Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Sob 20. Apr 2024 12:08:01


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 153  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 08. Dec 2021 9:17:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
ludia sa blaznia to je fakt, ale v tychto veciach nemusis panikarit, ale teda cim skor sa rozhodnes pre nejaku firmu, cim skor si urobis nejaku tu predstavu o tom, co by si chcela, tak to bude jednoduchsie a rychlejsie ;-)
nakreslit si to nemusis, ale krbar musi cca vediet kde by mal krb byt aby ti poradil ale presklenie by bolo vhodne a aj aka velkost


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Str 08. Dec 2021 16:15:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 15. Feb 2018 12:25:41
Príspevky: 60
Bydlisko: Senec
@bondro stavba ako taká keď sa človek dohodne s firmou, že kedy čo prídu robiť, tak to je záležitosť nejakých cca dvoch dní. Viacej nie. Keď to ide majstrom od ruky, tak sa nemá prečo tá realizácia nejako naťahovať, keď je teda všetko dohodnuté a je vo všetkom jasno.
Dokonca ešte je dobré dať si poradiť ohľadne kúrenia, rozkurovania, osobne som prišiel na to, že ako zle som to doposiaľ robil :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pia 10. Dec 2021 11:20:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 07. Okt 2016 9:20:08
Príspevky: 41
V tomto som aj ja robil chyby, clovek by si myslel, ze najskor triesky a potom velke polena a ze zospodu a to zapaluje, ale vobec nie :lol:


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 13. Dec 2021 8:17:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 26. Apr 2018 8:57:20
Príspevky: 52
ale ved je to tak ze clovek sa uci cely zivot, nie?

predsa len mnohe veci dedime v rodine, ze mnoho navykov aj opakujeme aj vsetko, takze ak to uz nasi rodicia robili nejako inak, zle, tak jasne, ze to pochytime, tiez som sa toto ucil od deda ale teda on podla mna netusil, ze co vsetko by to mohlo dnes sposobit v krboch napriklad, ze nespravne kurenie ma nasledne vplyv aj na to ako sklo cernie a to by si teda kazdy rozmyslel, ked by musel ho kazdu chvilku cistit


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 14. Dec 2021 8:12:37 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 19. Máj 2017 10:25:16
Príspevky: 44
no a keď je to na skle spálené, zažraté alebo jak by som to povedal, tak to čistiť nie je žiadna sranda, pretože to na to potom už chémiu treba a pritom na nejaké to bežné čistenie úplne stačí jemný popol a vlhká handička, nič viacej :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Štv 16. Dec 2021 7:03:25 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 05. Nov 2016 7:36:55
Príspevky: 35
Ako dlho vobec trva nejaka ta stavba krbu?..Podla coho ste vyberali vhodnu velkost krbu?..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Sob 18. Dec 2021 17:28:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 21. Nov 2017 10:44:42
Príspevky: 38
Bydlisko: Brezno
@mirrorr tá veľkosť sa odvíja priamoúmerne by som povedal od výkonu, teda výkon od veľkosti, proste čím je väčšia vložka, tým má aj väčší výkon, už som počul o ľuďoch čo si dali metrovú krbovú vložku a potom to škrtili a to len preto aby proste mali veľkú aby to bol pôžitok ten pohľad do ohňa a pritom to vypálilo úplne inak v praxi, keďže to sa nemôže naplno kúriť, keďže by bolo hneď v miestnosti veľmi teplo, treba dozaista vychádzať z tepelných strát


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Pon 20. Dec 2021 8:08:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
..ako pri kom, neviem ti celkom povedat ako je to u roznych firiem, mne robila krb firma Deltako..cize ja sa ti mozem akurat k tomu vyjadrit..ked si vsetko dohodnes, tak dva tri dni a krb stoji a je mozne ho pouzivat uplne naplno jak si zaumienis..ty si vies potom samozrejme dohodnut dalej aj take veci ze nejaky ten obklad a vlastne ak mas nejaku predstavu o tom akoby mal vyzerat, tak oni ti aj to urobia len aby to vo vysledku bolo take ako chces..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 21. Dec 2021 8:29:19 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 23. Jún 2018 5:55:13
Príspevky: 43
Bydlisko: Prievidza
minoro to nie, ale to ako sa to drzi na tom skle zalezi od viacerych veci, dobre je aby sa to nedialo aby krb mal system cisteho skla a aby si spravne rozkuroval, prikladal, to su zasadne veci ako tomu predist a teda vdaka tymto dvom veciam som nemal problem, zeby sme to mali na skle zazrate, prave naopak ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Krb - výhody, nevýhody?
PoslaťNapísal: Uto 04. Jan 2022 10:19:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:07:41
Príspevky: 38
Bydlisko: trnava
A co sa viacej v dnesnej dobe oplati?...Akumulacny alebo teplovzdusny?...Je rozdiel nejaky aj pri kupovani krbu?...Alebo to je rozdiel len v obostavbe?...

_________________
zivot je ako hra: nezalezi na to ako dlho hras ale na tom ako to bolo zahrane ...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1525 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 153  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt