Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Str 24. Apr 2024 1:04:07


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 425 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 43  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pon 20. Sep 2021 11:36:49 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 20. Jún 2018 8:44:58
Príspevky: 61
Istotne áno, keď si to porovnáš s obyčajnými roletami, ktoré vieš len sťahovať alebo vyťahovať jedným smerom, tak je to veľký rozdiel. Ešte žalúzie sú okej, že tie sa dajú dať nielen takto hore dole ale aj sa dajú nakláňať kadejako, tak to ešte hej. Ale tie som už nechcela. Tieto plisse su teraz moja láska, sa vytešujem z nich. Už sú pekne doma nahodené na oknách. Priznám sa, že mi chvíľu trvalo, kým som si zvykla na to ovládanie. Ale to je moja chyba, odjakživa som antitalent na takéto záležitosti. Áno, sa nás predajca pýtal, ako chceme riešiť potom montáž, že vie nám dohodiť jedného chlapíka. Tak sme to rovno aj využili.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 23. Sep 2021 10:59:22 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
Caute ludia, pustili sme sa do takych mensich prerabok a uprav doma. A tienenie je jedna z veci, ktore by sme chceli kupovat nove. Zatial mame na oknach klasicke zaluzie a zaclony. Chcelo by to nieco take, aby tie zaclony mohli z okien tiez zmiznut. Zbytocne na to sada prach a mne ako alergikovi to nie je moc prijemne. Kupodivu zena suhlasila, co ma aj potesilo, ze moj zdravotny stav je prednejsi ako zaclony konecne. Takze aby som to skratil, hladam nejaku alternativu tienenia, zrejme teda nie klasicke zaluzie ale nieco ine.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pia 24. Sep 2021 14:51:32 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Jan 2017 13:03:51
Príspevky: 79
Dvoranka ved ked som sa sem dostal, uz ani neviem ako, do takejto debaty, tak ma to nejak nakoplo. Ked uz su v takomto stave, ako su, tak bude asi jednoduchsie cele to vymenit ako po castiach. To by kazdu chvilu nieco dalsie zacalo odchadzat. Zatial som nakloneny novy zaluziam teda. Akoze konkretne zaluziam, ze nezvazujem nejaky iny druh tienenia. Tak si najdem tiez predajcu asi rovno. Nech je to vybavene, kym sa mi to chce riesit.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pia 01. Okt 2021 12:02:23 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Marrrek podľa toho, čo píšeš mi príde ako vhodná voľba plisse žalúzie. Oni sú síce látkové. No nie úplne taká štandardná látka ako je oblečenie. Ale s nejakými prímesami samozrejme. A tie sa dajú aj povysávať. Čo je isto jednoduchšia údžba ako také žalúzie, ktoré keď chceš poriadne očistiť od prachu, tak ti neostáva iné ako jednu lamelu po druhej ručne zotierať. Čiže ja by som ti toto poradil. Alebo potom ešte deň noc tienenie. To by tiež nemusela byť zlá voľba a tým pádom ozaj záclony potrebné nie sú. Na zváženie je jedno aj druhé.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 12. Okt 2021 13:32:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 11. Júl 2018 10:24:09
Príspevky: 44
Bydlisko: Prievidza
lyda vsak to zase nie, ze by som sa rozhodovala donekonecna. vsade to iste, ani mi nenapadlo, ze by som niekde dala to a inde to. to by asi dost divoko vyzeralo potom. nech je to takto pekne jednoliate a zladene. dam si to namontovat. ja som taky antitalent na taketo veci, ze bohvie ako by to dopadlo. tak som si zajedla rovno aj montaz.
mayky no ved jasne, radsej takto ako potom, ked uz bude neskoro. lepsie byt dopredu pripraveny na vsetko. a coze si sa rozhodol takto rovno pre zaluzie. co sa stretavam s nazormi, tak skorej si ludia vyberaju teraz nejake ine moznosti tienenia, ako je to plisse alebo kadejake ine druhy roliet, alebo den a noc. nieco take ine, zaluziami si asi vsetci uz presli a teraz to chce zmenu. ty si po dlhsej dobe prvy, co im ostava verny.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 19. Okt 2021 6:42:30 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
Doros nepoznam, co to je, ale pozriem si to. Akoze normalne budem vysavat zaluzie? To som este nepocul. Ale nejdem sudit, kym si to nepozriem. Mas typ aj na nejakeho konkretneho vyrobcu, s ktorym mas skusenost? Ze by som si rovno dal spravit aj kalkulaciu, aby som vedel, ktore sa mi viacej oplati. Kedze toho prerabame viacej naraz, tak prave na rozhadzovanie nie je. Musim sa prisposobit aj rozpoctu a podla toho vyberat. Den a noc poznam, len to prve, co si spominal, to plisse, to neviem, co je zac.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Štv 21. Okt 2021 8:37:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 25. Jan 2017 13:03:51
Príspevky: 79
Dvoranka rolety som nechcel, tie mi proste nejak nesedia. Nie je tam taka variabilita toho tienenia, ako si ja predstavujem. Este som uvazoval nad tym den a noc, to je este take, ze hej, da sa to bud uplne zatiahnut alebo si to nastavis tak, aby si pomedzi tie tmavsie pasy svetlo prechadzalo. Ale tak som si to zhodnotil, ze zaluzie poznam a vlastne nebolo nic take, co by mi na nich prekazalo ci nevyhovovalo. Tak asi preto som ich aj teraz kupil.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Pia 22. Okt 2021 9:38:25 
diskutér

Registrovaný: Str 22. Feb 2017 13:34:12
Príspevky: 106
Marrrek veď a prečo nie? Tak sú aj iné možnosti, ale toto mi príde celkom šikovné. Však keď vysávaš podlahu, tak vymeníš nastavec a prebehneš aj žalúzie. Alebo ak toto ti na tom príde divné, že by si to mal robiť klasickým vysávačom, tak sú aj tie také malé len do ruky, čo zoberieš. Kolega taký vozí v aute, že keď mu deti namrvia vzadu, nech tam nemá bordel. Naposledy som pozeral Isotru, vyskúšaj tam. V ponuke majú aj jedny aj druhé, ktoré sme spomínali a teda aj viacero druhov. Tak by si si to mohol všetko porovnať.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 26. Okt 2021 7:22:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Feb 2018 13:37:20
Príspevky: 36
Bydlisko: Zvolen
Dvoranka preto sa pytam, lebo niekto nema tak celistvo zariadene byvanie ale kazdu izbu v mierne odlisnom style. Minimalne teda co sa týka farebneho prevedenia. V takom pripade by sa dost tazko vyberala jedna farba plisse, ze by to nemuselo pasovat vsade. Jedna kamaratka je takyto pripad. Ked vyberali, tak vravela, ze je vdacna za taky velky vyber farieb. Sa snazili najst aspon take, co by ako tak pasovali k sebe, aby to nebolo uplne odveci. Jej muz mi hovoril, tak ze ta montaz je celkom jednoducha. Ale dobre, že to nechavas na niekoho ineho, ked si take nieco nerobila, alebo ti nema kto prist namontovat. Takto aspon vies, ze to budes mat dobre spravene.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Okna, tienenie a doplnky
PoslaťNapísal: Uto 02. Nov 2021 9:37:12 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Apr 2017 11:05:13
Príspevky: 79
Doros tak ja nevravim, ze nie, ale mi to prislo take zvlastne. Este som sa s tym nestretol, ze by niekto takymto sposobom cistil zaluzie. Ale logiku to dava a vyzera to byt celkom prakticke by som povedal. To nie je zly napad, vsak aj oboje by som si teoreticky mohol dat nacenit, aby som vedel, ako sa pri com ceny pohybuju. Ty mas od nich nieco doma?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 425 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 43  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt