Fórum.KdeBývať.sk

Aktuálny čas je Štv 25. Apr 2024 22:41:45


Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 60  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv 31. Mar 2022 7:27:46 
občasný diskutér

Registrovaný: Pia 24. Feb 2017 11:52:22
Príspevky: 73
Huejgo rozumiem. Ale tak snáď by mi to firma vedela zapracovať aj normálne dodatočne ako si napísal. A keď sa teda vyberá takáto vetracia jednotka, na čo si treba dávať pozor, alebo podľa čoho sa rozhodnúť? Stačí vedieť len veľkosť ja neviem zastavanej plochy, ktorú by som chcel mávať odvetrávanú?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pia 01. Apr 2022 7:03:26 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 11. Okt 2018 10:48:51
Príspevky: 22
Bydlisko: Trenčín
no my aktuálne staviame, takže aj dobre že som sem prišla :D hovoríte, že keby chceme aj my riadené vetranie tak to treba teraz riešiť nejako v rámci stavby a múrov a podobne? to stačí keď len majstrom poviem aby nechali nejaké "medzery" v stenách?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 04. Apr 2022 7:39:08 
občasný diskutér

Registrovaný: Sob 02. Sep 2017 9:28:10
Príspevky: 87
Bydlisko: Žilina
Netta vieš čo bolo by dobré, pokiaľ chcete dať centrálnu rekuperáciu, tak áno, zvykne sa to riešiť ešte v rámci projektu, kde ti firma zapracuje, zakreslí, kadiaľ by mali ísť rozvody, čo je ok, keďže majstri potom vedia ľahšie stavať, alebo ako to napísať. Nie nie to by som ti neradil len tak že ty si povieš tu chceš dieru :D To nechaj na odborníkov :)


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 05. Apr 2022 6:51:55 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Jún 2018 7:42:41
Príspevky: 62
Zenor a je rozdiel teda ked sa clovek rozhodne bud pre centralnu alebo decentralnu co sa tyka firmy ktora by mi to prisla nainstalovat? Je v tom taky velky rozdiel, teda okrem toho co si pisal ze centralna sa riesi este v ramci projektu?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 06. Apr 2022 7:04:35 
diskutér

Registrovaný: Uto 04. Okt 2016 14:27:12
Príspevky: 103
Alliano tak rozdiel je skôr v tom, že decentrálna je taká lokálna, tam nie je taký zásah ako pri centrálnej čo sa týka rozvodov a výduchov, takže ak sa na toto pýtaš tak áno. Inak sú firmy, ktoré ti vedia poskytnúť a prísť zapojiť a nainštalovať aj takú aj takú, no my máme centrálnu od Wolfu. A keď sa pýtaš na projekt, to je práve pri tej centrálnej o ktorej hovoríš, tam je to jednoducho potrebné.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 13. Apr 2022 7:37:56 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv 21. Jún 2018 7:42:41
Príspevky: 62
Romoprady aha jasne, je s nou viac menej potom menej roboty :D Logicky je to lepsie riesit pri stavbe, lebo potom uz pri postavenom dome toto riesit, no dakujem pekne, ale zase chapem, ked si to niekto rozmysli aj takto. A co sa tyka firmy ktoru si spomenul, podla coho si si vybral rekuperaciu od nich?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Uto 19. Apr 2022 7:19:04 
občasný diskutér

Registrovaný: Štv 11. Okt 2018 10:48:51
Príspevky: 22
Bydlisko: Trenčín
aha takže centrálna bude asi lepšia v tomto prípade ako tak čítam, minimálne čo by sa potom týkalo následného búrania, to nechcem :) a to je fakt taká firma, ktorá v pohode zakreslí všetko potrebné potom do projektu? tie spomínané rozvody a podobne?


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Str 20. Apr 2022 6:47:40 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str 27. Sep 2017 8:27:34
Príspevky: 31
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Netta je to lepsie v tom, ze to mas hned v ramci projektu vsetko poriesene, a ked sa stavia tak sa na to mysli. Lebo takto keby uz mas postaveny dom, ako nevravim da sa aj dodatocne, len tam sa viac bura no. Ano presne ako pises, das projekt firme a oni ti tam zakreslia rozvody, aj kde by mala byt umiestnena dana jednotka, a pokial s tym budete suhlasit, tak sa to da montaznej firme.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Štv 21. Apr 2022 7:03:11 
občasný diskutér
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto 05. Jún 2018 8:57:42
Príspevky: 88
Bydlisko: Martin
netta ano podla mna to tiez budete mat jednoduchsie. ale v kazdom pripade, oslovte firmu aj s tym ze aku mate mozno predstavu a ake su moznosti. predsa len su odbornici vacsi, takze ti skor budu vediet povedat co a ako. my mame rekuperacnu jednotku od Wolfu a super ako riadne som rad. a ako pise magic, az ked vy sami s tym vsetkym budete ok a budete suhlasit az vtedy sa to posuva firme, ktora vam ju pride nainstalovat.


Hore
Offline Profil
 
PoslaťNapísal: Pon 25. Apr 2022 7:00:09 
občasný diskutér

Registrovaný: Uto 15. Nov 2016 10:50:19
Príspevky: 66
Samrix a vy máte centrálnu? Neviem či som prehliadol ak si písal. Zaujímalo by ma ako často ju púšťaš konkrétne teraz aj keď hlásili a bol ten saharský piesok, vieš či si to mal spustené, a či ti to nešlo do vnútra.


Hore
Offline Profil
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 60  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron

Nájdete nás aj na Facebooku

Beží na phpBB | Partnerské odkazy | Kontakt