Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 28. Mar 2024 17:52:46


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 22. Apr 2020 8:08:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 14. Aug 2017 11:49:21
Príspevky: 82
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Zdravim vas...je tu niekto kto by mi vedel ohladne rekuperacie pomoct???...poslednu dobu velmi vela o tom pocuvam...citam kade tade...ale stale nemam celkom jasno v tom ci to treba mat doma...ci to ma aj nejake nevyhody alebo jak...najma by ma zaujimali skusenosti s odstupom casu niekoho kto rekuperaciu ma...ze ako je to s prevadzkou a takymito praktickymi vecami...predsa len pozeral som ze to nestoji malo penazi zriadenie takehoto vetrania preto som taky voci tomu trochu skepticky...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 22. Apr 2020 8:31:13 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 26. Máj 2017 17:16:55
Príspevky: 65
ak si si už čo to vygooglil, tak si isto prišiel na to, že rekuperácia má nespočetne mnoho výhod do budúcnosti aj keď je obstarávacia cena ako si písal vyššia. záleží aj podľa toho akú si vyberieš či aktívnu, pasívnu... predpokladám, že ste vo fáze projektovania

_________________
O dom sa treba starať aby mohol byť domovom.


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 23. Apr 2020 9:49:50 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 12. Jún 2017 10:31:50
Príspevky: 43
Bydlisko: Bratislava
Lacné to nie je, ale to nie je dôvod popustiť z takejto myšlienky, lebo rekuperácia má veľa výhod, ktoré ocení každý v dnešnej dobe. Žiadne vetranie oknami, nárazovo, čo vie ušetriť aj nejaké tie peniaze ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Štv 23. Apr 2020 12:37:32 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned 09. Júl 2017 20:04:19
Príspevky: 61
Bydlisko: Myjava
Co je v tejto dobe lacne. Ako pokial chces kvalitu a hlavne do buducna usetrit, tak prvotnej inevsticii sa nevyhnes. No uz len ak sa pozries navokol, tak zistis, ze mnohi ludia v tom maju jasno a do rekuperacie idu


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 24. Apr 2020 13:48:47 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon 14. Aug 2017 11:49:21
Príspevky: 82
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Jasne...google som pouzil...zacal som si to studovat ale prichadzam na to ze tych informacii je velmi vela...neviem si pomoct...neviem to nejako selektovat ze co je podstatne co uz menej...ze na co sa zamerat na co klast najvacsi doraz chapes...je toho dost na mna momentalne...drumky ty rekuperaciu mas ked toto tvrdis?...ak by si mal tak by som ocenil nejake rady z praxe od teba...ze ako si pri vybere postupoval...lebo vlastne tuto myslienku s rekuperaciou som dostal od jedneho znameho...ten mi tvrdil ze je to dnes uz bezna sucast pri novostavbach...ale viacej mi k tomu povedat nevedel ze by mi ozaj nejako poradil nieco konkretne...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pon 27. Apr 2020 10:30:48 
občasný diskutér

Registrovaný: Str 29. Mar 2017 9:06:23
Príspevky: 69
bežná súčasť to je a najlepšie s tým rátať už v projekte ak ju chceš mať, je to vlastne jeden zo spôsobov ako zvýšiť aj energetický certifikát, respektíve jeho hodnotu a tiež ako zvýšiť komfort samotného bývania :)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Str 29. Apr 2020 12:29:42 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 08. Aug 2017 9:30:26
Príspevky: 50
Bydlisko: Turčianske Teplice
V skratke môžeš mať rekuperáciu aktívnu alebo pasívnu...Aktívna ti môže pomôcť aj pri chladení vzduchu v lete..Pri prikúrení na jeseň a taktiež napríklad pri ohreve vody...Pasívna jednotka ti toto neposkytne tá ti poskytne akurát tak vetranie...Len pri pasívnych jednotkách môže byť problém v zime pri mínusových teplotách, pri mrazoch...


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Pia 01. Máj 2020 12:47:21 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
To - že aktívna rekuperácia je drahšia je úplne normálna vec a myslím že je to viac ako jasné...
Ale stále je lacnejšie riešenie aktívna rekuperácia ako pasívna a k nej dokupovaná klimatizácia a podobné srandy, keď niekto sa snaží s pasívnou dostať na úroveň aktívnej...
Keď sme my robili projekt tak som bol trochu zmätený, nemal som predstavu o tom, že či dať či nedať...
Ale známy už mal znalosti a skúsenosti v tomto smere a povedal mi nech do toho zaivenstujem, že to časom určite ocením - a? Ocenil som... ;)


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Sob 02. Máj 2020 19:51:48 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 17. Apr 2018 8:22:59
Príspevky: 48
Bydlisko: Trenčín
Suplik!

Aktívna rekuperácia je asi aká veľká? Aké má rozmery? To je vhodné ju umiestniť niekam do špajze alebo tak?


Hore
Offline Profil
 
 Predmet príspevku: Re: Rekuperacia - oplati sa?
PoslaťNapísal: Ned 03. Máj 2020 15:17:02 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 02. Nov 2017 14:21:36
Príspevky: 68
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Do špajze ani nie. Skôr do technickej miestnosti, ktorá je práve na toto...
Záleží od toho, že aký typ by si si zvolil, sú jednotky, ktoré sú cca také ako chladnička, potom sú aj také, ktoré sú taka polovica z chladničky...
Sorry, že ti to takto opisujem, ale myslím, že pre predstavu je to najlepšie, aby si si reálne tú veľkosť vedel živo predstaviť...
Ale dobré je aby to bolo schované niekde za dverami, aby nebola rekuperácia na chodbe alebo kde...


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt