Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 19:15:57


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Od koho montovaný dom/drevodom??
PoslaťNapísal: Pia 18. Sep 2020 8:35:37 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 23. Aug 2017 8:15:15
Príspevky: 48
Bydlisko: Trnava
ahojte...pred pár rokmi som kúpil pozemok...a rozhodli sme sa, že by sme chceli stavať...avšak vynára sa nám kopa otázok jak by to bolo vhodné...zvažujeme aj variantu drevodomu len nemám v okolí nikoho známeho kto by mal skúsenosť...kto by mi poradil či to má zmysel...preto sa obraciam s prosbou o rady tu...aké sú nástrahy čo sa týka montovaných domov?...aké sú výhody a nevýhody?...na čo sa zamerať?...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 18. Sep 2020 8:49:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 06. Feb 2017 9:51:21
Príspevky: 80
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Co som ja pocul tak problem je tam vlastne len v tom, ze taketo domy sa zacali stavat vlastne len nedavno a nikto nevie s istotou povedat kolko vlastne vydrzia :joint:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 21. Sep 2020 7:27:06 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 23. Aug 2017 8:15:15
Príspevky: 48
Bydlisko: Trnava
Liam121: tak pre mňa je hlavné to aby to nás prežilo...a zase myslím, že toho sa báť nejako nemusím, či??...akože už som počul od známeho aj také podotknutie, že čo keď príde väčší vietor, že nás odnesie aj s domom...ale tak tieto reči neriešim...pretože keď niekto nemá osobnú skúsenosť tak podľa mňa to nevie celkom objektívne zhodnotiť...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 21. Sep 2020 18:41:35 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 26. Jún 2017 8:03:20
Príspevky: 52
Bydlisko: Žilina
Mne sa tie drevodomy strasne pacia! A teraz je to hrozne moderne ale co som pocula tak je to aj dost drahe. Hlavne ak ho chces mat spravny dobre a to si zase nie kazdy moze dovolit. Vacsina ludi sa moze pohnut len tam kam ich hypoteka pusti :/


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 22. Sep 2020 7:32:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 26. Apr 2017 12:29:34
Príspevky: 56
všetko záleží aj od projektu, od firmy, ktorá by dom robila a podobne. Tam je veľa vecí, ktoré cenu ovplyvňujú. A samozrejme, že aj použitý materiál sa odrazí na cene.
Ale drevo je nám ľuďom by som povedal bližšie a je to aj pre zdravie lepšie takéto bývanie. Len nie je tiež drevodom ako drevodom.

_________________
Ak chcete niečo zmeniť, tvorte.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 22. Sep 2020 17:43:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 26. Jún 2017 8:03:20
Príspevky: 52
Bydlisko: Žilina
To suhlasim, je to aj krasjie podla mna ale tak to by som najprv chcela vediet asi, ze kolko by nas to vobec vyslo cele. Plus este pozemok treba a to teraz najst je tiez dobra fuska. Hlavne ak ma byt na rovnom pozemku. A ako si to myslel, ze nie je drevodom ako drevodom?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 22. Sep 2020 21:46:52 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 12. Jan 2017 21:24:51
Príspevky: 46
@patula: Velmi zalezi od materialov ake su na drevodom pouzite, tiez ako su postavene a vsetky take detaily. Pre niekoho su to drobnosti, ale najma na tie treba prizerat!
Drevodom ma vela vyhod, len musi byt aj rozumne navrhnuty, aby to bolo efektivne byvanie, ktore bude mat aj dobre poriesene rozdelenie miestnosti.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 23. Sep 2020 16:00:03 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 13. Okt 2017 8:41:24
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
zdravím vás. po dvoch rokoch úmorného hľadanie vhodného pozemku sme konečne našli taký ako by nám vyhovoval, už iba počkať kým bude všetko na katastri vybavené. keďže sa už blíži pomaly zima a my vlastne nemáme ešte ani projekt tak sme sa rozhodli, že by sme chceli začať stavať až budúci rok a tak máme aspoň príležitosť sa na to poriadne pripraviť. rozhodli sme sa, že sa nám najviac asi pozdáva drevodom a tak som prišiel po radu. je tu niekto kto ma so stavbou takéhoto domu skúsenosti? prípadne viete poradiť nejakú spoľahlivú firmu, ktorá také domy robí?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 23. Sep 2020 16:41:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 23. Jan 2017 13:37:53
Príspevky: 72
Luis kamarát akurát teraz stavia drevodom a teda my keď pôjdeme do stavby domu, tak dozaista do takejto varianty. Je toľko možností pri drevodomoch, je to rýchlejšie postavené, predsa len takáto stavba je aj o dosť presnejšia oproti murovanému domu a tá sa na to všetko oveľa lepšie dozerať.
Mne sa to páči. Len neviem kto jemu stavia, to by som sa ho musel cez víkend popýtať, keď za ním skočím.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 24. Sep 2020 18:25:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 23. Jan 2019 12:58:28
Príspevky: 39
...toto je dobre, ze na to takto pozeras...mas aspon viacej casu si to premysliet vsetko...ja mam skusenost...pred rokom sme sa prestahovali a poviem ti ze super...tesim sa z toho a vobec nelutujem toto rozhodnutie...firmu sme vyberali takym sposobom aby nam pomohli aj s projektom nech sa s tym nemusime samy trapit...a u mna dost aj pristup firmy zavazil...pretoze co sme potrebovali to sme si vykomunikovali...ked boli nejake nejasnosti hned som zdvihla telefon a pytala som sa a boli zlati, ustretovi...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 880 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt