Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 15:32:53


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 594 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 60  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Štv 02. Mar 2023 13:06:31 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
presne viem, co myslis, len nemoze mi napadnut, ako sa to vola... to ma aj nejaky specificky nazov ten vyrobny proces sa mi vidi... ak si to teda nahodou nepletiem s niecim inym...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 12:17:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Júl 2017 8:45:25
Príspevky: 42
Bydlisko: Bratislava
mala by to byť dvojitá extrúzia, ak sa nemýlim. to je taký názov, že ťažko si pod tým predstaviť niečo konkrétne, pokiaľ sa v tom človek bežne nepohybuje. neviem, či by malo zmysel nejak rozpisovať, že v čom to vlastne spočíva, ale prináša takáto výroba niekoľko výhod:
odpadá nutnosť ochranných náterov, ktoré sú pri dreve nevyhnutné
dobré protišmykové vlastnosti aj keď sú dosky mokré
odolnosť voči hnilobe, drevokaznému hmyzu a plesniam
dobrá farebná stálosť


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 9:19:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Okt 2016 12:31:34
Príspevky: 63
To je dost velka vyhoda. Akoze jednak z toho pohladu, ze ty si nebudes robit zbytocne dalsiu robotu.
Ale aj co sa dosiek tyka, tak isto je lepsie, ked to maju vsetko takto v sebe a netreba dodatocne nic nanasat.
Zivotnost bude dlhsia tym padom. Lebo tak ked sa dosky prebrusuju, drevene napriklad teda, tak uz zasahujes do tej struktury a treba to aj poriadne potom nasledne osetrit. A toto robit pravidelne uz po cely cas.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 10:56:23 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 07. Dec 2017 9:05:34
Príspevky: 32
Bydlisko: Partizánske
Na tom obzvlast sa bude tomu treba venovat. Este keby su tie drevene dosky na zastresenej terase, ze to je nejak skrytej, ze na to neprsi, neprazi tak slnko, tak okej. Ale davat ich na plot, tak tam priamo celia vsetkym vplyvom pocasia, dazdu, snehu, slnku.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 9:58:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 07. Nov 2016 15:00:42
Príspevky: 57
tak to by muselo byt ale tiez zastresene, ze uplne cele a asi nie kazdy to takto ma riesene alebo moze mat. aspon ja si teda terasu predstavujem ako volny, otvoreny priestor maximalne nejak ciastocne zastreseny. aby som sa tam citil ako vonku.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 12:34:05 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 123
Pri tej podlahe aj keby bola zastrešená, tak stále sú tam iné aspekty, ktoré vplývajú na dosky. Chodíš po tej terase, presúvaš tam stoličky, prípadne iný nábytok, ak má niekto psa, ten sa tam tiež istotne bude premávať, môže a ti tam niečo vyliať, padnúť atď. To, že je zastrešená ešte nezabráni vplyvu všetkého možného.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Štv 09. Mar 2023 9:14:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Feb 2018 12:25:41
Príspevky: 60
Bydlisko: Senec
@JurajG predpokladám, že týmto všetkým chceš povedať, že sú tie dosky a teda podlaha z nich aj odolná voči oderu a že nie sú nasiakavé. To sú myslím si také vlastnosti, že je dobré, keď má ta podlaha. Lebo aby si človek dával fakt pozor, kde stúpi, kde si sadne, napomínať psa, aby nebehal niekde, tak to si rád odpustím.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 9:42:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 14. Máj 2019 12:19:37
Príspevky: 46
Bydlisko: Pezinok
No a vidis, aj naprik tomu vsetkemu sa najdu ludia, ktori si daju aj to drevo aj dlazbu, co podla mna tiez nie je akoze bohvieaka volba. Ale tak ked sa vratime spat k tomu plotu, tak tam zase asi nie je tolko moznosti ako pri tej podlahe.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 14. Mar 2023 9:18:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 21. Nov 2017 10:44:42
Príspevky: 38
Bydlisko: Brezno
som si hneď začal prestavovať tú dlažbu na plote, šialená predstava :D ako však ono sa dajú aj nájsť porovnania, že drevo vs. drevoplast. dá sa to pekne pozrieť a človek si vie sám posúdiť, ktorá možnosť je lepšia. obe možnosti sa dajú aj naživo pozrieť predtým než niečo objednáš, takže akože v tomto by som problém nevidel.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Plot
PoslaťNapísal: Uto 14. Mar 2023 10:23:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 23. Aug 2017 8:15:15
Príspevky: 48
Bydlisko: Trnava
romko: my sme tak aj boli... lebo tak nebudem predsa kupovať niečo len tak, niečo, čo som videl len na obrázku.... zase kupovali sa dosky s tým zámerom, aby aj vydržali niečo, akože aby aj vlastnosti boli fajn a hlavne životnosť bola podľa možností čo najdlhšia... v Šamoríne sme v Timbermaxe boli pozerať a sme tam aj vybrali rovno nejaké...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 594 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt