Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 20:15:11


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pia 03. Mar 2023 13:55:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Ahojte...
Potreboval by som poradiť ohľadne kúrenia tepelným čerpadlom, myslíte, že to je dobrý nápad?...
Aké máte skúsenosti po čase? Ide mi hlavne o to, či sa vyplatí tá prvotná investícia...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 12:47:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 08. Nov 2018 11:35:55
Príspevky: 36
Bydlisko: Bratislava
suplik píše:
Ahojte...
Potreboval by som poradiť ohľadne kúrenia tepelným čerpadlom, myslíte, že to je dobrý nápad?...
Aké máte skúsenosti po čase? Ide mi hlavne o to, či sa vyplatí tá prvotná investícia...


nie je to ešte dlho, čo máme tepelné čerpadlo, poviem ti tak, moc sa do týchto vecí nerozumiem, ale trošku som sa snažila si o tom pozisťoval, keď sme vyberali kúrenie do domu, pretože to je dosť zásadná vec, aby sme nemali problém vykúriť a hlavne aby nás to nestálo majlánd, keď budeme bývať. na začiatku treba do čerpadla investovať, ale potom sa ti to vráti aj v podobe peňazí, ktoré ušetríš mesačne, najmä pri týchto sumách plynu a elektriny, čo sú dnes a je to aj ekologické riešenie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 06. Mar 2023 13:34:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
no ked chces mat dobre kvalitne tepelne cerpadlo, tak musis ratat s tym, ze na zaciatku ta investicia bude potrebna, bez toho sa dalej nepohnes a je chybou vyberat ponuku alebo znacku podla ceny, to je cele zle a teda to uz teraz ti hovorim, ze zaklad su ine veci, ako napriklad ucinnost, efektivita, komunikacia firmy s tebou a proste taketo!


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 07. Mar 2023 12:42:03 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 09. Máj 2017 9:48:06
Príspevky: 42
ale ako viem aký typ tepelného čerpadla je dobrý pre mňa?

že čo by bolo také najlepšie? lebo teda, čo som pozeral sú rôzne, aj vzduch-voda, voda-voda, vzduch-vzduch a strácam sa v tom, že od čoho to závisí, čo je vhodné pre mňa? ako si to viem zvážiť??


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 08. Mar 2023 11:10:25 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 20. Apr 2017 8:59:53
Príspevky: 69
No to zalezi od mnohych veci, zalezi ci mas napriklad studnu, alebo mas take moznosti aby sa dala vybudovat, cize zalezi aky mas pozemok velky, tiez aj ci je tam voda a taketo veci.
Berie sa tam velmi vela veci do uvahy, preto ked som sa ja rozhodoval, tak som si dal poradit od cloveka ktory sa tepelnym cerpadlam venuje, ze mi vedel vysvetlit ako funguje ktore a co by bolo potrebne pre spravne fungovanie, lebo sam by som sa v tom nezorientoval, to som si viac ako isty.

_________________
Keď si sám naštiepeš drevo, zahreješ sa dvakrát.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 09. Mar 2023 10:20:28 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
Stavbarandy ako ti poradil?...A kto?...Na základe čoho vlastne?...
Do akého typu tepelného čerpadla si išiel?...Je nejako potrebné mať nejako prípravu pre to, že chcem TČ?...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Pon 13. Mar 2023 13:23:34 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 20. Nov 2017 12:02:39
Príspevky: 41
Bydlisko: Chorvátsky Grob
"Flipio" Záleží či ideš dávať TČ do novostavby, keď staviaš dom alebo ho chceš dať miesto nejakého kúrenia do staršieho domu.
Treba si zvážiť, či sa to človeku oplatí ísť do TČ, veľa ľudí prihliada na prvotnú investíciu a tým sa často nechajú odradiť, čo je podľa mňa veľká škoda. Treba si uvedomiť, že potom zase tie mesačné platby budú oveľa nižšie.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Str 15. Mar 2023 11:15:10 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Ďakujem vám za komentáre...
Ako si viem zvážiť to, že aký typ čerpadla a aké značky? Mám si dať akože porobiť viacero cenových ponúk?...
Ako viem, že aký výkon by som potreboval?...
Keď máte čerpadlo, tak máte ho vo vnútri jednotku alebo aj vonku?...
Lebo som počul, že sú rôzne typy a neviem čo je lepšie...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Štv 16. Mar 2023 12:59:27 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2023 12:24:02
Príspevky: 29
Chcel som tiez cerpadlo, konkretne zem voda, ale na to som sa informoval u kamarata, lebo ma take cerpadlo a ze tam je potrebne aby si mal aj dostatocne velky pozemok, co teda nie je nas pripad, kedze mame pozemok akurat tak na dom a mensiu zahradku.
Teraz si zistujem o vzduch-voda a vzduch-vzduch. Zatial co mam informacie, co som si nasiel po nete a tak, tak mam pocit, ze vzduch-voda je efektivnejsie riesenie, ze to ma vacsiu ucinnost.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Tepelné čerpadlo
PoslaťNapísal: Uto 21. Mar 2023 8:39:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 27. Mar 2018 10:57:05
Príspevky: 60
Bydlisko: Ilava
romcoro ideal je stretnut sa s niekym, kto sa do toho vyzna, kto s tym robi a zajdes za nim s projektom vykurovania, ktory mas urobeny a na zaklade toho ti povie, co by bolo dobre aby to bolo aj efektivne, ale tiez aj aby si bez problemov dostal do A0, dnes uz aj s tepelnym cerpadlom sa v niektorych pripadoch vies dostat do tejto energetickej triedy, ze nepotrebujes miliardu inych veci, vsetko je to o tom aby ti poradil clovek, co sa vyzna.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt