Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 18. Apr 2024 16:49:23


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 19. Feb 2021 14:09:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
Chcem sa opytat ako je to ked budem mat novostavbu no bez rekuperacie, prejde kolaudaciou tak ci tak ? Viem ze s rekuperaciou dostanu lepsie energericky stitok ale ked tam nie je ? Vie mi to niekto vysvetlit ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 19. Feb 2021 21:43:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...filipo neviem sice ako je to v momentalnej situacii, to asi ti skor bude vediet povedat niekto kto teraz stavia dom...ale ked sme my riesili, tak rekuperacia nebola este povinna, ale ako pises, tak to ma vplyv na energeticky certifikat...a to nie je malo...ale niekde som videla, ze uz to ma byt povinnost v novostavbach a teda ti poviem, ze ja osobne to teda kvitujem... :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 22. Feb 2021 13:57:44 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"filipo" Hlavne si myslím, že dnes to už každý berie ako samozrejmosť. Lebo je to veľká pomoc, komfort, ktorý od iného nejakého spotrebiča nezískaš a najmä má to pozitívny vplyv aj na zdravie.
Nebudeš mať doma toľko prachu ako by bolo keby napríklad si vetral oknami. Tam proste sa ti aj peľ dostane do domu, aj prachu kopa a neni to nič príjemné.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 22. Feb 2021 15:44:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
potreboval by som vedeiť či zaleži cena rekuperácie aj od toho z akého materálau je dom postavený. Či je jedno či je z dreva alebo tehly ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 23. Feb 2021 8:48:51 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 22. Nov 2016 12:24:30
Príspevky: 47
Kde mate vyduchy v dome urobene?

Myslim kde v miestnostiach. Lebo som pocul rozne nazory na to ako je to vhodne, ze niekedy to moze byt neprijemne ak je to niekde nad postelou alebo tak.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 23. Feb 2021 15:57:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Feb 2017 10:06:49
Príspevky: 98
Zaujimavy postreh, ja som uz bol v dome kde bola asle len pasivna a tam ked pustil ten ventilator tak to hucalo veru dost neviem ako je to pri aktivnej


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 24. Feb 2021 17:49:41 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Jún 2017 13:18:29
Príspevky: 39
Bydlisko: Trnava
tak postupne, renilo je to uplne jedno tam ide o jednotku aku si zvolis, aka je vhodna pre stavbu, ake su tepelne straty, to je podstatne, od toho sa musis odrazit, ale nejako material ako taky aky bol akoze pouzity pri stavbe, to je uplne, ze jedno, to nad tym sa absolutne nemusis zamyslat ;)

srentor tak podla mna z velkej miery zalezi od toho o akej rekuperacii by sme sa v tomto pripade bavili, ak sa prihrieva vzduch, ktory ide dnu, tak toto ako problem nevidim, aj keby takto bol ten vyduch umiestneny, ale ak by som to bola len vymena vzduchu ako byva pri pasivnej rekuperacii, tak by to mohlo byt neprijemne, lebo chladny vzduch ide dolu, ku zemi, takze asi tak ;)

woody30 neviem nestretol som sa s tym, co pises, ze by rekuperacia hucala, je ju pocut, to ano, ale to je len sila zvyku ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 25. Feb 2021 14:04:07 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 70
super, to si ma potešil, čakám na cenovú ponuku a bál som sa že bude vyššia kvôli tomu :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 25. Feb 2021 18:02:14 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
pri rekuperacii je jedna velka vyhoda a to ta, ze vlastne ten prach zachytia filtre, takze dnu ide len cisty vzduch...takze sa nedostane nic dnu a to je velky benefit...najma aj ked ide napriklad o pel...tak pre alergikov je rekuperacia velmi fajn...tym sa aspon stav upravi...nebude sa zhorsovat...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 28. Feb 2021 9:21:31 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 24. Máj 2017 9:53:32
Príspevky: 41
Kavil nepovedal by som, ze jedna velka vyhoda, lebo tych vyhod to ma ovela viacej. Toto je len jedna z nich, aspon ja to tak vnimam, nie je to sice dlho, co byvame a co fungujeme s rekuperaciou, ale je to perfektne, ze nemusime kazde rano vstat a vetrat ako kedysi, ze ten pocit vydychaneho vzduchu vobec nemame. Kopa ludi ma strasila, ze rekuperaciu bude pocut, ze nam to bude vadit a vobec nie. Dali sme ju do technickej miestnosti a nepocut ju, nedam na to dopustit, tie tyzdne, co som nad tym stravil a vyberal znacku, typ tak to stalo za to. Rozhodol som sa pre Nilan a teda prepracovana jednotka ;)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt