Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 19:39:24


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 594 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 60  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pia 18. Nov 2022 9:26:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 18. Okt 2016 11:21:23
Príspevky: 64
Radko co som ale potom pozeral, ked som sa tu na to pytal, tak som nasiel, ze tie terce sa skor na stresne terasy davaju napriklad, proste akoze balkony a tak. Neviem, ci aj takto na klasicku terasu. Ked ja sa do toho zas tolko nerozumiem, aby som vedel, ako by to bolo najlepsie a ani neviem, ci sa mozu hocijako montovat tie dosky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pon 21. Nov 2022 9:35:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 14. Aug 2017 11:49:21
Príspevky: 82
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Romikg00 to je tazko len takto tipovat, lebo tak niekomu dajme tomu, ze podla obrazka a popisu, co si najde na nete vyjde dobra jedna moznost, niekomu ina a z praktickeho hladiska by mozno montaznici odporucili uplne nieco ine... Ale akoze spoliehal by som sa na to ich slovo. Lebo oni su ti, ktori s tym robia pravidelne...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 22. Nov 2022 13:28:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 14. Máj 2019 12:19:37
Príspevky: 46
Bydlisko: Pezinok
Chcem sa opytat, kto ste davali WPC dosky na plot, tak sa vam to pozdava aj po case? Uvazujem nad tym z toho dovodu, ze budeme z nich robit podlahu na terase. A plot by chcel tiez zrenovovat, teraz je tam vypln drevena, ale tu by som chcel vymenit za nejaku inu. A my napadlo, ze ked uz budu tie dosky na terase, ked sa bude robit objednavka, tak ich prihodit par navyse malo vyhody. Ale teda nevidel som osobne u nikoho takto robeny plot.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Str 23. Nov 2022 12:51:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
bol som to pozriet aj nazivo ten drevoplast, ze ako to vyzera co je to zac… dohodol som si stretnutie v jednom showroome a tam som sa informoval o materiali, o zivotnosti, o vsetkom vratane montaze… odporucam tiez zvolit podobny postup... plot vyzera dost podobne ako dreveny plot, kedze napriklad tieto moje dosky, tie dost imituje to drevo...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pon 28. Nov 2022 11:40:56 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 123
Som sa ťa aj išiel pýtať, že kde si to bol pozerať. Lebo reku nie je predajňa ako predajňa, nie všade majú tie isté dosky. Ono také tie firmy, čo majú tie dobré, kvalitné, tak tie takto nepredávajú v hocijakej predajni, ale skôr fungujú formou týchto showroomov, že si dohodneš osobné stretnutie a tam sa potom už všetko rieši.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Str 30. Nov 2022 8:53:05 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 07. Nov 2016 15:00:42
Príspevky: 57
tak ono zas ani toto ti automaticky nezarucuje, ze budu dosky lepsie. akoze hej, da sa to tak predpokladat, ale predsa len netreba dat na prvy dojem a povenovat sa tomu a pozistovat si. lebo tak aj drevo vyzera na prvy pohlad dobre a ked si to premietnes v hlave tak par rokov dopredu, tak bude to drevo vyzerat rovnako dobre? nemyslim si. ono sa toto moze stat kludne aj pri doskach. dolezite je napriklad to, ako sa vyrabaju, akym sposobom, ake povrchove upravy sa na to davaju. to su take veci, ze na v prvom momente ti asi nenapadne prave toto zistovat, ale vyplati sa to.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pia 02. Dec 2022 10:06:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Júl 2017 8:45:25
Príspevky: 42
Bydlisko: Bratislava
odporúčam pozrieť si web Timbermaxu, oni majú aj také porovnanie, ako vyzerá fasádny obklad robený z dreva a taký, ktorý je robený z WPC dosiek. myslím, že to dostatočne demonštruje práve toto o čom píšeš.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pon 05. Dec 2022 11:32:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Feb 2018 12:25:41
Príspevky: 60
Bydlisko: Senec
@dado778 hej rozhodne a si zober, že oproti obyčajným dreveným doskám to aj vydrží dlhšie. Akože keď si to zoberieš z takého hľadiska životnosti a tak ďalej. Však aj záruku dávajú na to dosť rokov, neviem teraz, či nejak okolo 25 rokov, čo je fakt dosť. To nejaké drevené dosky isto toľko ani nevydržia si myslím.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 06. Dec 2022 10:18:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
U nás plot vyzeral pôvodne tak, že bola kombinácia betón a kov, ale nejak nás to časom už omrzelo, tak sme sa obzerali po iných možnostiach.
Keďže terasu máme spravenú z WPC dosiek, tak som zisťoval, či by sa nedali použiť napríklad aj tie dosky na plot.
Na terase to vyhovuje, vyzerá to fajn, tak reku aspoň by to bolo také jednotné a zladené.
Nakoniec sme to aj veru poriešili týmito doskami a myslím, že to bolo dobré rozhodnutie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Str 07. Dec 2022 9:55:45 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 31. Okt 2016 15:00:55
Príspevky: 64
Tak to je asi taka klasika, to predpokladam, ze ste sa stahovali do nejakeho starsieho domu, ci? To kedysi sa zvykli takto ploty riesit. Alebo potom to bola este kombinacia betonove stlpiky a vypln drevena. To este ta vasa je ta lepsia by som povedal. Ale tak tie WPC dosky su isto lepsia moznost aj ako to drevo.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 594 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt