Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 20:47:51


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Štv 29. Sep 2016 12:09:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 9:35:04
Príspevky: 50
Ahojte, konečne po roku sme sa dopracovali k tomu že ideme riešiť vnútro domu a tak riešiť kúrenie. Aký typ kúrenia by ste nám odporúčali? Radiátory, krb alebo podlahové kúrenie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Pia 30. Sep 2016 12:26:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 16. Feb 2016 9:40:58
Príspevky: 43
ako veľký dom ste stavali? nerozmýšľali ste aj nad kombináciou napríklad dať aj podlahové kúrenie a aj krb do obývačky? My to tak máme riešené. Ja som veľmi chcela krb aj keď manžel bol zo začiatku proti ale teraz sme radi pretože v zime to je fajn pocit keď prídeme z roboty a si v ňom zakúrime a jednoducho len oddychujeme a rozprávame sa. Jasné že krb by nám nevykúril celý dom takže preto aj podlahové kúrenie a to máme úplne v celom dome


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Str 05. Okt 2016 16:26:01 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 9:35:04
Príspevky: 50
Emma stavali sme dom ktorý má rozlohu 102m2. Tak nad týmto sme moc nepremýšľali, asi skôr nechcem krb. Prídu mi to zbytočne vyhodené peniaze a keď si predstavím že by sme prišli večer domov a pokiaľ by sa krb rozkúril tak by som asi aj zamrzla. Skôr by sme chceli asi len do celého domu podlahovku a možno keď tak do kúpeľky jeden väčší radiátor, kde by sa dali aj osušky zavesiť a tak


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Štv 06. Okt 2016 8:53:52 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 102
Anez dobry mas nato nazor..Krb je zbytocna vec, a zbytocne vyhodene peniaze..V poslednej dobe viem ze je taky bum a vsetci si davaju do rodinnych domov krb..Ale tak to je ich vec..Dobre si sa rozhodla pre podlahove kurenie, my mame tiez v celom dome podlahovku a sme spokojny..Hlavne zene sa to paci ze jej nie je zima od noh..Nad akou podlahovkou premyslate? Elektricka alebo teplovodna?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Pia 07. Okt 2016 18:47:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 16. Feb 2016 9:40:58
Príspevky: 43
Bungalow?? Ok, beriem tvoj názor. Je pravda že krb nie je lacná záležitosť ale zase keby si ho mala tak určité výhody v ňom vidíš. Ale rešpektujem to, keď raz nechceš tak ťa nebudem prehovárať. Celkom fajn rozhodnutie, do celého domu podlahovku to máme aj my. Až na to že v kúpeľni my nemáme vôbec podlahové kúrenie ale iba radiátor


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Uto 11. Okt 2016 19:17:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 9:35:04
Príspevky: 50
Romoprady to práve nevieme že aké dať. Ak by si mi vedel poradiť ohľadom tohto, ktoré sa viacej oplatí, ktoré vychádza lacnejšie tak budem len a len rada

Emma áno taký bungalow dá sa povedať. Verím tomu že krb je fajn, len jednoducho mi nato finančné prostriedky nemáme a tak si ho nemôžme ani dovoliť. Ale verím tomu že keby som ho mala tak by som bola rada že ho mám, ale nedá sa bohužiaľ:/ Emma a vy máte aké? Elektrické alebo to druhé? Do kúpeľne ste prečo nedávali?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Str 12. Okt 2016 16:55:50 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 102
Anez tak nieco viem ohladom toho kedze sme sa tiez rozhodovali ze ktore..nam hovorili ze montaz elektrickeho podlahoveho vykurovania je jednoduchsia, pretoze si nevyzaduje pripojenie na teplovodny zdroj tepla..Preto je tento typ podlahovky vhodny aj do bytovych domov s centralnym vykurovanim alebo do budov, kde nie je zavedeny plyn..Kdiezto pri teplovodnom musis mat teplovodny zdroj a to nie vsetci mali..Tak isto to bolo aj u nas, takze sme sa velmi rychlo rozhodli pre elektricke


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Štv 13. Okt 2016 9:58:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 9:35:04
Príspevky: 50
Aha a elektrické sa načo napája? Prepáč za takéto otázky ale vôbec sa do toho nerozumiem a chcem sa, tak preto sa ťa všetko vypytujem. Akurát čo viem a čo som si pozerala na internete že elektrická podlahovka môže byť buď že sa dávajú káble alebo rohože. To znamená ale čo a čo máte vy?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Pia 14. Okt 2016 9:23:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 16. Feb 2016 9:40:58
Príspevky: 43
Tak to chápem keď nie sú finančné prostriedky tak si to nemôžte dovoliť. My máme elektrické, ale prečo a ostatné veci sa ma ani pýtať nemusíš lebo to nevie keďže toto všetko riešil manžel. Ale viem že máme elektrické podlahové kúrenie a viem ktorá firma nám ho realizovala inak nič neviem ohľadom toho :D Do kúpeľne nám to prišlo zbytočné, tam sme chceli ten radiátor aby sme tam mohli osušky cez zimu sušiť


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Podlahové kúrenie
PoslaťNapísal: Pon 17. Okt 2016 14:27:33 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 102
Anez elektricke sa napaja na elektrinu a k tomu je tzv. termostat tiez ti to firma namontuje a tam potom nasledne regulujes teplotu aku chces v dome/byte. Hej, to si si dobre pozrela ale este tam je rozdiel aj ci myslis vlepeny vykurovaci kabel alebo volny a potom ci su to foliovane rohoze alebo klasicke. Volne vykurovacie kable DWS sa pouzivaju na priamu instalaciu pod dlazbu a pouzivaju sa hlavne ked je velmi zlozity podorys miestnosti a rohoze su vhodne pod parkety, instalacia je jednoducha a pri tomto type nie su potrebne ziadne mokre procesy, teda len ulozit, zapojit a pouzivat, mozno pre teba najidealnejsie:-)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt