Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 4:52:59


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 90  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 12. Jan 2023 18:09:01 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 31. Okt 2017 13:09:48
Príspevky: 76
Bydlisko: Šamorín
Tak to znie v celku zlozito. Ako neviem ci by sa mi to samemu chcelo riskovat, ze by sa nieco pokazilo alebo podobne. A ked zavolas servis, ti ti vedia prist tu anodu vymenit?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 13. Jan 2023 8:53:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 05. Sep 2018 15:01:33
Príspevky: 29
Bydlisko: Jasenovo
to musia vedieť servisáci urobiť, veď od takýchto vecí práveže sú, takže osobne by mi ani nenapadlo premýšľať nad tým, že či to robia, či sa vyznajú, osobne to beriem proste ako samozrejmosť, len tožvie ako to majú rôzne značky vyriešené, lebo každá firma má svoje pravidlá :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 16. Jan 2023 13:05:27 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
Hej hej to je jasne, preto je este pri samotnom vybere vhodne sa zamerat aj na taketo veci, aby v pripade potreby nesotal clovek aj nemilo zaskoceny


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 17. Jan 2023 8:29:17 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 72
plaso písal si mi nedávno, keď som sa pýtal, že na čo ste pri rekuperácii dbali, má teda reálny zmysel rekuperácia aj pri plesniach? Respektíve je to ako taká prevencia pred ich vznikom?
Vôbec už nevetráš oknami, keď ju máš?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 17. Jan 2023 13:16:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 09. Feb 2017 9:52:53
Príspevky: 82
Tak keď sa to tak vezme, plesne vznikajú v nevetraných priestoroch čo sa ti pri rekuperácii tak povediac nemôže stať. Vetrať, no to máš zbytočné. Obišiel by si tak napríklad filtre, ktoré či čistia privádzaný vzduch a tým pádom by si si do domu nahnal všeličo


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 20. Jan 2023 7:46:20 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 20. Feb 2017 13:01:31
Príspevky: 81
je to zbytocne tak vetrat, najma teraz ked je proste zima a budes narazovo vetrat, to nie je dobre ani pre teba, akoze co sa tyka spotreby tepla, ze zbytocne si teplo vypustit von, clovek moze skor pri takom narazovom vetrani ochoriet a zase si to vezmi potom v lete by si si zbytocne pustal teplo dnu, je dobre ked vetra rekuperacia, ked uz je, my akurat co otvarame okna, respektive balkon, tak to ked periny davame von vetrat alebo cosi take inak ee :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Sob 21. Jan 2023 18:39:26 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 73
ked jeden znamy staval dom, tak tiez no vedel, ze si da aktivnu rekuperciu so vsetkym vsudy a takmer polovicu okien ma tak povediac fixnych. zvacsa ma velke dvoj / troj okna, z ktorych je min 1 fix kedze ako si uz aj ty spominal, proste nevetra

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 23. Jan 2023 10:12:17 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Sep 2017 11:23:00
Príspevky: 95
Bydlisko: Koniarovce
cmiro je to moderne coraz viac a nic na tom zle podla mna nie je..
ale teraz ked pocuvam od kamosiek, co byvaju v bytoch alebo od jednej co teraz novostavbu kupili a bez rekuperacie, ze ake maju plesne v obyvacke, tak akoze je to nieco neskutocne.. :roll:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 23. Jan 2023 14:14:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 29. Máj 2017 8:25:27
Príspevky: 73
jasne, nie je to len moderne, ide hlav o prakticnost, tym ze sa neustale vetra aj bez toho aby si sa ty sam o to nejak pricinil, tak plesne nemaju sancu sa len tak vytvorit

_________________
moj dom moj hrad


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 24. Jan 2023 10:44:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Cmiro!

Len treba to tiež sledovať a meniť si proste tie nastavenia rekuperácie ako je treba. Tiež si to mením podľa počasia, podľa toho, koľko nás je doma a tak.
Veď od toho tá rekuperácia je. Ja mám od Nilanu a tých možností je veľa, čo sa týka nastavenia, dokonca si vie vetranie korigovať aj samotná jednotka napríklad podľa množstvo oxidu uhličitého v priestore.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 895 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 90  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt