Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 29. Mar 2024 7:34:46


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 08. Jún 2021 7:57:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 78
liam na niektore veci je uz aj neskoro, napriklad keby si to vybavoval aspon pol roka pred tym ako to treba namontovat, tak by si mohol napriklad pri Nilane vyuzit voucher, ktory maju v ponuke, ze si ho kupis za istu hodnotu a on sa ti potom po tych mesiacoch znasobi, takze bude mat raz taku hodnotu ako si za to dal ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 08. Jún 2021 10:31:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
toto je inak fakt, ze to je dobra vec..ale ti poviem, ze nie kazdemu sa to da..ale ja som nazoru ze je lepsie si pozistovat vopred, lebo toto dokaze nemale peniaze usetrit, ktore sa potom daju investovat do niecoho ineho..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 08. Jún 2021 13:49:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
plaso píše:
liam na niektore veci je uz aj neskoro, napriklad keby si to vybavoval aspon pol roka pred tym ako to treba namontovat, tak by si mohol napriklad pri Nilane vyuzit voucher, ktory maju v ponuke, ze si ho kupis za istu hodnotu a on sa ti potom po tych mesiacoch znasobi, takze bude mat raz taku hodnotu ako si za to dal ;)


A to sa da este stale vyuzit alebo aj to som stihol prepast?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 10. Jún 2021 9:39:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...liam myslim, ze sa to da stale len tam je podmienka ze proste sa ti to zhodnoti az po nejakom case...takze ked potrebujes hned jednotku kupit a namontovat tak to pre teba nejaky ten zmysel nema...preto je lepsie venovat sa tomu uz skor...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 14. Jún 2021 13:58:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Aha no tak to ma stve, ze som o tom nevdel :/ A v akom case sa to moze uplatnit? Mozno by som to stihol


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 16. Jún 2021 11:47:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 14. Aug 2017 11:49:21
Príspevky: 82
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Liam nie, ze dokedy...ono to je, ze az po pol roku od kupy...a sa mi vidi, ze v dvoch hodnotach sa da od Nilanu voucher kupit a pri jednom je, ze po troch mesiacoch ho mozes zurocit a pri druhom, ze po pol roku...je to proste rozne...to ale vsetko by si sa na webe priamo na stranke docital...lenze neviem ci tebe to bude vyhovovat vzhladom na to, ze si pisal, ze ta to uz ponahla...ale tak nie je na skodu si to prejst a naplanovat, ze jak by ti to vychadzalo...aspon nejake peniaze by si usetril a to potesi...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 17. Jún 2021 9:01:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Ale zase môj názor na toto je taký aj keby si niečo také využiť nemohol, že to okolnosti nedovolia, tak tie peniaze, čo dáš do tej rekuperácie stoja za to.
Oplatí sa investovať do nej pretože sa ti to vráti. Síce v inej podobe. Ale ten komfort stojí za to a keby si išiel do aktívnej jednotky, ktorá ti pri takýchto teplotách dokáže aj ochladiť o pár stupňov, tak to je úplná paráda. To keď budeš mať tienenie a toto tak vo vnútri úplná paráda a nepotrebuješ ani klimatizáciu.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 20. Jún 2021 21:24:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 97
Bydlisko: Bratislava
to máš teda pravdu, niektoré veci nie sú tak o prvotných úsporách, ale to tom uľahčiť si niektoré veci, aby to človek nemusel dodatočne riešiť, čo ušetrí nie len čas, no v neposlednom rade aj peniaze


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 21. Jún 2021 21:08:52 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
Viete mi povedať koľko cca stojí rekuperácia, myslím na komplet aj s montážou a jednotkou dajme tomu strednej cenovej kategórie na 4izbový bungalov s celkovou veľkosťou 110m2?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 24. Jún 2021 9:48:09 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 06. Jún 2017 10:55:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava
- :) :) - filka tak poviem ti tak, že veľa ľudí je takých, že sa im moc nechce ísť do väčších výdavkov. Ja tiež som v istom bode začal viacej pozerať na ceny ako na to, čo sa nám oplatí z dlhodobého hľadiska. Ešteže mám ženu pri sebe a tá ma proste vrátila späť do reality. Pripomenuli sme si, že dom staviame len raz, tak nech je to poriadne a vtedy som prestal nad pasívnou rekuperáciou uvažovať. Tá sa mi zdala fajn z pohľadu ceny, ale aktívna prinesie oveľa viacej výhod. Je fakt, že je drahšia, ale to všetko má svoje opodstatnenie.
Croccus podľa mňa toto sa pýtaš úplne zbytočne, to takto od buka ti nik nepovie, lebo čo firma to iné ceny za montáž. Tiež záleží koľko jednotka bude stáť, že akú značku zvolíš. Potom aj doprava, výkon a veľa iného.

_________________
Lepsie zhoriet, nez vyhasnut!


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt