Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 22:29:22


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 154  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon 09. Jan 2017 16:23:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Cauko - mate niekto skusenosti so splynovacimi kotlami na drevo? Premyslal som ze by som do takehoto vykurovania isiel, ale nie som si isty efektivitou tohto vykurovania. Vedeli by ste mi poradit ci to stoji za tie peniaze?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 10. Jan 2017 17:12:31 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Co by si potreboval ohladom tohto vykurovania vediet?
Splynovaci kotol na drevo - je efektivne vykurovanie, s vysokou ucinnostou do ktoreho sa podla mna oplati ist aj ked na zaciatku mozno cloveka zneisti ta prvotna investicia ale treba si uvedomit ze ta prvotna investicia je potrebna ak clovek chce efektivne kurit :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 11. Jan 2017 14:08:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Ved prave to je ten problem ta prvotna investicia ze nie som si na sto percent isty ci to ma zmysel. Ci tie peniaze sa mi vratia a ci by nebolo vyhodnejsie nejako inak s nimi nalozit. Ty mas tento druh kotla? Ono ako tam vlastne to spalovanie cele prebieha?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2017 10:48:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 28. Nov 2016 9:49:09
Príspevky: 63
Bremmo neviem si napríklad ja predstaviť nejako výhodnejšie investovanie peňazí, pretože kúrenie je pre dom alfou a omegou a keď má možnosť kúriť pomerne lacno a efektívne, že tie kotle majú vysokú účinnosť, tak neviem nad čím ešte premýšľaš. Len si treba dobre zvážiť, že aký druh kotla ;) s akým výkonom, či máš technickú miestnosť alebo jak.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2017 14:31:06 
okoloidúci

Registrovaný: Ned 29. Mar 2015 9:24:32
Príspevky: 8
Jedna vec sú náklady a druhá komfort. Čo sa týka účinnosti tak bežné kotly sa pohybujú okolo 75%, splyňovacie idú do 89%. Tu sa dá vypočítať návratnosť. Pri napr. 80GJ ročne je to úspora cca 100 Eur. Nepočítam však elektrinu, ktorú to žerie pri ventilátoroch ktoré regulujú proces horenia.
Druhá vec je komfort, keďže pri kotly na drevo je potrebné dokladať každé 4 hodiny, tak pri splyňovacom raz za 8 hodín. Splyňovací kotol si ale vyžaduje väčšinou akumulačnú nádrž, aby mohol horieť stabilne a ďalšia nevýhoda je potreba veľmi suchého dreva 20% a menej - teda odstatého dva a viac rokov. Toto všetko je potrebné zvážiť. V dnešnej dobe sa ide cestou efektivity a úspory prevádzkových nákladov. Iných zas zaujíma komfort keď im stačí naložiť kotol ráno a večer a majú pokoj. Iní zas preferujú že chcú páliť všetko od mokrého dreva cez uhlie a neviem čo a tak aj pri nízkej účinnosti a potrebe prikladania každé skoro dve hodiny preferujú liatinový kotol.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 16. Jan 2017 14:04:38 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Mne pride splynovaci kotol ako velmi dobra volba aj z pohladu ucinnosti ako tu uz zaznelo, ze ma vyssiu ako bezne kotle, tym padom ti dokaze dat viac tela a ozaj efektivne priestor vykurit a nemusis casto prikladat, jasne ze na zaciatku je potrebna nejaka investicia ale tie peniaze stoja za to, ze potom uz budes len setrit, kedze drevo je na kilometre cenovo vzdialene od cien elektriny :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 17. Jan 2017 13:52:42 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Ahojte tak dakujem vam za info, no tak ja mam obavu z prvotnej investicie ale asi je potrebna ked chcem zacat pri kureni konecne aspon ako tak setrit...ano aj to ze nemusim kazdu hodinu prikladat sa mi paci pretoze mi to pride ze je to dost komfortne len by som rad vedel ci to je tak realne aj v praxi, alebo ci su to len nejake tabulkove vypocty ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 19. Jan 2017 13:13:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Jan 2017 16:04:08
Príspevky: 80
Je to tak realne aj v praxi, pri beznom dennom pouzivani kotla, tie kotle maju vyssiu ucinnost a su riesene inak ako elektricke, takze sa nemusis obavat ze su to len nejake tabulkove pocty podla ktorych sa neda riadit. Tak ta ceny na zaciatku je mozno vyssia, ale je to potrebne, pretoze potrebujes kupit kotol a k nemu este aj prislusenstvo a to nieco stoji ked chces potom uz len mesiac co mesiac setrit


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 20. Jan 2017 12:14:12 
diskutér

Registrovaný: Pia 18. Nov 2016 15:54:24
Príspevky: 106
Ale zalezi samozrejme aj dost na tom aky splynovaci kotol clovek kupi.
Akej kvality.
Preto ak ti mozem poradit tak by si sa mal pri vybere riadit najma vyrobcom, znackou, pretoze to ti v mnohom napovie ci to stoji za tie peniaze, ci je ten kotol dobre prepracovany a podobne ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 23. Jan 2017 13:28:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Nov 2016 11:51:13
Príspevky: 69
Erdzi pises ze akej kvality...ale celkom tomu nerozumiem, nie je to pri kotloch tak, ze kotol ako kotol? v znackach su nejake rapidne rozdiely?...preco sa viac oplati jeden ako druhy a podobne?
Nemyslel som si ze este aj toto budem musiet dako riesit


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1539 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 154  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt