Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 09. Máj 2024 6:47:42


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1558 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 152, 153, 154, 155, 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str 03. Apr 2024 7:25:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 21. Mar 2017 12:47:06
Príspevky: 87
Stavbar tiez si myslim, ze to tak moze byt. Lebo tak to nie je len o tom, ze nalozis velke polena, ze nemusis chystat na drobno drevo. Ale ked je ta spalovacia komora vacsia a viacej nalozis, tak logicky nemusis ani tak casto potom prikladat. Ono to jedno s druhym suvisi.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 03. Apr 2024 11:08:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 07. Nov 2016 15:00:42
Príspevky: 58
cize by sme mohli pokracovat dalej a dalej az by sme sa dostali do nejakeho bludneho kruhu vyhod splynovacich kotlov :D mozeme to skusit. toto je take to prakticke hladisko, ktore kazdy vidi proste na prvy pohlad. ale vyhod je viacero. efektivita co sa tyka vykurovania, nie len tohto procesu prikladania, vyhrevnost, trebars aj z ekologickeho hladiska sa to da posudit.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 04. Apr 2024 9:30:29 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 12. Feb 2016 12:11:51
Príspevky: 73
Napadlo mi, že ja som sa zaujímala aj o to, aká je životnosť takého kotla. To vám niekomu napadlo, že ste sa aj nad týmto zamýšľali? :?:


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 05. Apr 2024 6:52:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 19. Sep 2017 8:31:37
Príspevky: 49
Bydlisko: Dunajská Streda
Pokial vychydzam z predchadzajucich skusenosti mojich rodinnych prislusnikov a znamych, co kurili drevom uz odjakziva a niektori maju este stale povodny kotol, tak predpokladam, ze ta zivotnost sa pocita na roky. Mozno aj na desiatky rokov. Zalezi samozrejme od typu k typu, od vyrobcu k vyrobcovi, ale pocital by som s tym teda, ze musi potiahnut ten kotol aspon 20 rokov, ci?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 08. Apr 2024 11:35:39 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
Mám pocit, že výrobcovia zvyknú uvádzať menej, okolo nejakých desať až pätnásť, ale bez problémov to musí potiahnuť aj dlhšie, smelo aj cez dvadsať. Záleží, ako sa o to staráš a čo do toho dávaš. To máš obdobne ako aj s autom.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 09. Apr 2024 6:15:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 03. Máj 2017 8:46:45
Príspevky: 68
mam pocit, ako keby to robili z takeho dovodu, ze aby boli chraneni a nemali potom zbytocne staznosti od ludi. ak to vydrzi dlhsie fungovat bez problemov, tak to je len win win situacia aj pre predajcu aj pre zakaznika.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 10. Apr 2024 6:11:45 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 08. Dec 2017 15:37:51
Príspevky: 110
Bydlisko: Hlohovec
Berie sa do úvahy životnosť použitých materiálov, prepočítava sa to na obdobie, kedy je vykurovacia sezóna v plnom prúde, čiže ten kotol beží na maximum, iné dni môžeš stiahnuť a prikurovať si len tak pomenej. Podľa mňa do toho zarátavajú aj takých expertov, čo sa do toho nerozumejú a nevedie, ako kúriť efektívne.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 11. Apr 2024 6:21:19 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Myslíš, že sa používajú rozličné materiály? Však to hádam už majú tí ľudia, čo to vyrábajú nejak vytopkované, čo treba na ktorú časť použiť, nie?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 12. Apr 2024 6:40:44 
diskutér

Registrovaný: Štv 04. Máj 2017 12:11:54
Príspevky: 105
rôzni výrobcovia môžu použiť rozličné materiály, však to je normálne. každý má nejakú vlastnú technológiu vyvinutú, alebo možno aj prevzatú. robia predpokladám podľa toho, čomu najviac veria, že je okej. rozdiel je možno okrem materiálov, aj keď v tomto si myslím, že to bude všade dosť podobné, ale rozdiel bude v hrúbke tých materiálov trebárs.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 16. Apr 2024 7:47:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 06. Sep 2017 8:27:38
Príspevky: 59
Bydlisko: Trenčín
ved logicky, cim su tie materialy viacej usposobene takymto podmienkam, aby to teplo aj nejak udrzali a neprepustili vsetko hned von. vsak aj takymto sposobom sa da nieco usetrit. co viem, tak atmos z tohto hladiska robi dobre tie kotle, ze tie ich maju o nieco malo viacej mm ako u inych vyrobcov. si clovek mozno povie, ze co je to par mm, ale treba si uvedomit, ze tie plechy nie su hrube, tak vseobecne.

_________________
môj dom - môj hrad


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1558 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 152, 153, 154, 155, 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt