Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 23:00:55


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 80  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Uto 13. Júl 2021 14:24:33 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
lyda to musi byt brutalna vana taka velka ale realne som este u nikoho taku nevidel. aj nam by sa taka sikla, kedze som dost vysoky ale nam sa velka nezmestila, tak sme dali len taku strednu a ja mam sprchovy kut. najprv sme rozmyslali, ze vobec vanu nedame, len velky sprchovy ale moja zenska si to nevedela predstavit, tak napokon sme dali kompromis.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Str 14. Júl 2021 12:07:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 19:56:11
Príspevky: 54
Bydlisko: Nitra
Lydka super, ďakujem ti za informácie, idem ich hneď pozrieť. Takejto veľkej by sme sa potešili, to by bolo mega mať takú vaňu, len či nás ešte neodradí cena. Pozerala si, koľko takéto veľké vane stoja?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 15. Júl 2021 10:04:36 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 11. Sep 2018 7:55:06
Príspevky: 11
Bydlisko: Bratislava
molkara píše:
Jalanxa my sme s manželom hneď išli do smaltovanej, akrylovate sme ani neriešili, lebo vopred ma kamarátka upozornila, že smaltované sú celkovo lepšie a odolnejšie ako akrylovaté, tak som hneď manžela ukecala na smaltované. To rozhodnutie sme vôbec neoľutovali a neviem si ju vynachváliť :) :) :)


áno, je to tak. smaltovane sa vyrabaju z ocele a smaltu. od toho sa odvija automaticky aj dlhsia zivotnost a odolnost. akrylat nedosiahne taku pevnost. a medzi nami na ma posobia akrylatove dost lacno.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pon 19. Júl 2021 10:41:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Feb 2018 13:37:20
Príspevky: 36
Bydlisko: Zvolen
Sakxia nemas zac, popozeraj. Ak sa ti nejaka zapaci, budem len rada, ze som pomohla. S vyssou cenou tam asi treba ratat, nie je to bezny rozmer. Vacsina ludi stavi na tie klasicke. Ale ak ju chces, ja by som obetovala tie peniaze. Smaltovana vana ti vydrzi dlho, vela toho znesie, tak sa nemusis bat toho, ze ju budes zase o tri styri roky menit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 22. Júl 2021 10:56:49 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Apr 2018 9:39:43
Príspevky: 152
Bydlisko: Piešťany
Sakxia presne, ak sa ti paci, chod do toho. ja sa musim sice uspokojit s mensou, ale keby nam to priestor dovolil, nevahal by som. aby si potom nelutovala o par rokov, ze si si ju nevybrala, ked si mohla. peniaze boli aj budu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Pia 23. Júl 2021 14:14:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Jún 2018 8:44:58
Príspevky: 61
Sakxia ty mu máš už aký fanklub. Ja sa pridám. Pokiaľ po takej veľkej vani túžiš, neváhaj. To už môžeš brať ako investíciu. Na rozdiel od akrylátových vaní nie je potrebné, taká častá výmena, pretože sa ti nemá čo na smaltovanej vani zničiť alebo pokaziť. Pozrela som si ju na internete a pôsobí dosť luxusne tým, že je to taký netypický rozmer.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Uto 03. Aug 2021 14:00:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Mar 2019 19:56:11
Príspevky: 54
Bydlisko: Nitra
Pár dní som tu nebola a aha koľko sa mi tu toho nazbieralo :)
Lydka pozrela som si, čo majú na výber a veruže som si aj vybrala. Zatiaľ len predbežne, ale viem, čo by som chcela teda. No je mi jasné, že to nebude cena ako pri nejakej obyčajnej plastovej vani. S tým ale počítam, keďže je to niečo ako investícia. Neviem, či som použila správne slovo. Ale vieš asi, ako som to myslela :)
Duflo chvalabohu v tomto nie som obmedzovaná priestorom, takže môžem vyberať asi zo všetkého, čo majú v ponuke. Hej, s tými peniazmi máš pravdu. Však načo ich budem žgrlošiť na účte. Radšej sa poteším. Zatiaľ na tom nie som tak, že by som si musela požičiavať, tak je všetko v poriadku.
Profesorka tak som si aj myslela, že takáto smaltovaná vaňa už vydrží na veky :) Hej, to že to nie je taká klasická vaňa ju robí aspoň pre mňa výnimočnou. Odlíšim sa takto od ostatných :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Str 04. Aug 2021 10:21:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Feb 2018 13:37:20
Príspevky: 36
Bydlisko: Zvolen
Sakxia ozaj? Tak ti pomohla moja rada teda, to ma tesi, ze som ti takto ulahcila rozhodovanie. Ano, tak ako hovoris, je to v podstate nejaka investicia. Viem, ako si to myslela. Budes mat tu vanu uz dlhe roky. Mna zaujalo a aj prekvapilo to, ze vyroba smaltovanych vani je ekologickejsia ako vyroba akrylatovych vani. Akrylatove sa vyrabaju spalovanim fosilnych paliv, co je jasne, ale doteraz som si to nejak neuvedomila. Kdezto smaltovane sa vyrabaju z prirodnych materialov a daju sa aj plne recyklovat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Str 04. Aug 2021 15:14:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Máj 2018 9:34:56
Príspevky: 45
Bydlisko: Trnava
jalanxa píše:
molkara píše:
Jalanxa my sme s manželom hneď išli do smaltovanej, akrylovate sme ani neriešili, lebo vopred ma kamarátka upozornila, že smaltované sú celkovo lepšie a odolnejšie ako akrylovaté, tak som hneď manžela ukecala na smaltované. To rozhodnutie sme vôbec neoľutovali a neviem si ju vynachváliť :) :) :)


áno, je to tak. smaltovane sa vyrabaju z ocele a smaltu. od toho sa odvija automaticky aj dlhsia zivotnost a odolnost. akrylat nedosiahne taku pevnost. a medzi nami na ma posobia akrylatove dost lacno.


U mňa tiež budia takýto dojem tie plastové vane. Tá odolnosť je pri smaltovaných vo viacerých ohľadoch lepšia ako pri plastových. Jednak sú odolnejšie, pretože ide o pevnejší materiál, takže logicky toho viacej znesú, čo sa týka poškriabania. Napríklad sú ale odolné aj voči chemikáliám. To ocenia najmä žienky, ktoré si farbia vlasy doma. Mám viacej takých kamarátiek, ktoré nechodia kvôli tomu ku kaderníčke, však ako nič proti. Ale hlavne, keď sú to tmavé farby a červená obzvlášť, tak vedia zanechať na plastových vaniach fľaky, keď sa zmývajú.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Sprchový kút vs vaňa
PoslaťNapísal: Štv 05. Aug 2021 8:59:34 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 18. Mar 2019 13:28:32
Príspevky: 24
Jalanxa hej, môže byť, nechcela som to tak priamo povedať :D Ty máš tiež smaltovanú, že? Ako dlho? My už niekoľko rokov a nemôžem za ten čas nič zlé na ňu povedať. Otec mi tvrdil, že to oľutujeme, lebo je studená. No neviem, ale, však keď sa idem kúpať, tak leziem už do napustenej vane. Povedala by som skôr, že vodu udrží teplú dlhšie ako akrylátová. Trošku si to viem porovnať, lebo keď sme bývali v podnájme, tam bola taká úplne obyčajná akrylátová a to som niekedy mala strach, či nepukne alebo niečo, lebo vydávala také vŕzgavé zvuky.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 80  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt