Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 19:46:18


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 176 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Pon 27. Mar 2023 9:02:47 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Mar 2017 8:32:39
Príspevky: 38
Áno, nájdeš si to. Skús si pozrieť napríklad izolacia.eu, to je firma, od ktorej mám ja urobenú izoláciu so striekanou penou a teda oni majú na stránke všetko takéto čo potrebuješ vedieť predtým ako sa rozhodneš.
Takže myslím, že keby si si to pozrel, tak by ti to pomohlo si urobiť cca predstavu.
Booter to áno, ale tak si vezmi, že o cenovú ponuku si žiadaš už firmy, ktoré si nejakým spôsobom vyselektuješ.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 28. Mar 2023 10:44:58 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 11. Dec 2017 15:13:38
Príspevky: 27
Bydlisko: Martin
U nás ide o nový dom, novú strechu, to potrebujem urobiť, tam dať izoláciu. Takže áno toto aj mňa zaujíma, väzníkový krov máme, čiže to potrebujem.
Lenže Sony, keď píšeš o nejakých špecifikáciách ako sa ja ako laik v tom vyznám, čo je dobré, čo je vhodné? Lebo po pravde v tomto chodiť neviem. Akože do mnohých vecí sa vyznám, ale toto ee.
Lodiak oni používajú jednu značku peny alebo nejako aj viaceré?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 29. Mar 2023 13:54:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 24. Okt 2016 10:39:57
Príspevky: 59
To v tom sa zorientuješ, to sa neboj nič. Ja keď som kukal, tak aj akustické merania, prchavé látky a takéto veci, čo ma zaujímali, lebo tie peny musia spĺňať najprísnejšie podmienky aby mohli byť aplikované v domoch, aby nemali škodlivý vplyv na zdravie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 29. Mar 2023 16:24:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 31. Aug 2017 8:52:04
Príspevky: 81
Bydlisko: Trnava
Podľa mňa v tom vie chodiť len ten, čo s tým priamo pracuje a my sa musíme len pýtať a podľa odpovedí a rôznych teda certifikátov si spraviť obraz o tom, čo nás najlepšie presvedčí. Myslím, že aj jednanie samotnej firmy je veľmi dôležité


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Štv 06. Apr 2023 10:30:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
Miloslavko tak nie je teda s tym nejaky problem hej? Ono po aplikacii striekanej izolacie ju je nejako aj citit v priestore?
Je potrebne nejake vyvetranie?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Štv 06. Apr 2023 11:58:40 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 02. Mar 2018 8:33:06
Príspevky: 73
*Maroki som na tom podobne, pozeral som aj napriklad fukanu izolaciu, ale to sa mi tolko nepozdava ako striekana, pride mi to take lepsie, aj ta aplikacia.
Lenze neviem, ze na zaklade coho si vybrat niekoho na tu izolaciu, ci vyberat firmu podla toho aku znacku izolacie davaju alebo podla akych parametrov vyberat??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Uto 11. Apr 2023 20:28:33 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 23. Júl 2018 7:09:32
Príspevky: 65
Bydlisko: Trenčín
rozdiel je nejaky zasadny napriklad v tepelnoizolacnych vlastnostiach?
ci co bolo take podstatne pre teba, ked si si vyberal aky typ izolacie by bol dobry? lebo dnes je toho vela, ale teda stale som si tak nejako myslela, ze klasika vata bude proste najlepsi variant, ale coraz viac aj od znamych pocuvam, ze to nie je dobra cesta, ze to bolo fajn kedysi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 12. Apr 2023 5:42:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 24. Okt 2016 10:39:57
Príspevky: 59
Rado, tak cítiť to je, to áno, ale ono sa to vyvetrá zachvíľu a potom už nie je nič, predsa len takéto veci sa robia, keď ešte človek nebýva, takže aj to, že tesne po aplikácii tej peny napríklad na strop, že ju je trošku cítiť, tak to nie je podľa mňa žiadny problém.
Hlavné je to, že nie je nejako škodlivá pre zdravie, je podstatné vyberať si certifikovanú penu a aj firmu, čo to má robiť, aby tá izolácia bola dobre urobená, lebo od izolácie záleží aj komfort bývania.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 12. Apr 2023 9:16:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 07. Sep 2017 14:41:20
Príspevky: 55
Bydlisko: Gabčíkovo
certifikovanú tomu rozumiem a sú medzi penami nejaké rozdiely, čo sa týka napríklad tvrdosti, vhodnosti použitia a takéto?
či jedna je vhodná na všetko?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Izolácia strechy
PoslaťNapísal: Str 12. Apr 2023 12:53:45 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 22. Jan 2018 13:58:26
Príspevky: 120
Myslim, ze to bude ako vo vsetkom. Isto nebudu vsetky rovnake, to mas ako znackove a neznackove. Su kvalitnejsie a potom take no dostacujuce na isty cas


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 176 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt