Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 19. Apr 2024 16:51:58


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 86  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 10:26:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Mar 2018 13:40:18
Príspevky: 17
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
tak vo vlastnostiach, no nie? :D tak aj vo vzhľade by som povedala.... lebo viem, že sú také, čo vyzerajú ako drevené, aj ten povrch je taký... potom sú také, čo majú drážky... tie čo som zachytila, tak sa krútia aj potom a kadečo sa s nimi deje, že sa opotrebujú, nie sú proste také odolné... tuto aj chlapi písali, že je rozdiel v tom, ako sa vyrábajú tie dosky...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 11:08:58 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 13. Júl 2017 8:34:11
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava
porovnas si napriklad odolnost, voci oderu, voci vode. ako sa spravaju casom pod vpylom pocasia, neviem ci poviem dobre, ked poviem, ze niektore treba aj natierat potom ako normalne klasicke drevene dosky. tie lacne ti vyblednu, osuchaju sa a podobne. takze ak zvazujes drevoplastove dosky, tak odporucam radsej do toho investovat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 14. Mar 2023 9:56:59 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 19. Okt 2017 11:45:43
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava
To je sice fajn, jasne, ze treba si urobit taketo porovnania, ale netreba zabudnut potom pri montazi tiez na par veci, ak si budete robit podlahu svojpomocne. Ak to nechate na firmu, tak o starost menej.
Ono medzera medzi doskami je pri spravnej montazi len 2mm, to je taka optimalna a idealna.
Lenze nie pri vsetkych wpc doskach je mozne dosiahnut takuto rovnaku medzeru v celkom pozdlznom smere a nadpajani. Takze je dobre sa na to informovat, ako to spravit co najlepsie, ked sa do toho chce niekto sam pustat.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Str 15. Mar 2023 8:33:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
Však to už sa nedá hovoriť pomaly ani o tom, že by nejaká medzera bola medzi tými doskami. Však dva milimetre, to je nič. Dobré je to, lebo tak to ti ani nič nepadne cez to dolu, dokonca ani drobné, čo ja som akože expert na toto, lebo ich vláčim po vreckách a to chcem vybrať jednu a vypadne mi ich ďalších päť.

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 10:40:16 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 10. Máj 2018 9:48:47
Príspevky: 40
Bydlisko: Kráľová pri Senci
to nemôže byť zase naopak problém s tým, že by boli blízo seba tak tesno? lebo tak drevené dosky môžu však nejak napučať alebo čo. že sa to potom bude tlačiť a dokriví sa to?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 12:30:19 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 13. Jún 2017 12:01:22
Príspevky: 71
Bydlisko: Bratislava
Tak to si vôbec nemyslím, že práve toto by mohol byť problém. Nemýľ si drevené dosky a drevoplastové dosky. Tie kvalitné drevoplastové sú nenasiakavé, vodeodolné, takže tam nehrozí nič také, že by napučali. O tom som ani ešte nepočul, že by sa také stalo. Ani sa ti nepovykrúcajú ako drevené. Vieš, ono tak tie kraje sa ľúbia vyhnúť. Ale to zase sa môže stať aj na menej kvalitných drevoplastových. Je na tebe, či si ochotná do toho zainvestovať, aby to aj vyzeralo a plnilo funkciu aj po rokoch. Ja by som bol :D


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 17. Mar 2023 9:44:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 02. Mar 2016 8:54:07
Príspevky: 73
A co tak porovnanie napriklad tych dosiek a dlazby? Nejake vyhody nevyhody?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pia 17. Mar 2023 12:18:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia 23. Feb 2018 12:41:10
Príspevky: 33
Bydlisko: Hlohovec
fúha, no tak záleží asi čo od toho očakávaš. toto je také rozdielne, že by som povedal, že to je vo veľkej miere aj vec vkusu. na pohľad to drevo a drevoplast sa dá akože porovnať, ale dlažba je úplne o inom v tomto prípade.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Pon 20. Mar 2023 9:15:06 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 03. Apr 2018 7:50:03
Príspevky: 38
asi vzhlad napriklad? to je prve co mi napadne a z toho by som asi aj vychadzal. to porovnavas velmi odlisne dve veci teraz. akoze porovnavat este drevene dosky s drevoplastovymi alebo drevosplastove medzi sebou, okej, ale toto je o niecom inom si myslim. akoze sa rozhodujes medzi tymito dvoma moznostami?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Terasa - aka podlaha?
PoslaťNapísal: Uto 21. Mar 2023 7:58:08 
diskutér

Registrovaný: Str 26. Okt 2016 13:32:25
Príspevky: 111
Keď nevieš čo, keď sa nevieš pohnúť a vybrať niečo, tak odporúčam ísť sa pozrieť do Šamorína, tam má Timbermax showroom, my sme od nich brali dosky. Teraz to bude hádam aj nejakých 5 rokov, čo máme porobené a všetko bez problémov. Až by ťa niečo zaujímalo, tak sa kľudne pýtaj.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 859 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 86  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt