Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 9:35:43


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 02. Júl 2021 12:48:11 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Mar 2017 8:32:39
Príspevky: 39
Nooo a neobsahujú aj drevoplastové dosky nejaký ten podiel dreva, už keď teda majú taký názov? Riešim akurát túto dilemu, čo použiť na terasu no aj okolo kopaneho bazena. Nech to je teda prijemne aj na bosé nohy, no nevyžaduje to neviem akú údržbu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 06. Júl 2021 8:57:04 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Drevoplastove dosky obsahuju aj drevo, to vyplyva uz z nazvu. Drevo vsak nie je na povrchu dosky, je ako keby v jadre. Dosky maju povrchovu upravu, takze sa netreba bat toho, ze by zatiekli alebo nieco a to drevo by sa tym poskodilo. Nie su vsak dosky ako dosky, zalezi od vyrobcu, ako pri vsetkom. Kolega mal na terase drevene dosky a to bola katastrofa. Kazdy rok sa tomu musel venovat a brusit a natierat to. Dokola a dokola. Potom sa uz na to vykaslal a isiel tiez do tychto drevoplastovych dosiek. Na pohlad vyzerajú pekne, da sa vybrat farba, odtien. Udrzba oproti drevenym doskam je takmer ziadna. Pozametas a vyvapkujes, aj to nemusis nejak casto. Nic ine s tym robit netreba.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 07. Júl 2021 7:52:46 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Bohro s tým som asi nejak nerátal. V predstavách som bol už v tej fáze, že len šupem dosky jednu za druhou na terase :D Keď sa takto na to pozriem, že treba aj tú konštrukciu si naštudovať a aj systém upevňovania, tak ma predstava vlastnoručne zmontovanej terasy pomaly opúšťa.
Dodino, riešim teraz aj bránu a to mám som od začiatku mal v pláne nechať na firmu. Asi som mal potrebu niečo doma sám vyrobiť, ale nájdem si teda niečo iné ako terasu.

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 07. Júl 2021 12:40:54 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
emano je to tak, zober si, že niečo na podkonštrukcii nespravíš ako má byť. Nemusíš si to všimnúť hneď. Zo začiatku bude vyzerať krásne, podlaha perfektne sadne. Ale časom sa sa ti môžu uvoľniť skutky alebo niektoré spoje. Zaleží už ako by si to dával dokopy. A teraz čo budeš robiť? Rozoberať celú podlahu, aby si sa dostal k podkonštrukcii a tam ešte pátral po probléme? Osobne mi toto za to nestojí a nechám takéto veci na odborníkov. Predsa keď s tým prídu do kontaktu niekoľkokrát týždnne, tak už v tom majú zručnosť a dajú to dokopy za rozhodne kratší čas, ako by si pri tom strávil ty.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 09. Júl 2021 10:24:01 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 111
lodiak22 drevo obsahujú, inak by sa tak nevolali. Ale nemýľ si to s obyčajným drevom. Toto je zmes viacerých materiálov, ktoré zabezpečia odolnosť. To s drevom nemôžeš ani porovnávať. Údržbu nevyžadujú takmer žiadnu. Dával som robiť z nich terasu, len ju vystriekam vapkou, keď treba. Keď sú u nás decká a griluje sa, zakaždým to schytá aj podlaha na terase. S tým si tiež nerobím ťažkú hlavu. Nemusíš sa báť, že napríklad kečup alebo mastnota by si sa ti do nich zažrala, keď to hneď nevyčistíš. Na dotyk je hladká, príjemná, kľudne behať na boso. Nemá žiadne drážky, že by si to cítil pri chôdzi.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 12. Júl 2021 13:18:43 
diskutér

Registrovaný: Uto 30. Máj 2017 13:43:36
Príspevky: 148
Bydlisko: Ružomberok
Bohro hej, máš pravdu. Som zvyknutý ešte keď som bol malý chlapec a doma otec robil na dome všetko sám alebo si so susedmi pomáhali. Ale doba je iná. Doba pokročila a treba sa tomu prispôsobiť. Nejak si to asi nechcem pripustiť. Bol by som radšej, keby to bolo ako kedysi, že si vedel človek sám porobiť, čo potreboval. Ale všetko ide dopredu, aj technológie, čo sa týka výroby a aj montáže. Preto je teraz lepšie nechať už takéto veci na odborníkov, na ľudí, ktorí s tým pracujú denne. Nepôjdem si tvrdohlavo za tým, čo si zmyslím, keď mi ľudia dajú najavo, že to nie je najlepšie riešenie :)

_________________
Dom a záhrada sú odrazom majiteľa.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 14. Júl 2021 11:12:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 15. Mar 2017 8:32:39
Príspevky: 39
Mne to drevo v názve stále evokovalo to, že to bude ako obyčajné drevo maximálne s nejakou povrchovou úpravou. Jednoducho povedané, že žo bude potiahnuté plastom. Nenapadlo mi, že to bude zmes, z ktorej sa potom vyrábajú dosky. Deti sú u nás najrizikovejší faktor, čo sa nehôd týka. Neviem, či niektoré sa najedlo aspoň raz bez toho, aby zašpinilo seba, niekoho iného alebo okolie. Ako to, že nemá drážky? Ani medzi jednotlivými doskami nie sú medzery?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 14. Júl 2021 12:01:55 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 12. Jan 2017 21:24:51
Príspevky: 46
Su hladke, bezdrazkove. Drazky sa dorabaju preto, lebo tie lacnejsie dosky nie sú protismykove od vyroby, tak aby sa tam zabezpecila aspoň nejaka protismykovost alebo ako to pomenovat. Medzi doskami, ked sa ukladaju na terasu nie su medzery. No su, ale maju okolo 2mm, takze to sa neda ani povazovat za nejaku skaru. Nic ti tadial neprepadne a ani zena sa ti v opatkoch nezasekne medzi dosky.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 15. Júl 2021 13:57:11 
diskutér

Registrovaný: Pia 28. Okt 2016 13:25:45
Príspevky: 101
Niekto ma predbehol s odpovedou :D Este teda dodam, ze ano, tie medzery su naozaj milimetrove. Nevidno cez ne ani podkonstrukciu a priestor pod terasou. Toto mne prekazalo vizualne, ked sme boli u susedov na grilovacke. Terasu mali urobenu pekne, ale tie medzery boli velke, videl si cez ne aj konstrukciu aj zem. Nie je to vyslovene vada, ale uz to neposobi tak celistvo.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 16. Júl 2021 12:02:45 
diskutér

Registrovaný: Pia 14. Okt 2016 12:20:17
Príspevky: 109
Aky material by ste pouzili na podkonstrukciu pod terasove dosky? Alebo teda aku ste pouzili, ak uz mate skusenosti so stavbou terasy? Ked su dosky drevoplastove, da sa z nich spravit aj podkonstrukcia? Uz je najvyssi cas, aby som sa pustil do terasy. Vlani som to odlozil, kedze bola situacia aka bola, ale uz nechcem viacej cakat, nech mozeme fungovat aj vonku este tento rok.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt