Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 3:23:26


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Str 11. Jan 2023 10:32:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
pokial ide len o strechu, tak ano, to ani tak dlho netrva, krytina sa polozi pomerne rychlo, to je fakt najmenej. ked mas po ruke sikovnych ludi, ktori vedia a rozumeju sa, tak to vobec nie je ziadny problem. skor by som povedal, ze to celkove zameriavanie, zistovanie, vyber materialov, to uz je take pracnejsie ako samotne pokladanie skridle.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 17. Jan 2023 11:02:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
Tak že je to pracnejšie, to by som zrovna teda netvrdil :D Asi si ešte strechu nerobil manuálne sám, predpokladám. Ale áno, chápem, čo si tým chcel povedať, jednoducho to trvá rozhodne veľakrát dlhšie ako samotná pokládka. Ale výnimka potvrdzuje pravidlo. My sme mali napríklad škridľu vybratú hneď, ale tak nejak sme mali čas, proste sa nám do toho ešte nechcelo, okrem toho sme mali aj množstvo vybavovačiek, tak sa nám to trchu natiahlo. Ale inak áno, väčšinou to býva presne tak, ako si napísal ty.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 06. Feb 2023 10:15:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Júl 2019 13:58:27
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava
tak niektorí (tí šikovnejší) si strechu vedia položiť aj celkom sami, to zase pre takých nie je žiaden problém. ale tiež si myslím, že záleží každopádne od škridly, s každou to tak ľahko podľa mňa nejde. sú rôzne typy a myslím, že záleží aj od hmotnosti samotnej škridly, ako sa s ňou potom narába a manipuluje...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 13. Feb 2023 13:38:18 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
Tak my sme si stresnu krytinu sami nepokladali, kedze sme kupovali strechu od Tondachu, tak sme vyuzili tu moznost, ze nam s nou pomohli pracovnici od nich, takze mozem len odporucat. Tiez si myslim, ze zalezi od daneho typu skridle, my sme problem nemali, polozili sme ju pomerne rychlo a co sa kvality tyka, tak takisto nezaostava.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 21. Feb 2023 12:34:33 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Aug 2018 11:03:00
Príspevky: 31
aj ma niekto z vasich znamych skusenost ci ste vyskusali len tak naslepo?:) a ako dlho vam vlastne trvalo cele to vsetko od pociatocnej konzultacie az po realizaciu?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pia 24. Feb 2023 10:18:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 17. Feb 2016 15:33:13
Príspevky: 81
No ja osobne veru neviem, či by som sa do niečoho takéhoto púšťal naslepo. Tiež máme od nich strechu, ale takisto ako aj pri všetkom, rozhodujem sa podľa referencií. Podľa mňa to tak robí každý normálny človek, ak niečo nepoznám, tak sa do toho nevrhnem po hlave len tak a nič o tom neviem. Tak sme si pozisťovali aj my, viacero ľudí aj na okolí mali dobré skúsenosti, tak som neváhal. V takom prípade nemáš problém dôverovať, keď to iným vyšlo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 27. Feb 2023 8:56:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 10. Júl 2019 13:58:27
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava
takisto keď sme videli, že sa blízko nášho pozemku stavia (my sme ešte vtedy nezačali), tak sme sa len tak normálne boli poinformovať, aké materiály používajú, aj keď to sme mali už vyriešené, v tomto sme mali proste od začiatku jasno, ale čo sa strechy týka, to bola pre nás takpovediac španielska dedina, nevedeli sme, čo by bolo také najlepšie. títo vedľa nás už mali spravený krov, dávali škridľu a taktiež to nemali úplne z vlastnej hlavy, ale rovnako si zisťovali. podľa mňa keď máš okolo seba ľudí, ktorí už nejakú tú skúsenosť so stavbou ako takou majú, tak je to o to jednoduchšie, až tak v tom proste potom netápeš.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2023 10:22:05 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 13. Apr 2017 11:28:18
Príspevky: 68
No kazdy clovek ti povie nieco ine, lebo su popularne rozne materialy, co sa strechy tyka. Niekto si potrpi na betonovej krytine, iny zas neda dopustit na plech, a to je OK. Kazdy ma svoje preferencie, takze je to ako ma byt. Ak vsak raz nieco vyskusas a sa ti to osvedci, tak logicky siris dalej to, s cim mas dobru skusenost.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 13:35:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Aug 2018 11:03:00
Príspevky: 31
no my sme popravde aj uvazovali najprv nad plechovou krytinou, ale co sa tyka trvacnosti, tak to asi nebude uplne najlepsia volba a taktiez sa asi viac spini. tomuto by sme sa chceli vyvarovat a zvolit nieco kvalitnejsie a zaroven nie velmi narocne na pokladku:)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Akú strechu?
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 12:27:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 26. Júl 2018 13:07:40
Príspevky: 40
Bydlisko: Handlová
chceli aj nás nahovoriť na ten plech na začiatku :D ale nedali sme sa. akože netvrdím, že to nie je kvalita alebo čo, to zase nie, skúsenosti s týmto nemáme, ale tak informovali sme sa u viacerých. sused má plechovú krytinu a čo sa machu a nečistôt týka, tak povedal, že by si ju už druhýkrát nedal, že ho to už nebaví čistiť, tak zrejme je tento materiál na to náchylnejší. nakoniec sme sa rozhodli pre škridľu od Tondachu, a teda sme radi, že sme šli do tohto typu krytiny.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 260 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt