Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 14:22:46


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 18. Júl 2022 11:40:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 24. Máj 2017 9:53:32
Príspevky: 41
Lenze s tym nic neurobime a rekuperacia to je taka vec, ktora sa zide a je najlepsie to hned riesit, nevyckavat, ze urobit si len predpripravu, ze sa to potom dokonci alebo tak.
Dobre je komplet to dat proste urobit a vybavene. Ja nelutujem ani cent co sme do toho dali, lebo vidim ze to ma velky vplyv aj na zdravie deti, ze proste ako mame doma cistejsi vzduch tak nebyvaju tak casto chore ako byvali pred rokmi, ked sme zili v byte.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 19. Júl 2022 9:19:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 01. Feb 2017 10:27:46
Príspevky: 81
Hemela tak samozrejme, tie ceny podľa mňa ani dolu nepôjdu, čo sa týka napríklad stavebných materiálov a tak, ale čo proste my keď sme dom stavali, tak sme do toho išli s tým, že dom staviame len raz, tak nech to stojí za to, nech ho máme podľa našich predstáv a nech je tam všetko, čo považujeme za dôležité. A tak sme aj robili a tak by to podľa mňa aj malo byť.
Je fakt, že na začiatku som pasívne rekuperačné jednotky pozeral, ale v porovnaní s aktívnou a keď som videl rozdiel v cene, tak mi došlo, že by to nemalo zmysel.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 19. Júl 2022 12:22:07 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 06. Jún 2017 10:55:38
Príspevky: 54
Bydlisko: Ilava
- :) :) - keby s pasívnymi nebol problém v zime, že nemusíš dokupovať predohrev vzduchu, tak by to hneď vyšlo o niečo lacnejšie. Len proste hold je to tak ako je. A sa to nazháňa hneď tie sumy ani sa to nezdá.
Ale aj teraz keď som videl, že aké teplá hlásia na najbližšie dni tak som rád, že máme možnosť rekuperáciou aj chladiť, že nebudeme mať doma teplo, ale bude príjemne, znesiteľne.

_________________
Lepsie zhoriet, nez vyhasnut!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 20. Júl 2022 13:18:46 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 05. Jún 2017 13:18:29
Príspevky: 39
Bydlisko: Trnava
no a ked mas k aktivnej rekuperacii aj nejake dobre exterierove tienenie tak potom je to uplne super vec a netreba sa bat vonku ani vyssich teplot ;)

my mame vsade prijemne a to vetrame neustale, neviem ako vy mate vo zvyku, ale u nas ide rekuperácia nonstop :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 12:59:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 29. Máj 2018 19:30:18
Príspevky: 73
...ale niekomu to stakxik staci, respektive nema nejaku predstavu o tom, co by bolo lepsie...preto tazko je to pri niektorych...my tiez sme mysleli, ze len vetranie nam staci, ale dnes nie...dnes viem, ze by ma mrzelo keby sme len vetranie dali...lebo s aktivnou rekuperaciou vies toho miliardu inych veci zabezpecit...a teda aj to aby pocas horucav bolo vo vnutri prijemne...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 25. Júl 2022 18:19:43 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Hrncica keď len niektorí ľudia si mýlia takéto riešenie s klímou...Že si proste neuvedomujú že stále rekuperácia neochladí interiér tak ako klíma...Ale pomôže to niečo...Lebo to aj môj švagor keď sme mu spomínali, že budeme dávať aktívnu rekuperáciu, tak kukal na mňa, že či sme OK...Veď to nemá bohviejaký chladiaci výkon a neviem čo všetko...Ale keď teraz k nám príde a je u nás dobre...Nie teplo, tak sa zbadá...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Uto 26. Júl 2022 7:46:13 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 25. Júl 2017 17:39:46
Príspevky: 60
...flipio asi je to o tom, ze si to clovek nevie v praxi predstavit...to je tak ako som si ja nevedel vobec rekuperaciu predstavit, ze co mi to asi tak moze priniest...aky vysledok, ci budem vobec tu vymenu vzduchu citit...ale cim viac si o tom zistujem a citam, co pisu ludia, co rekuperacnu jednotku maju, tak prichadzam na to, ze ked to nedame, tak o vela prideme...a teda aj skor sa nam s nou podari do A0 dostat...este akurat tak vyznat sa v tych znackach...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 27. Júl 2022 7:28:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Sep 2017 11:23:00
Príspevky: 95
Bydlisko: Koniarovce
vasiak najlepsie je podla mna pozerat sa po znamejsich znackach, ktore uz maju coto za sebou..
ktore maju uz realizacie za sebou, ze ma viacero ludi uz s nimi skusenost, to je podla mna najlepsia cesta v takomto pripade, ze proste nevyberat nejake male znacky, pri ktorych by si mohol mat problem napriklad so servisom alebo tak..


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 27. Júl 2022 16:12:15 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 22. Jan 2018 13:58:26
Príspevky: 120
Je to take noani nove firmy na trhu, to je tiez podla mna taky trocha risk, lebo nemaju za sebou nejaku tu minulost a clovek si len tazko vie overit kvalitu. hol pri niektorych veciach je vhodne dat na meno a historiu firmy


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 29. Júl 2022 8:23:30 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 24. Jan 2018 16:13:16
Príspevky: 23
je ti risk, tiez ked sme vyberali a vybrali Nilan tak proste predchadzalo tomu vela rozhovorov doma, vela porovnavani roznych znaciek a tiez zistovania ako je to so servisom, ako je to s pravidelnymi prehliadkami, ci to treba robit a jedno s druhym, lebo chces proste mat kvalitu, ked uz das do toho nemalo penazi.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt