Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 21:33:34


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 01. Sep 2022 7:00:43 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
U nas to boli napriklad hlavne tie biele pampelisky zo stromov. Niekedy to doslova vyzera tak, ako keby u nas snezilo. Sused sa tiez stazuje, ze to ma vsade, no mi vdaka tomu, ze okna nemusime otvarat, tak nie


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 02. Sep 2022 19:43:54 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 30. Nov 2017 9:01:23
Príspevky: 77
Bydlisko: Dunajská Streda
hej hej viem co myslis, to je tiez des. napriklad mne to hrozne moc drazdi oci a niekedy musim dovnutra pred nimi doslova utiect


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 06. Sep 2022 6:28:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 18. Apr 2018 9:28:15
Príspevky: 16
Bydlisko: Banská Bystrica
Liam121 - Ty máš aký typ rekuperácie? Lebo čítala som po nete rôzne články a kadečo a teda našla som, že je viacej druhov, že sú aj také ktoré len vetrajú a také ktoré dokážu aj viac. A neviem čo sa viac akože oplatí? Čo má väčší zmysel? A teda by som bola rada keby mi tu aj niekto vysvetlil napísal, že prečo aby som vedela, lebo tých informácii je kvantum, ale rada si vypočujem skúsenosť niekoho kto už má.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 07. Sep 2022 12:40:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 74
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Java akože je aj pasívna, aj aktívna...
Pasívna je čisto len o vetraní, o ničom inom, vetrá, vymieňa vzduch a vybavené, ale aktívna tá ti dokáže aj prikúriť, v lete aj chladiť a sú aj také, ktoré aj ohrievajú vodu...
Čiže to máš viacej v jednom a podľa mňa to nie je na škodu...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 12. Sep 2022 10:44:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Java!

Z pohľadu ceny sa dozaista viacej oplatí ísť do aktívnej, lebo s tou nebudeš mať problém v zime, to je veľmi zásadná vec, lebo niektoré zvyknú mať problém pri mínusových teplotách a podľa mňa to sú veci, ktoré riešiť nechceš.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 13. Sep 2022 12:54:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Ano my tiez mame aktivnu. Ako neviem o pasivnej sme nejak ani nepremyslali. To nas odradzala asj samotna firma, u ktorej se to riesili. Chceli sme uz ked teda nieco take ako rekuperacia, tak sme chceli z nej dostat maximum a to co sa aj komfortu tyka


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 14. Sep 2022 7:46:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
my na zaciatku ano...pretoze sme chceli prioritne vetranie...nad nejakou inou moznostou som nepremyslal, nerozmyslal som, zeby bolo vhodne nieco ine alebo tak...proste mi to nenapadlo...ale postupne som si o tom zacal zistovat viacej a potom sa to tak nejako vykrystalizovalo, ze ake su moznosti a zacal som viac sa venovat tej aktivnej, ze co by sa ako dalo...a ma to oslovilo...aj ked je fakt, ze aktivna vyjde co sa tyka ceny viac...ale stoji to za to...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 14. Sep 2022 11:31:44 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
To hej, ale zas ked sa na to pozries tak komplexne, co vsetko vies s tou aktivnou ziskat a coho vsetkeho sa vies aj zbavit, tak ta vyssia investicia uz potom neznie az tak moc zle a clovek je taky ochotnejsi do toho ist


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 18. Sep 2022 19:38:15 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 22. Jan 2018 13:58:26
Príspevky: 121
Clovek sa hlavne musi pytat a poriadne si niektore veci pozistovat. Poznam mnohych, ktori napriklad rekuperaciu zavrhli bez toho, aby o nej i len cosi vedeli


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 19. Sep 2022 12:22:46 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...liam ale kazdy sa na to inak pozera, osobne tiez som na tom bola podobne, ze som si nebola pomaly nicim ista...lebo sme nemali rekuperaciu oskusanu...nemala som predstavu ako bude jednotka vyzerat, bala som sa, ze ju bude pocut...lebo som hakliva na niektore zvuky, ze proste ci ozaj nam to bude stat za to...ale teda dnes mozem povedat, ze to stalo za to...aj na ohreve vody usetrime, co dnes je pri stupajucich cenach dost velka pomoc...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt