Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 18:40:27


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 207 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 01. Mar 2023 13:54:53 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 19. Jan 2023 12:48:22
Príspevky: 19
pekny den prajem, potrebujeme vymenit stary kotol za novy. momentalne je v dome stary kotol na drevo. myslim, ze by nebol problem ist aj do inej moznosti. len neviem, co sa najlepsie oplati. pozeral som aj tie splynovacie na drevo aj peletove. kazdy ma nieco do seba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 02. Mar 2023 12:21:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 19. Jún 2018 7:57:46
Príspevky: 77
... vyhovuje tento spôsob vykurovania teraz?... myslím to, že sa ako palivo na vykurovanie využíva drevo... ak áno, tak ja by som nemenil a ostal by som verný tomuto... ono predsa len tie splyňovacie už sú efektívnejšie ako tieto staré typy, takže môžeš tým jedine získať, aj keď v podstate ostaneš pri tom, čo doteraz...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 02. Mar 2023 13:48:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Sep 2017 10:20:28
Príspevky: 55
Bydlisko: Nové Zámky
staci si porovnat vyhrevnost a ucinnost kotlov. pri tychto splynovacich sa pohybujes v hodnotach okolo 90%, co neverim, ze sa ti podari s tym starym dosiahnut. tam su omnoho vacsie straty. aj ten material, z ktoreho sa robia kotle vela spravi. teda okrem ineho, vsak na to ma vplyv ozaj vela veci, hoc aj len to, ake drevo pouzijes na vykurovanie, podobne je to aj s peletami, tam sa tiez vybera z viacerych moznosti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 11:21:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 25. Mar 2017 10:25:22
Príspevky: 97
ostal by som pri tom drevo. uz vies, ake drevo ti je najlepsie pouzivat, vies ako ho vhodne skladovat, predpokladam, ze aj kontakty mas nejake fajn, ked roky takto fungujete. budes rad, lebo tieto splynovacie maju vacsiu nakladaciu cast, takze jednak nalozis viac a mozes dat aj vacsie kusy dreva, nemusis to stiepat na nejake polienka. a tym padom dlhsie vydrzis kurit, nemusis tak casto nakladat, mensia spotreba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 12:18:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Júl 2017 8:45:25
Príspevky: 42
Bydlisko: Bratislava
no pravda, síce záleží to od toho, na akú teplotu máš nastavenie vykurovanie, ale v podstate by stačilo naložiť aj len raz za deň do kotla.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 9:50:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 06. Feb 2018 8:06:33
Príspevky: 32
V takomto pripade ano, ale ono nie je vsetko o tom, ze raz za den nalozis a tym je to vybavene. Co take akumulacne nadrze, co taky termoregulacny ventil, alebo nejaka ina dolezita cast, ktora ma svoje opodstatnenie pri zapajani kotla. Na toto sa treba hlavne zamerat, aby to uz od samotneho zaciatku bolo vsetko spravne zapojene a nastavene.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 10:12:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 16:42:36
Príspevky: 61
Ked uz si toto spomenul, tak sa toho chytim.
Cesky vyrobca a predajca kotlov Atmos ma vychytany taky system na zapojenie, ze to uz je vsetko vyskladane, pride ti to normalne vkuse a len sa to namontuje do toho vykurovacieho systemu celeho.
Cize tym padom odpada nutnost nakupovania takychto suciastok zvlast a montovania to dokopy.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 13:19:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 19. Jan 2023 12:48:22
Príspevky: 19
tak sa teda ostane pri tom kotly na drevo, ale radsej teda asi ten splynovaci. pozeral som zbezne aj kombinovane, ale neviem, ci to nie je zbytocny prepych mat takto kotol na dve paliva. neviem, ci by sa to az tak vyuzivalo. takze skor asi ten splynovaci. predpokladam, ze treba vychadzat podla parametrov toho predosleho, len to neviem, ci najdem k nemu este nejake papiere.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 8:38:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Apr 2018 6:59:05
Príspevky: 49
- ja by som isla na to tak, a asi aj to, ze aku velku plochu vykurujes, vies ako, aby aj ten novy kotol bol rovnako vykonny, nieze nebude stihat vykurovat alebo tak.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: aky kotol
PoslaťNapísal: Štv 09. Mar 2023 8:42:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Aug 2018 9:12:03
Príspevky: 44
Na začiatok sa dá odraziť aj od tohto, ale tak to sa berie do úvahy napríklad aj to, či máš zateplené, lebo tam sú potom iné úniky tepla.
Ale našiel som takýto zoznam, čo všetko sa uvádza pri kotloch, takže to nie je, že si pozeráš jedno dve kritériá, pre ktoré sa náhodou rozhodneš.
Teda hej, môžeš, ale lepšie je to brať z takého komplexného pohľadu.
Obrázok


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 207 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt