tak som si zistoval, moznosti je, no treba si zistit ako daleko, ze kolko bude musiet clovek cestovat aby zohnat napriklad pelety. Napisat, ze sa neda je podla mojho nazoru skor len ako vyhovorka alebo skor pohodlnost, alebo akoby som to napisal, ked sa chce da sa vsetko, len si treba veci pozistovat ;)


Ber to len ako hypotezu. Proste som len chcel vediet nazor niekoho co ak by taka situacia nastala. Jasne, ze sa da. Clovek by si ma v prvom rade pozistovat, ci si bude vediet zohnat vsetky sucasti a potom kupovat samotny kotol.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 13. Sep 2017 16:26:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 30. Aug 2017 18:53:35
Príspevky: 78
Bydlisko: Svätý Jur
toto ani nestras, ze vsetky sucasti, ved snad ked budem riesit kotol, ked sa rozhodnem, ze ci kombinovany alebo na pelety alebo na drevo, tak predajcovia kotlov mi budu vediet poradit a pomoct aj s tymito vecami ako je prislusenstvo a vsetko co bude potrebne pre to aby cely kotol fungoval tak ako ocakavam


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 14. Sep 2017 12:54:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 11. Okt 2016 14:24:55
Príspevky: 80
Julico zbytocne sa stresujes. Minuly rok som si informacie ohlade splynovacich kotlov zistoval aj konkretne o znacke Atmos a poviem ti, ze zbytocne sa obavas takychto veci, pretoze ked si najdes predajcov, konkretne tejto znacky, tak ti budu vediet pomoct, poradit dokonca aj odporucit ako co by bolo vhodne riesit, nehrozi nieco take, ze by ti zabudli nieco poradit do zapojenia odporucaneho alebo daco take ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 18. Sep 2017 14:14:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 19. Apr 2017 10:11:36
Príspevky: 77
Preco zrovna splynovacie kotle na drevo? V com ma toto kurenie vyhody? V com je to lepsie alebo teda ine napriklad od plynu alebo od elektriny? Uz dlhsie rozmyslam nad tym preco coraz viac ludi cuva napriklad od kurenia elektrinou celkom tomu nerozumiem?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 19. Sep 2017 13:15:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Preco zrovna splynovacie kotle na drevo. Dovodov preco zrovna do tohto typu ist je viacero. Moj pohlad, nazor je taky, ze drevo je lahko dostupne a za prijatelne ceny. Dalej si myslim, ze je to velmi ekologicke vykurovanie. Len si treba dat potom pozor pri kureni drevom na jeho vlhkost, ale osobne vidim pri tomto sposobe vykurovania len same vyhody :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 19. Sep 2017 13:19:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
Mossi píše:
Preco zrovna splynovacie kotle na drevo. Dovodov preco zrovna do tohto typu ist je viacero. Moj pohlad, nazor je taky, ze drevo je lahko dostupne a za prijatelne ceny. Dalej si myslim, ze je to velmi ekologicke vykurovanie. Len si treba dat potom pozor pri kureni drevom na jeho vlhkost, ale osobne vidim pri tomto sposobe vykurovania len same vyhody :)

Ake pouzivas drevo na kurenie?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt