Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 17:20:37


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 23. Nov 2020 11:55:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 73
@vasiak ty mas skusenost s tou rekuperaciou osobnu? Lebo som si nieco googlil uz a narazil som ja na tieto jednotky len v okoli to este moc ludi neriesilo a ked tak maju uplne inu znacku. Plus co ma este tak odradza, ze vlastne som nenasiel nikoho na Slovensku, kto by to tu predaval, len nejake ceske

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 23. Nov 2020 17:25:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...hlavak zalezi ako ste narocni, co chcete vlastne od tej rekuperacie...ci chces len vetranie...alebo cakas od toho nieco viacej...ja napriklad som za to ze ked uz rekuperaciu tak aj aby sa vzduch prikuril...aby sa aj ochladil v lete...ved ked uz tak poriadne nie??...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 24. Nov 2020 13:14:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Aug 2017 14:10:08
Príspevky: 51
Bydlisko: Skalica
@hrncica a čo všetko teda vedia tie aktívne rekuperácie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 24. Nov 2020 16:06:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 09. Dec 2016 11:07:39
Príspevky: 64
Marocco a na základe čoho si mám vyberať firmu, ktorá montáž urobí? Mám ju vyberať podľa toho akú značku jednotky si vyberiem? Alebo podľa čoho? Zaujíma ma či proste mi môže najskôr nejaká firma urobiť predprípravu a potom dáka iná namontuje jednotku.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 25. Nov 2020 6:33:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
..dušan ja sa snažím pozerať firmy podľa toho ktorá s akou spolupracuje, lebo niektoré značky majú svoje firmy, ktoré montujú a venujú sa len jednej značke..tým pádom majú aj skúseností a vedia čo ako je potrebné..lebo tiež veď sa o to zaujímam pomaly celý tento rok čo chcem vedieť ako tie rekuperácie reálne fungujú, čo môžem očakávať..čo mi to dá..zaujímalo ma aj to, že ako fungujú v zime..pretože ja mám obavu z toho, že to bude ako keď vetráš oknami, že sa ti teplo dostane dnu..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 26. Nov 2020 9:46:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
hlavak aktivna rekuperacia aspon, co ja mam skusenost s jednotkou od Nilanu tak dokaze aj prikurit..aj chladit v lete..dokaze aj ohrievat vodu aby bola tepla a to z odpadoveho tepla..takze usetris nemale peniaze aj pri tomto..prikurenie zase vies pekne vyuzit napriklad ked sa na jesen zacne ochladzovat, nemusis spustat hned kurenie, ale staci na to bohato rekuperacia..a samozrejme teda vymena vzduchu aby si mal neustale cerstvy vzduch v dome..ale to je podstata kazdej rekuperacie..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 27. Nov 2020 14:02:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
kapral a usetri to nie malo penazi...rekuperacia je dobra najma v zime...to clovek by som povedal ze najviacej oceni...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 27. Nov 2020 19:42:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 02. Aug 2017 14:10:08
Príspevky: 51
Bydlisko: Skalica
@kapral aha vďaka za vysvetlenie. o tej vode som počul niečo ale nevedel som, že sa dá aj takto prikurovať alebo ochladzovať vzduch. a konkrétne hentú rekuperáciu to by som kde našiel na slovensku?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 29. Nov 2020 13:46:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 78
hlavak dnes to zmoze velmi vela, tiez si o tom zistujem a teda mne sa to ako riesenie velmi pozdava, sice je pravdou, ze lacne to nie je, ale tak toto je vec, ktora sa riesi len raz v zivote, tak predsa len aj ked je to drahsie, tak by to nemal byt pre nas nejaky zasadny problem, kapral mohol by si napisat konkretnu jednotku? aky typ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 30. Nov 2020 10:27:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Hlavak ako to myslíš, že kde na Slovensku? Akože nejakého predajcu?
Napríklad nám jednotku montovala firma z Plzne, Reheat, tí sa špecializujú na montáže značky, pre ktorú sme sa rozhodli. Posielam ti aj fotku, čo máme my.

Obrázok


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt