Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Uto 19. Mar 2024 7:10:38


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 176 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Pon 27. Feb 2023 11:02:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
Ahojte. Potreboval by som poradiť ohľadne izolácie strechy.
Aké máte skúsenosti, čo je v dnešnej dobe najlepšie dať ako izoláciu? Je už viacero možností, čo som pozeral, ale neviem sa v tom zorientovať aká je kvalita jednotlivých druhov izolácii, či je najlepšie ísť do klasiky, do vaty alebo so fúkanej izolácie, striekanej alebo čo?
Na čo mám pri výbere pozerať??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2023 9:21:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Mar 2017 8:32:39
Príspevky: 38
Môj otec by ti povedal, že klasika je klasika, ale osobne by som do vaty nešiel. Je to už dávno pasé, už sú lepšie materiály, ktoré aj lepšie izolujú, aj proste je menej starostí s ich aplikáciou. Ja som názoru, že proste načo si zbytočne komplikovať život.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2023 12:45:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
No ja nemám skúsenosť, keďže som ešte doposiaľ nič takéto nevybavoval, nerobil, tak nemám ani páru vlastne, preto som sa prišiel sem opýtať, či mi budete vedieť poradiť čo a ako urobiť, najmä aby som mal pokoj a aby to bolo dobré. To je pre mňa základ.
S vatou je akože komplikovaná manipulácia??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 28. Feb 2023 12:51:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Feb 2017 9:52:53
Príspevky: 81
Rád sa k vám pripnem, keďže ma bude čakať v podstate ten istý krok, no s vatou nejak nepočítam. Nechce sa mi do nej hlavne teda kvôli zlej manipulácii. Obzeral som sa po týchto izoláciách, len aký je rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou. Ktorá je lepšia?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 11:57:16 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 24. Okt 2016 10:39:57
Príspevky: 59
Jasné, že je, s tým sa nerobí dobre a hlavne to nie je raz dva, ale to trvá, kým sa dá tá izolácia dobre, kým to bude jak má byť a hlavne vata je lákadlom pre hlodavce, keďže si drží pachy. Tým pádom ich to oveľa viacej láka.
Mám kamaráta, ktorý po pár rokoch musel izoláciu meniť, čo sa mu tam niečo nasťahovalo a narobilo cestičky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 9:01:56 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Sep 2017 14:41:20
Príspevky: 55
Bydlisko: Gabčíkovo
miloslavko čo je teda podľa teba akože vhodné, čo sa týka izolácie?
do čoho ísť? do akého materiálu? aby sa proste takéto veci nediali?
úplne mám v tom chaos, že čo by bolo dobré, aký typ izolácie pretože neviem akože na čo sa prioritne zamerať, podľa čoho si vyberať??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 12:59:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 11. Okt 2017 8:57:10
Príspevky: 49
Bydlisko: Trnava
a co chces vlastne izolovat? lebo podla mna bude rozdiel v jedlotlivych izolaciach aj podla typu miestnosti rozdiel, ci?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 11:01:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Jún 2017 13:18:29
Príspevky: 39
Bydlisko: Trnava
pisal to hore, ze chce izolovat strechu, ale mas pravdu v tom, ze ta izolacia sa odvija od toho, ze kam ma ist, ine je izolovat strechu, zaklady a tak podobne v tom sa izolacie aj lisia, uz len ked si vezmes napriklad striekanu izolaciu, tak tej peny su uz tiez viacere druhy, pre rozne tie pripady, s uzavretou bunkovou strukturou, s otvorenou, pri nizsich teplotach atd :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 16:38:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 20. Okt 2017 8:56:44
Príspevky: 66
Bydlisko: Malacky
no to je potom hotova alchymia sa v tom vyznat. to by som si asi ani nastudovat nevedela len tak, ze co je najvhodnejsie zvlolit. je dolezite aby bol aj nehorlava nie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 10:19:35 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
Miloslavko, ale veď keď je to uzavreté to podkrovie, tak tam by sa nemali nejako dostať, nie?
Aký materiál je teda vhodný aby to nejako takto zvery nelákalo??
Monty písal som to hneď na začiatku, že potrebujem izolovať strechu, o to mi ide, o nič iné. A sedím nad tým, je tých možností veľa, ale mám z toho mierny chaos. Najmä aj to, čo kuklik písal, že s otvorenou štruktúrou, uzavretou, nemám vôbec páru, že aké sú medzi tým rozdiely a hlavne, čo to môže pre mňa znamenať v praxi.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 176 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt