Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 19:30:15


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 07. Okt 2021 13:03:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 27. Aug 2018 12:01:04
Príspevky: 31
vincenzo myslim, ze zabudnut na to nezabudnes, lebo teda mnoho typov uz dnes ti da na znamost, ze filter uz treba vymenit, ze je najvyssi cas, len casto to davaju na znamost az ked je uz poriadne zaneseny, cize ja som nazoru ze je dobre si to kontrolovat castejsie, aby sa teda rekuperacia nenamahala zbytocne ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 12. Okt 2021 10:53:49 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 28. Feb 2018 8:35:49
Príspevky: 71
..potom je aj hlučnejšia tá jednotka ak sú filtre moc zanesené..niekde treba každé tri mesiace meniť, niekde pol roka..je to individuálne, ako píšeš, pozrieť, skontrolovať, to je to najmenej a vymeniť tiež, veď to si kúpiš celý ten kotúč tej tkaniny filtračnej a máš vybavené na istý čas a budeš si to len strihať a meniť a netreba kvôli tomu ani nikoho volať..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 13. Okt 2021 18:46:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 17. Nov 2017 14:22:22
Príspevky: 69
To potom ani vela nevide nie? A to kazda rekuperacia ma taketo filtre?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 18. Okt 2021 11:26:57 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 78
renilo tak kazda znacka ma svoje, su rozne, uz som pocul, ze niekto dava aj filtre do rekuperacie z umyvacky riadu ci z coho, lenze to mi pride uplne uletene, ved rekuperacia to je uplne o niecom inom a najlepsie proste aby do toho islo nieco, co tam ozaj patri, Nilan to ma tak, ze nie su nejako poskladane alebo tak tie filtre, respektive ta tkanina, ze vies si len tkaninu kupit a nastrihat a vlastne vlozit naspat do jednotky, ze ta vymena je rychla a efektivna :-)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 19. Okt 2021 7:28:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 42
meníte aj nejako intenzitu vetrania počas dňa? alebo v lete a v zime napríklad?
neviem si to proste nejako v praxi reálne predstaviť, že ako je to s reguláciou, nastavovaním, že či sa budem vedieť v tom nejako zorientovať :?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 21. Okt 2021 9:11:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 24. Máj 2017 9:53:32
Príspevky: 41
Romcoro budes si to nastavovat ako uznas za vhodne. Ci treba ti viacej vzduchu alebo menej, ono v tychto veciach sa nejako radit neda, je to velmi individualne a pocitove, cize zalezi ako to budes citit, ale teda dobre je napriklad to ked je cidlo CO2, ze sa to vie regulovat automaticky na zaklade hodnot, ktore vyhodnoti.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 22. Okt 2021 11:04:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 28. Nov 2017 12:03:04
Príspevky: 36
Bydlisko: Jablonec
to cidlo inak aj mna zaujalo - moze byt ze niekomu je to jedno, ze to nepotrebuje, ale tak nie je na skodu podla mna mat prehlad o tom aky vzduch je doma, v miestnosti, predsa len pri vydychanom tazkom vzduchu casto moze hlava boliet, pride unava a takto sa tomu da predist :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 25. Okt 2021 9:04:14 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"atlasko" Podobný názor zdieľam. No každý to má inak.
"vincenzo" Tak meníš to nie že podľa seba, ale podľa potreby, to vidíš na tom filtri, že v akom je stave, pri väčšine rekuperácii je úplne jednoduché sa k filtrom dostať a skontrolovať si ich, nech vieš kedy meniť, ale teda raz za rok napríklad je podľa mňa ozaj málo, ale tak všetko je to o tom, kde bývaš. Kde je dom postavený, koľko prachu je v ovzduší.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 26. Okt 2021 7:26:57 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Sep 2018 15:01:33
Príspevky: 29
Bydlisko: Jasenovo
plaso keď si si dával od tejto značky, tak ako si si našiel predajcu? na koho si sa najskôr obrátil, že teda by si niečo takéto vôbec chcel?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 26. Okt 2021 7:32:17 
diskutér

Registrovaný: Uto 29. Nov 2016 11:03:57
Príspevky: 145
A ohľadom tých filtrov, aj tie ste brali pri samotnom výbere rekuperácie nejak do úvahy. Líšia sa v niečom? V kvalite alebo tak nejak, či to ste vôbec neriešili?


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt