Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 11:47:30


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 19. Apr 2021 11:34:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 81
sony toto je zakazdym taka dvojsecna zbran, sice ti to pomoze, ale potom nemozes nic povedat, musis sa v niektorych veciach prisposobit a to teda mne po voli nie je ani nahodou, cize my si vsetko postupne a sami a radim sa s nasimi az ked uz si ozaj neviem rady, inak sa snazim hladat si moznosti a skusenosti od ludi, co si presli tym istym, lebo otec sice tiez staval dom, ale v tom case sa veci robili inak, dnes uz je to uplne o niecom inom takze asi tak ;-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 20. Apr 2021 11:55:22 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Sep 2017 11:23:00
Príspevky: 95
Bydlisko: Koniarovce
co mas ty tuto jednotku uz ma aj ten merac oxidu uhliciteho?..
lebo co som si zistoval tak uz niektore jednotky ze by to mali mat v sebe akoby integrovane a k niektorym je to potrebne este dokupit, tak by ma zaujimalo ze ci sa to oplati ci ozaj to pomoze to info..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 20. Apr 2021 16:36:59 
diskutér

Registrovaný: Uto 07. Feb 2017 9:44:45
Príspevky: 104
plaso píše:
sony toto je zakazdym taka dvojsecna zbran, sice ti to pomoze, ale potom nemozes nic povedat, musis sa v niektorych veciach prisposobit a to teda mne po voli nie je ani nahodou, cize my si vsetko postupne a sami a radim sa s nasimi az ked uz si ozaj neviem rady, inak sa snazim hladat si moznosti a skusenosti od ludi, co si presli tym istym, lebo otec sice tiez staval dom, ale v tom case sa veci robili inak, dnes uz je to uplne o niecom inom takze asi tak ;-)


U nás to inak nešlo, mali sme komflikt len v tejto jednej veci, keď to pochopili a nechali si to vystvetliť, tak to chceli aj oni, tam bol ale zase problém, že by to u nich v dome bolo veľmi nákladné, keď že majú starší domček :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 21. Apr 2021 13:16:48 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 22. Jan 2018 13:58:26
Príspevky: 121
Ja sice rekuperaciu nema, keby sa da tak si ju dam, no ked som staval dom ja tak este taka moznost u nas nebola. Keby to nie je take nakladne, tak ju dam dorobit, no je mi luto rozbit cely dom kvoli tomu. Neviete ci je nejaka ina moznost ?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 22. Apr 2021 19:08:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
..cwaldo tak možnosť je vždy, ale pokiaľ nemáš v pláne robiť rekonštrukciu nejakú, tak asi sa ti to neoplatí..ale tak keď sú peniaze dá sa všetko..no je to škoda po pravde, keď to nie je..lebo napríklad vidím u kamaráta, ktorý ma relatívne nový dom..ale nemá tam rekuperáciu a napríklad v lete to nie je nič príjemné..dolu zima, hore zase teplo a povedal by som, že to prúdenie vzduchu tam nie je také jak by malo byť..a keby mal rekuperáciu vetral by stále, nemusel by mať na poschodí také teplo, lebo niektoré jednotky vedia už aj chladiť, že to vie urobiť niekoľko stupňov rozdiel..ale to je už darmo teraz rozprávať o tom..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 23. Apr 2021 20:16:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Sony24!

Tak ono predvšetkým to má zmysel v nových domoch, lebo vieš si to už s tým naplánovať celú stavbu a vieš presne ako kde čo bude. Kde umiestniť prívod vzduchu a všetky takéto veci okolo toho. Ale tak stále je možnosť, že môžu si nový postaviť :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 26. Apr 2021 9:27:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 72
burak tak je fakt, že novšie jednotky už majú a staršie nie, k tým sa to zvlášť aspoň, čo viem, keď som sa o Nilan jednotky zaujímal.
Niekto to vníma, že je to zbytočná vec, ale podľa mňa nie je, má to svoje opodstatnenie, pretože keď je u teba viacej ľudí, tak aspoň sa vetrá podľa toho čidla, aby sa nestalo, žeby ostal vydýchaný vzduch v miestnosti, lebo to je nepríjemné, aspoň teda ja to nemám vôbec rád.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 26. Apr 2021 14:40:38 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
Mohol by mi niekto vysvetliť čo je ten merac oxidu uhliciteho a prečo ho je dobré mať a prečo ho niektoré jednotky nemajú?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 27. Apr 2021 8:26:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 27. Aug 2018 12:01:04
Príspevky: 31
filka cidlo co2 snima kvalitu vnutorneho vzduchu a moze regulovat intenzitu vetrania, koncentracia co2 je zakladnym faktorom kvality ovzdusia v dome :-)
odporuca sa umiestnit toto cidlo bud do obyvacky alebo pripadne do spalne, kde je podla mna potrebne toto akoby kontrolovat, ale zase je mozne ich mat v dome aj viacej.
fakt dobre je to, ze na zaklade tohto sa vie zvysit intenzita vetrania, ze nemusis vobec ty nic neriesit ked napriklad mas navstevu, plny dom ludi :-) aj ked toto je v tomto case pandemie asi skor snom ako realitou :mrgreen: ale vsetko bude :mrgreen:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 28. Apr 2021 19:49:08 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 12. Dec 2017 10:19:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava
Tak že to nie je priamo v tej jednotke áno? lebo ja som myslela, že je to nejaká súčasť toho :)


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 896 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt