Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Pia 26. Apr 2024 23:44:10


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 156  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Ned 27. Sep 2020 8:23:00 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 96
Bydlisko: Nitrianske Pravno
Z TEJ MINULOSTI VYCHADZAT JE DOBRY NAPAD. PREDSA LEN MNOHO VECI V MINULOSTI BOLO DOBRYCH A MALI BY SME SI Z NICH BRAT PRIKLAD. NEZABUDAT NA TO.
AJ PRI VYBERE SPLYNOVACIEHO KOTLA JE DOBRE MYSLIET NA TAKE BEZNE VECI. DOBRE JE NAPRIKLAD KED MA KOTOL SPECIALNY PRIESTOR NA KURENIE. Z OBOCH STRAN ABY MAL KERAMICKE TVAROVKY A V SPODNEJ CASTI OTVORY ZASE PRE PRIVOD PREDOHRIATEHO PRIMARNEHO VZDUCHU.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 28. Sep 2020 17:02:50 
občasný diskutér

Registrovaný: Pon 27. Mar 2017 9:40:38
Príspevky: 41
rudkoko dik aj za fotku.. tymto si ma potesil len je toto takto pri vsetkych kotloch?.. alebo aky kotol si mi poslal tu fotku nech mam predstavu kde je to takto dobre, rozumne vyriesene?..


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 29. Sep 2020 20:55:57 
diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 13. Dec 2017 8:52:12
Príspevky: 103
Bydlisko: Zvolen
Vavriro, teraz veľa ľudí sa vracia späť ku kúreniu drevom, čo je fajn, mne sa najviac tento spôsob kúrenia pozdáva, najmä teraz je dobré, že tie kotle sú už tak prepracované, aj z kvalitných plechov, ktoré sú pevné neohýbajú sa a mnoho iného, že ozaj stojí za to dať si také kúrenie domov aj na vykúrenie kľudne dvojgeneračného domu


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 29. Sep 2020 21:29:21 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 8:12:53
Príspevky: 96
Bydlisko: Nitrianske Pravno
TOTO JE AJ TO CO SOM JA PISAL O TYCH TVAROVKACH CO SU V KOTLI, JE TO FAKT PECKA AKO KOTLE ZA ROKY NAPREDUJU, NEHOVORIM V MINULOSTI SA TIEZ ROBILI KVALITNE KOTLE, ALE TO BOLA KVALITA V TOM OBDOBI TERAZ UZ MAME INE MOZNOSTI, TAK AJ S INOU KVALITOU SA USPOKOJIME TO JE PRIRODZENY VYVOJ A JE TO DOBRE, ZE TIE TECHNOLOGIE AJ PRI KOTLOCH NAPREDUJU ;)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 30. Sep 2020 12:54:20 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob 08. Júl 2017 13:37:45
Príspevky: 59
Bydlisko: Trencin
- vavriro toto co si pisal to tak maju Atmos kotle vyriesene nie? aspon pri tych som to pozeral ja takto do podrobna, pretoze som pocul vela pozitiv na tuto znacku, tak som ozaj chcel vediet ci je to take fajn. bohro to co si pisal o tych plechoch tak sa to nezda, ale ozaj je to velmi podstatne aby to neboli tenke plechy ktore sa mozu nejako rychlo prevalit alebo nieco -


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 30. Sep 2020 19:12:39 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 23. Nov 2017 11:42:40
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava
a mate niekto kotol cez dotaciu?...vztahuje sa to kresko aj na tuto znacku napriklad?...


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 09. Okt 2020 15:15:40 
diskutér

Registrovaný: Uto 25. Apr 2017 12:27:23
Príspevky: 126
Vztahuje kavil, ved pozri tu https://www.atmos.eu/dotace-na-kotle-atmos/ ked pojdes na ten link a uplne dolu, tak tam najdes presne pokyny. Ako je to s dotaciou na kotle, na ake sa to vztahuje, ake podmienky musis splnit a vsetko okolo toho. Ak teda by si to chcel tymto stylom, pre niekoho je to ze prilis komplikovane, ze vela podmienok, ale tak to je na zvazenie co ti viacej vyhovuje ;-)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 12. Okt 2020 9:51:24 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 16. Mar 2017 20:06:07
Príspevky: 48
Vavriro to neni dobre len pri kotloch, ale vseobecne pri vsetkom. Kvalitny material je podstatny, malo by to byt podla mna pri kotloch tak, ze kotol si kupis a mas na desiatky rokov pokoj, ze by to nemala byt vec, ktorej by si sa mal venovat kazdych pat rokov napriklad.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 13. Okt 2020 16:50:29 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 31. Máj 2017 7:26:25
Príspevky: 68
najma pri kotloch je z velkej miery podstatna ucinnost kotla, nech mas predstavu, ze ako vykuri, pri splynovacich je dobre, ak je ucinnost nad 80%, napriklad pri krboch je to o dost menej, ta efektivita nie je taka jak pri tychto kotloch, preto si sposob kurenia treba dobre zvazit ;-)

_________________
moja praca, moje hobby


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Sob 17. Okt 2020 19:01:04 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 07. Jún 2017 10:56:15
Príspevky: 73
Bydlisko: Trenčín
Petrassko, ale tak už málo ľudí si dáva krb ako primárne kúrenie práve aj pre toto.
Ale myslím, že splyňovací kotol ako základ kúrenia vo veľkých domoch je ozaj vhodným riešením, len treba rátať s tým, že treba na zimu drevo nachystať. My už sme ready takže zima môže kľudne prísť :lol:


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1555 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 156  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt